تبیان، دستیار زندگی
سرکه سیب باعث ضدعفونی شدن عمقی بدن می‌شود. به خاطر اینکه یک ضدعفونی‌کننده طبیعی قوی محسوب می‌شود که می‌تواند بدن را از شر سموم انباشته‌شده خلاص کند.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سرکه سیب یک گام تا سلامتی


سرکه سیب باعث ضدعفونی شدن عمقی بدن می‌شود. به خاطر اینکه یک ضدعفونی‌کننده طبیعی قوی محسوب می‌شود که می‌تواند بدن را از شر سموم انباشته‌شده خلاص کند.

سرکه سیب

در زمان‌های نه چندان قدیم به سرکه سیب «اکسیر جوانی» می‌گفتند و تا دلتان بخواهد از خواص بی‌شمار آن استفاده می‌کردند. البته حالا هم همین طور است. به خاطر اینکه این سرکه نسبتا ارزان‌قیمت است، همه جا پیدا می‌شود و استفاده از آن راحت است. در عوض می‌شود بسیاری از ناخوشی‌های روزمره را با آن درمان کرد. با ما باشید تا گوشه‌ای از خواص این سرکه را با شما در میان بگذاریم.

سرکه سیب یعنی ویتامین و مواد معدنی

سرکه سیب از سیب به دست می‌آید و سرشار از برخی از ترکیبات و خواص این میوه‌ی مفید و رژیمی است. اسید استیک موجود در این سرکه از 5 درصد تجاوز نمی‌کند برای همین هم چندان ترش و تیز نیست. سرکه سیب مانند خود سیب سرشار از پتاسیم، کلسیم، منیزیم و گوگرد است. علاوه بر این مانند سیب حاوی پکتین، ویتامین A،B و C و اسیدهای ضروری نیز می‌باشد.

سرکه سیب بدن را تمیز و ضدعفونی می‌کند

سرکه سیب باعث ضدعفونی شدن عمقی بدن می‌شود. به خاطر اینکه یک ضدعفونی‌کننده طبیعی قوی محسوب می‌شود که می‌تواند بدن را از شر سموم انباشته‌شده خلاص کند. در واقع این سرکه می‌تواند تعادل اسیدی بازی بدن را حفظ کند. اسید موجود در سرکه سیب باعث می‌شود که بدن ما بیشتر قلیایی شود. یعنی اینکه ترکیبات آن باعث می‌شود که pH بدن در حد سالمی یعنی در حدود 7 بماند.

سرکه سیب برای هضم راحت غذا

اگر با هضم غذا مشکل دارید نیم ساعت قبل از غذا کمی سرکه سیب بنوشید. این کار با اسپاسم عضلات شکم و معده و نفخ مقابله می‌کند. برای این کار توصیه می‌کنیم قبل از شروع غذا دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را در یک لیوان آب رقیق کرده و نوش جان کنید. این سرکه همچنین به احیای فلور روده کمک می‌کند. سرکه سیب باکتری‌های نخاله را ناکار کرده و اسید زیاد معده را جذب می‌کند.

اگر زخم معده دارید نباید از سرکه سیب استفاده کنید چون هر چه باشد ترش

و اسیدی است. توجه داشته باشید که مصرف زیاد سرکه سیب می‌تواند

به مینای دندان نیز آسیب بزند. برای همین لازم است که بعد از مصرف این

سرکه دهانتان را آب بکشید تا مشکلی پیش نیاید

سرکه سیب دوست معده و کبد

اگر معده‌تان حساس است نیز می‌توانید به راحتی و بدون هیچ مشکلی از سرکه سیب استفاده کنید. این سرکه باعث سوزش معده نمی‌شود و دمار از روزگار کبد در نمی‌آورد. البته حواستان باشد اگر زخم معده دارید نباید از سرکه سیب استفاده کنید چون هر چه باشد ترش و اسیدی است. توجه داشته باشید که مصرف زیاد سرکه سیب می‌تواند به مینای دندان نیز آسیب بزند. برای همین لازم است که بعد از مصرف این سرکه دهانتان را آب بکشید تا مشکلی پیش نیاید.

سرکه سیب: ضدعفونی‌کننده و ضد ویروس طبیعی

می‌توانید از سرکه سیب برای ضدعفونی کردن پوست و تسکین حساسیت و سوزش پوست که در اثر آفتاب‌سوختگی به وجود می‌آید و یا کاهش خارش ناشی از کهیر و اگزما استفاده کنید. برای این کار بهتر است سرکه سیب را با کمی آب رقیق کنید و با پنبه روی مناطق درگیر پوست بزنید.

سرکه سیب

سرکه سیب برای تسکین کوفتگی بدن

استعمال خارجی سرکه سیب برای تسکین عضلات دردناک موثر است. اگر به هر دلیل عضلاتتان دچار کوفتگی شده است 200 میلی‌لیتر سرکه سیب را در وان حمام ریخته و حمام کنید. میزان بالای منیزیم و پتاسیم موجود در این سرکه باعث تسکین کوفتگی‌ها می‌شود.

سرکه سیب برای درخشندگی موها

کیست که دلش نخواهد موهایش زیبا باشد و بدرخشد. سرکه سیب به زیبایی و درخشندگی موها خدمت بزرگی می‌کند. برای این کار سرکه سیب را با کمی آب رقیق کنید و بعد از شستشوی موهایتان روی سرتان بریزید. همین کار ساده باعث درخشندگی موهایتان می‌شود.

چگونه سرکه سیب خوب انتخاب کنیم؟

سرکه سیب‌های 100 درصد خالص و غیرپاستوریزه را انتخاب کنید. باید بدانید که سرکه سیب طبیعی با گذشت زمان خراب نمی‌شود. لازم است که این سرکه دور از نور نگهداری شود.

فاطمه مهدی پور

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


مطالب مرتبط:

خواص معجزه‌آسای سرکه‌ی سیب

خواص درمانی سرکه

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.