تبیان، دستیار زندگی
نتیجه پژوهش نظرسنجی در خصوص طراحی فعالیت های یادگیری دانش آموزان در شهر تهران حاکی از رویکرد مدرسه محوری است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نظرسنجی آموزش و پرورش درباره پیک نوروزی

نظرسنجی آموزش و پرورش درباره پیک نوروزی


نتیجه پژوهش نظرسنجی در خصوص طراحی فعالیت های یادگیری دانش آموزان در شهر تهران حاکی از رویکرد مدرسه محوری است.


در راستای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان مدارس ابتدایی شهرتهران در تعطیلات نوروزی و به منظور ترمیم و تعمیق اهداف برنامه های درسی جهت بهره مندی از فرصت های ارزشمند تعطیلات نوروزی، نظرسنجی از میزان اثر بخشی فعالیت های نوروزی دانش آموزان شهر تهران انجام گرفت.

بر اساس این گزارش، جامعه آماری این پژوهش 200 نفر از معلمان مدارس دخترانه و پسرانه ابتدایی شهر تهران بود که نتایج این پژوهش نظرسنجی حاکی از ضروری بودن تدوین و طراحی فعالیت برای دانش آموزان در تعطیلات نوروزی است و از دیگر نتایج این پژوهش تاکید پاسخ دهندگان بر تدوین فعالیت برای دانش آموزان توسط آموزگار و همچنین انجام این فعالیت ها به عنوان بخشی از فرایند ارزشیابی توصیفی بوده است.

به منظور کاربست نتایج این پژوهش مقرر شده است در سال تحصیلی جاری راهنمای طراحی و تدوین فعالیت های یادگیری دانش آموزان در ایام نوروز به مدارس ارسال شود.

بنابراین گزارش، به منظور کاربست نتایج این پژوهش مقرر شده است در سال تحصیلی جاری راهنمای طراحی و تدوین فعالیت های یادگیری دانش آموزان در ایام نوروز به مدارس ارسال شود.

طبق این راهنما معلمان هر پایه بر اساس شناختی که از دانش آموزان کلاس خود دارند تکالیف نوروزی آنان را در قالب های متنوع از قبیل مشاهده محیط، کتابخوانی، بازدید و گزارش نویسی ، فعالیت علمی، نقاشی سرگرمی و... طراحی می نمایند.


منبع: خبرگزاری ایسنا

بخش سفیران تبیان