سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دبیر کل بانک مرکزی از احتمال ورود ایران چک‌های 100 هزار تومانی به بازار در سال 93 خبر داد و گفت: سکه های نیم و ربع بسته بندی بانک مرکزی شب عید وارد بازار می‌شود. محمود احمدی امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار مهر در مورد انتشار اسکناس و چک پول های
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

صفرهای پول ملی چه موقع حذف می شود


دبیر کل بانک مرکزی از احتمال ورود ایران چک‌های 100 هزار تومانی به بازار در سال 93 خبر داد و گفت: سکه های نیم و ربع بسته بندی بانک مرکزی شب عید وارد بازار می‌شود.
حذف صفر

محمود احمدی در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار مهر در مورد انتشار اسکناس و چک پول های جدید توسط بانک مرکزی، گفت: بانک مرکزی هیچ برنامه ای برای انتشار اسکناس های جدید ندارد.

دبیر کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه احتمالا سال آینده ایران چک های 100 هزار تومانی وارد بازار خواهد شد، افزود: در بودجه سال 93 اشاره ای به اینکه ایران چک‌های 50 یا 100 هزار تومانی منتشر شود، نشده است اما به بانک مرکزی اجازه استفاده از ایران چک داده می شود، زیرا مجوز انتشار ایران چک یک ساله و برای سال 92 بوده است و برای سال 93 نیز مجوز آن دریافت خواهد شد. احتمالا طرح‌های چک‌های 50 و 100 هزار تومانی در سال 93 تغییر خواهد یافت اما برای امسال هیچ برنامه ای در این زمینه نداریم.

دبیر کل بانک مرکزی ادامه داد: در صورت دریافت مجوز انتشار ایران چک‌های جدید توسط بانک مرکزی با توجه به اینکه اشاره ای در بودجه به رقم آن نشده است،این بانک در مورد اینکه انتشار ایران چک های جدید با چه مبلغی انجام شود، تصمیم گیری خواهد کرد.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه اگر ایران چک‌های 100 هزار تومانی وارد بازار شود آیا پول‌های ریز از سطح جامعه جمع آوری می شود؟ گفت: خیر این طور نخواهد بود.

در بودجه سال 93 اشاره ای به اینکه ایران چک‌های 50 یا 100 هزار تومانی منتشر شود، نشده است اما به بانک مرکزی اجازه استفاده از ایران چک داده می شود، زیرا مجوز انتشار ایران چک یک ساله و برای سال 92 بوده است و برای سال 93 نیز مجوز آن دریافت خواهد شد. احتمالا طرح‌های چک‌های 50 و 100 هزار تومانی در سال 93 تغییر خواهد یافت اما برای امسال هیچ برنامه ای در این زمینه نداریم

دبیر کل بانک مرکزی در پاسخ به سئوال دیگری ر مورد زمان ورود سکه های بسته بندی به بازار، گفت: سکه های بسته بندی نیم و ربع بهار آزادی بانک مرکزی در شب عید وارد بازار خواهد شد.

احمدی در پاسخ به سئوال دیگری در مورد زمان حذف صفرها از پول ملی، گفت: حذف صفرها به عنوان یکی از پروژه های بانک مرکزی در نیمه دوم سال آینده دنبال خواهد شد. بخشی از کارهای مربوط به حذف صفرها که در اختیار بانک مرکزی بوده، انجام شده و باید در سایر حوزه های تصمیم گیری این موضوع مطرح شود، اما به هر حال در این زمینه در سال جاری برنامه ای اجرا نخواهد شد.

بخش اقتصاد تبیان

منبع : مهر

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین