سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
حجت‌الاسلام حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات در همایش بزرگداشت حماسه 9دی که در جمع بسیجیان برگزار شد، ضمن تسلیت ارتحال نبی اکرم اسلام(ص) و امام حسن(ع) و امام رضا(ع) اظهار داشت: برخی با کمال نامردی و در حالیکه خودشان می‌دانند، می‌گویند فتنه را رها کنید چرا که
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فتنه88 براندازی بود نه دعوای انتخاباتی


حجت‌الاسلام حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات در همایش بزرگداشت حماسه 9دی که در جمع بسیجیان برگزار شد، ضمن تسلیت ارتحال نبی اکرم اسلام(ص) و امام حسن(ع) و امام رضا(ع) اظهار داشت: برخی با کمال نامردی و در حالیکه خودشان می‌دانند، می‌گویند فتنه را رها کنید چرا که این یک دعوای انتخاباتی بود در حالیکه همه واقفند که فتنه 88 یک براندازی بود

مصلحی

وی به شکل‌گیری دولت نهم بر طبق شاخص‌های مقام معظم رهبری که منطبق بر گفتمان انقلاب اسلامی بود اشاره کرد و یادآور شد: ما باید دولت نهم و دولت دهم را از یکدیگر تفکیک کنیم چرا که دولت نهم بر اساس شاخص‌ها و گفتمان امام و رهبری شکل گرفت و موفقیت‌های بسیاری داشت هرچند که عده‌ای کوشیدند با هدف ضربه به ولایت و رهبری این دستاوردها را زیر سۆال ببرند.

در مشکلات 2 سال پایانی دولت دهم دست سرویس‌های اطلاعاتی را خالی نمی‌بینیم

مصلحی با بیان اینکه دولت دهم در دو سال پایانی عمر خود دچار مشکلاتی شد، تأکید کرد: ما در همانجا دست به سرویس‌های اطلاعاتی را خالی نمی‌بینیم؛‌ امروز سرویس‌های اطلاعاتی فرد مورد نظر را شناسایی می‌کنند و برای او مشکلی ایجاد می‌کنند و بر اساس آن مشکل از فرد می‌خواهند که با آنها همکاری کند و به طور مثال به مسئول دفتر یک شخصی می‌گویند که اجازه ندهید که افراد قدرتمند در این حوزه به کار گرفته شوند؛ لذا این دقیقاً به معنای جلوگیری از پیشرفت است.

مصلحی تأکید کرد: همانطور که سرویس‌های اطلاعاتی علیه جمهوری اسلامی فعال هستند، ما نیز فعالیم و اینطور نیست که دست از سر دشمنان برداریم.

مشاور ویژه نماینده ولی فقیه در سپاه، افزود: دشمن برای تخریب گفتمانی که مقام معظم رهبری آن را تبیین کرده است طراحی سنگینی انجام می‌دهد از جمله در بخش اقتصاد مقاومتی دشمنان در راستای جنگ نرم برنامه دارند.

دشمن بعد از دولت نهم، فتنه را طراحی کرد چون وضعیتش وخیم شده بود

وی با بیان اینکه وقتی دشمن پس از شکل‌گیری دولت نهم متوجه شد که وضعیتش در دنیا وخیم شده و شعارهای انقلاب دوباره روی کار آمده است اقدام به طراحی فتنه 88 کرد، اظهار داشت: ما در مقابله با فتنه سال 88، دفتر یکی از سران فتنه را گرفتیم که در آن جزوه‌ای پیدا کردیم که بسیار قابل توجه بود و سیر اتفاقاتی که افتاده بود در آن جزوه وجود داشت و تا یک سال پس از آن نیز حتی پیش‌بینی شده بود؛ بنده آن را به یکی از بزرگان نظام تحویل دادم که آن فرد گفت ادبیات این جزوه همانند ادبیات حزب توده است و زمانی که ما در وزارت این نکته را تحقیق کردیم دیدیدم که در اسناد حزب توده وجود داشته است.

مشاور ویژه نماینده ولی فقیه گفت: دولت دهم در دو سال پایانی عمر خود دچار مشکلاتی شد، ما در همانجا دست سرویس‌های اطلاعاتی را خالی نمی‌بینیم. آنها فرد مورد نظر را شناسایی و برای او مشکلی ایجاد می‌کنند و از فرد می‌خواهند که با آنها همکاری کند و به طور مثال به مسئول دفتر یک شخصی می‌گویند که اجازه ندهید که افراد قدرتمند در این حوزه به کار گرفته شوند

مصلحی با اشاره به سخنان اخیر اوباما مبنی بر اینکه ما به دنبال براندازی جمهوری اسلامی نیستیم خطاب به وی گفت: مشخص نیست که آقای اوباما ما را چه فرض کرده است چرا که در جریان فتنه درباره هزینه‌ها سه بار به کنگره گزارش داد که البته کنگره هم از اقدامات او راضی نبود.

