سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سایپا 72، پرسپولیس 77 و حالا استقلال 92. برد تواما جام‌های در لیگ و جام حذفی اتفاقی است که یک تیم را بدل به تیمی سرفراز می‌کند. اتفاقی که در لیگ‌های اروپایی بسیار شایع است و بارها دیده‌ایم که تیمی مثل بایرن مونیخ فصل گذشته و اینترمیلان 4سال قبل علاوه بر
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

استقلال به دنبال تاریخ سازی

استقلال

سایپا 72، پرسپولیس 77 و حالا استقلال 92. برد تواما جام‌های در لیگ و جام حذفی اتفاقی است که یک تیم را بدل به تیمی سرفراز می‌کند. اتفاقی که در لیگ‌های اروپایی بسیار شایع است و بارها  دیده‌ایم که تیمی مثل بایرن مونیخ فصل گذشته و اینترمیلان 4سال قبل علاوه بر لیگ و جام حذفی‌شان قهرمان اروپا هم شده‌اند ولی در فوتبال ما این اتفاق به معجزه‌ای شبیه است، معجزه‌ای که فقط دو تیم تا به حال قادر به ثبت و انجام آن شده‌اند. سایپا در سال 72 با هدایت ذوالفقارنسب قهرمان لیگ شد، آنها بالاتر از پرسپولیس و جنوب اهواز این قهرمانی را به دست آوردند مضاعفا بر اینکه سایپا در این سال با پیروزی برابر جنوب اهواز جام حذفی را هم گرفت.

اما پرسپولیس 77 عملکرد قدرتمندانه‌تری داشت در این سال پرسپولیس با اختلاف امتیاز 12 (قاطع‌ترین نوع قهرمانی در تاریخ لیگ ایران) قهرمان لیگ شد. تیم‌های استقلال و سپاهان دوم و سوم شدند اما در جام حذفی آن سال پرسپولیس و  استقلال به فینال رسیده‌اند که پرسپولیس با پیروزی 2 – یک این جام را هم فتح کرد. حالا استقلال با برتری قابل توجه در لیگ نسبت به رقبا و صعود به نیمه نهایی جام حذفی و بازی نسبتا ساده‌ای که در نیمه نهایی با مس کرمان دارد صاحب شانسی بسیار بالا برای قهرمانی تواما در فوتبال ماست.

بخش ورزشی تبیان


منبع: گل

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین