تبیان، دستیار زندگی
سه سریال «معمای شاه»، «در بند اروند» و «انقلاب زیبا» در ایام دهه‌ فجر روی آنتن می‌رود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سریال های انقلابی


سه سریال «معمای شاه»، «در بند اروند» و «انقلاب زیبا» در ایام دهه‌ فجر روی آنتن می‌رود.

معمای شاه به همین زودی

سریال «معمای شاه» تازه‌ترین اثر تلویزیونی محمدرضا ورزی که جزو سریال‌های الف ویژه محسوب می‌شود قرار است در ایام دهه‌ فجر روی آنتن برود.

این سریال سال گذشته کلید خورد و همچنان مراحل تصویر‌برداری را پشت‌سر می‌گذارد. این مجموعه 50 قسمتی به‌صورت هفتگی روزهای جمعه ساعت 22 از شبکه یک پخش خواهد شد و آغاز پخش آن18 بهمن ماه است.

این سریال داستان زندگی محمدرضا پهلوی را از زمان بازگشت او از سوئیس در سال 1315 تا زمان مرگ به تصویر می‌کشد.

جعفر دهقان، شکرخدا گودرزی، محمد مطیع، ولی‌الله مۆمنی، داریوش ارجمند، داریوش کاردان، احمد نجفی، امیر مهدی‌کیا، عبدالرضا اکبری، قطب‌الدین صادقی، گیتی ساعتچی، رضا فیاضی، چنگیز وثوقی، سیامک اطلسی، چنگیز جلیلوند، ایرج سنجری، رهام مخدومی، وحید مشیری و مهراوه شریفی‌نیا برخی از بازیگران «معمای شاه» هستند.

«تبریز در مه» و «سال‌های مشروطه» از جمله آثار پیشین محمدرضا ورزی است.

سریال «انقلاب زیبا» به کارگردانی بهرام بهرامیان و حمید بهرامیان دیگر سریالی است که در 10 قسمت در ایام دهه‌ فجر از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

این سریال که در حال حاضر مراحل پیش‌تولید را پشت‌سر می‌گذارد و هنوز بازیگران آن به‌طور دقیق مشخص نشده‌اند، روایتگر زندگی دختری به نام زیباست که به تازگی ازدواج کرده ‌و با بازگشت پدرش که سال‌ها خارج از کشور زندگی می‌کرده زندگی او دچار بحرانی شدید می‌شود ، به شکلی که ادامه زندگی مشترکش دچار مشکل می‌شود.

بهرامیان تا پیش از این مجموعه‌های «سقوط یک فرشته»و«ساعت شنی» را کارگردانی کرده است.

شبکه سه سیما نیز مجموعه شش قسمتی«در بند اروند» به کارگردانی سیامک صرافت را برای پخش در ایام دهه‌فجر در نظر گرفته است.

سریال «معمای شاه» تازه‌ترین اثر تلویزیونی محمدرضا ورزی که جزو سریال‌های الف ویژه محسوب می‌شود قرار است در ایام دهه‌ فجر روی آنتن برود. این سریال سال گذشته کلید خورد و همچنان مراحل تصویر‌برداری را پشت‌سر می‌گذارد. این مجموعه 50 قسمتی به‌صورت هفتگی روزهای جمعه ساعت 22 از شبکه یک پخش خواهد شد .

حمید ابراهیمی، عمار تفتی، زهرا سعیدی، نفیسه روشن، جلیل فرجاد، حسن اسدی، افشین نخعی، یاور احمدی فر، وحید شیخ زاده، فرید اسحاقی، احمد تجری و رزیتا غفاری بازیگران اصلی این مجموعه هستند.

این سریال روایتگر داستان بهزاد، نویسنده جوانی است که برای نوشتن زندگی‌نامه یک رزمنده که به طرز مرموزی به شهادت رسیده وارد روستایی در شمال کشور می‌شود اما در این میان کسانی نمی‌خواهند راز شهادت برملا شود.

شبکه نمایش نیز هر روز ساعت 15 تله فیلم‌هایی مرتبط با انقلاب اسلامی را پخش خواهد کرد.

«سریال در چشم باد» هم از شبکه تماشا باز پخش خواهد شد. این سریال به کارگردانی مسعود جعفری‌جوزانی وقایع سیاسی و اجتماعی سه دوره از تاریخ در سال‌های 1300، 1320و 1360 را بررسی می‌کند که دوره اول پایان دوره قاجار و دوره پهلوی، دوره دوم جنگ جهانی دوم و دوره سوم یک دوره زمانی خاص در بعد از انقلاب اسلامی ایران را که دوره فتح خرمشهر است، در برمی‌گیرد.

این مجموعه قصه زندگی خانواده‌ای است که رویدادها و لحظات تلخ و شیرین زندگی‌شان از دوره قیام میرزا کوچک‌خان جنگلی تا آزادسازی خرمشهر در آن به تصویر کشیده می‌شود، قصه از زمانی آغاز می‌شود که میرزا کوچک‌خان جنگلی، در گیلان اعلام جمهوری می‌کند و با این اقدام دوران پرحادثه تاریخ معاصر ایران آغاز می‌شود.

پدر خانواده معروف به «ایرانی» از یاران میرزا کوچک‌خان جنگلی است. پس از کشته شدن میرزا، ایرانی همراه خانواده‌اش به تهران کوچ می‌کند و با دایر کردن یک چاپخانه فعالیت‌های سیاسی‌اش را پی می‌گیرد.

پارسا پیروزفر، کامبیز دیرباز، ستاره صفرآوه، سعید نیکپور، جلال پیشوائیان، لاله اسکندری، اکبر عبدی، فخرالدین صدیق‌شریف، جهانگیر الماسی، محمدرضا هدایتی، سحر جعفری‌جوزانی، رضا شفیعی جم، گلاره عباسی، ماه‌چهره خلیلی، مهدی کاسه‌ساز، هومن سیدی و سام درخشانی از جمله بازیگران این سریال هستند.

بخش سینما و تلویزیون تبیان


منبع : خبرآنلاین

مطالب مرتبط:

«معمای شاه» برگی دیگر از تاریخ  

حل معمای شاه 

افسانه ای به نام حریم سلطان