فتنه 88 یک براندازی بود نه دعوای انتخاباتی

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به هزینه‌های بسیار سنگین فتنه 88 برای کشورمان تصریح کرد: برخی با کمال نامردی و در حالیکه خودشان می‌دانند، می‌گویند فتنه را رها کنید چرا که این یک دعوای انتخاباتی بود در حالیکه همه واقفند که فتنه 88 یک براندازی بود.

فتنه

وی در تشریح هزینه‌های فتنه برای کشورمان به موضوعات اقتصادی و ضربه به جایگاه انقلاب اسلامی در منطقه و دنیا اشاره کرد و افزود: بنده با سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان صحبت کردم و او گفت که از طرف دوستداران انقلاب اسلامی در دنیا مورد هجمه است چرا که همه به او می‌گفتند کار انقلاب اسلامی به کجا منتهی می‌شود.

مصلحی در ادامه با بیان اینکه بخش عمده‌ای از کسانی که در فتنه کف خیابان‌ها بودند اصلاً در انتخابات رأی نداده‌ بودند، افزود: استکبار زیر سایه سران فتنه مجموعه‌های غیر همراه با انقلاب را به کف خیابان کشاند و این امر هزینه‌های سنگینی برای انقلاب ایجاد کرد.

 زیر سابق اطلاعات به هزینه‌های بالای سیاسی فتنه 88 برای کشورمان اشاره کرد و یادآور شد: 40میلیون نفر در انتخابات سال 88 شرکت کردند اما فتنه هزینه‌ بسیار سنگینی را تحمیل کرد. آنها چگونه می‌خواهند این هزینه‌ها را جبران کنند آیا کار با یک عذرخواهی تمام می‌شود، هرچند که برخی از آنها می‌گویند ما در فتنه نقشی نداشته‌ایم.

وی با اشاره به هزینه‌های سال 88 پیشنهاد کرد که افراد خبره بررسی و مشخص کند که فتنه از سال 88 تا 92 چه هزینه‌های اقتصادی‌ای را به کشور که فقط یکی از آنها تحریم بوده، وارد کرده است.

مصلحی با بیان اینکه متأسفانه برخی براندازی در سال 88 به دعوای انتخاباتی تنزل می‌دهند گفت: کجای شعار نه غزه نه لبنان به معنای دعوای انتخاباتی است و چرا آنها در قبال این مسائل موضع‌گیری نکرده‌اند؛ البته عده‌ای امروز راه افتاده و درباره اینکه سران فتنه را چه کار کنیم، صحبت می‌کنند؛ برخی از آنها حتی قابلیت جواب دادن را هم ندارند چرا که بر روی هرکس باید به اندازه اعتبارش حساب باز کرد.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به نقش داشتن نخست‌وزیر،‌ رئیس‌جمهور و رئیس مجلس سابق در فتنه 88 یادآور شد: آنها در مسیر دشمن حرکت کردند و وقتی با این افراد صحبت می‌شد زمانی که کم می‌آوردند می‌گفتند همین که هست، در حالیکه رهبری نیز برای آنها حجت را تمام کردند.

وی با تأکید ر اینکه تخریب چهره‌ها و شخصیت‌های نظام از دیگر هزینه‌های فتنه بود که البته راه به جایی نبرد، تصریح کرد: البته در این فتنه چهره خواص مشخص شد و معلوم شد که برخی از روی هوا و هوس و کینه‌ها با حق و باطل برخورد می‌کنند

چهره‌ برخی خواض در فتنه88 مشخص شد

وی با تأکید ر اینکه تخریب چهره‌ها و شخصیت‌های نظام از دیگر هزینه‌های فتنه بود که البته راه به جایی نبرد، تصریح کرد: البته در این فتنه چهره خواص مشخص شد و معلوم شد که برخی از روی هوا و هوس و کینه‌ها با حق و باطل برخورد می‌کنند.

مصلحی بر همین اساس به نقش عمر سعد در ماجرای کربلا اشاره کرد و گفت عمر سعد نیز با وجود آگاهی از حقانیت امام حسین(ع) به خاطر حکومت ری از حق گذشت.

مشاور ویژه نماینده ولی فقیه در سپاه، هزینه دیگر فتنه را باجخواهی استکبار در بحث هسته‌ای عنوان کرد و افزود: فتنه در روز عاشورا بسیار عیان به خیابان آمد و با اهانت به امام حسین(ع) خود را نشان داد و از این رو با هدایت و تدبیر مقام معظم رهبری حماسه 9 دی رقم خورد.

بخش سیاست تبیان


منبع: فارس
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین