سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شرکت گوگل با همکاری شرکت های خودروسازی آئودی، هوندا و جی ام ائتلاف آزاد خودرویی را تشکیل داده است و سیستم عامل منبع باز اندروید را وارد تمام خودروهای جدید می کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خودروهایی با سیستم عامل اندروید


شرکت گوگل با همکاری شرکت های خودروسازی آئودی، هوندا و جی ام ائتلاف آزاد خودرویی را تشکیل داده است و سیستم عامل منبع باز اندروید را وارد تمام خودروهای جدید می کند.

به گزارش تبیان به نقل از مهر، ائتلاف آزاد خودرویی سیستم عامل اندروید را به یک استاندارد متداول برای رایانه های داخل خودرو تبدیل می کند و 700 هزار اپلیکیشن موجود خودرویی را وارد داشبوردها خواهد کرد.

خودروهایی با سیستم عامل اندروید

این ائتلاف با هدف تسریع نوآوری خودروها با رویکرد دسترسی پذیری و شخصی سازی فعالیت می کند.

با وجود یک رایانه اندرویدی در داشبورد اتومبیل ها، رانندگان می توانند به نامه های الکترونیکی، اپلیکیشن ها و موسیقی که در دستگاه تلفن هوشمند خود وجود دارد به طور مستقیم از داشبورد خود دسترسی پیدا کنند. همچنین انتظار می رود که برخی از اشکال فناوری تشخیص صوتی نیز برای کنترل بدون استفاده از دست نیز به کار گرفته شود. بی تردید ناوبری جی پی اس نیز بخشی از این ویژگی ها را تشکیل خواهد داد.

این اقدام شبیه ائتلاف دستگاه های آزاد گوگل در سال 2007 است برای ترویج سیستم عامل اندروید برای تلفن های هوشمند است. این ائتلاف نیازمند اعضایی است که توافق کنند محصولات ناسازگار با اندروید تولید نمی کند و همواره روی این سیستم عامل تمرکز می کنند. این ائتلاف درحال حاضر 80 عضو دارد و موجب شده است که اندروید محبوب ترین سیستم عامل برای تلفن های هوشمند باشد.

 با وجود یک رایانه اندرویدی در داشبورد اتومبیل ها، رانندگان می توانند به نامه های الکترونیکی، اپلیکیشن ها و موسیقی که در دستگاه تلفن هوشمند خود وجود دارد به طور مستقیم از داشبورد خود دسترسی پیدا کنند

گوگل این مسئله را در نمایشگاه محصولات الکترونیک لاس وگاس اعلام کرد که از سه شنبه 17 دی ماه برگزار شده است.

پاتریک بردی مدیر مهندسی اندروید گوگل در این رابطه گفته است که امروز میلیون ها نفر از مردم تلفن ها و تبلت های اندرویدی خود را به اتومبیل ها می آورند اما هنوز تجربه رانندگی سیستم عاملی را که برای اتومبیل نوشته شده باشد ندارند. در صورتی که این اتفاق رخ دهد اجرای اپلیکیشن های محبوب در اتومبیل و کنترل آن از روی داشبورد بسیار عالی خواهد بود.

خودروهایی با سیستم عامل اندروید

اپل پیش از این با همکاری شرکت هایی چون بی ام دابلیو، دایملر، مرسدس و هوندا تلاش می کند داشبوردهای هوشمندی که دارای سیستم عامل iOS هستند تولید کند تا این اتومبیل ها با سیستم عامل آی پدها و آی فونها کار کند.

 

بخش دانش و زندگی تبیان


منبع: مهر

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین