سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یک نماینده مجلس با اشاره به فعالیت قاچاقچیان داروهای نیروزا و عوارض این داروها که باعث مرگ افراد در پرورش اندام می‌شود، گفت: انتخابات فدراسیون پرورش اندام را پیگیری می‌کنیم و هرگونه تاخیر در این انتخابات باید دلیل قانونی داشته باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مرگ‌ های مشکوک با مکمل های بدنسازی


یک نماینده مجلس با اشاره به فعالیت قاچاقچیان داروهای نیروزا و عوارض این داروها که باعث مرگ افراد در پرورش اندام می‌شود، گفت: انتخابات فدراسیون پرورش اندام را پیگیری می‌کنیم و هرگونه تاخیر در این انتخابات باید دلیل قانونی داشته باشد.

مکمل های بدنسازی

حسین طلا درباره معضلات و زیان‌های داروهای نیروزا علی الخصوص فعالیت قاچاقچیان در این عرصه با اشاره به گستردگی کالاهای مصرفی در تهران اظهار داشت: با توجه به این مسئله ما شاهد حضور تجار سالم و متعاقب آن فعالیت قاچاقچیان در این عرصه هستیم و برخی سوء استفاده‌ها به چشم می‌خورد.

وی افزود: بر این اساس در شهر تهران در باشگاه‌های پرورش اندام ما شاهد استفاده غیر رسمی و پشت پرده ارضع و استفاده از داروهای نیروزا هستیم. علیرغم اینکه اجازه عرضه و فروش دارو در باشگاه‌های پرورش اندام وجود ندارد.بسیاری از این داروها و مکمل‌ها به صورت غیر قانونی وارد کشور می‌شود و تاییدیه وزارت بهداشت ندارند که عوارض‌هایی شدیدی برای مصرف کنندگان آن تحمیل می‌شود و حتی در برخی مواقع باعث مرگ افراد مصرف کننده نیز می‌شود.

نماینده مجلس با اشاره به عوارض کبدی، پوستی و مشکلات و بیماری‌های دیگر بر اثر مصرف داروها و مکمل‌های نیروزا که برخی از این داروهای نیز تاریخ گذشته هستند، عنوان کرد: متاسفانه بازار عرضه این مکمل‌ها وجود دارد و دسترسی به این داروها نیز به راحتی صورت می‌پذیرد.

طلا در پاسخ به چگونگی رسیدگی و بررسی نمایندگان مجلس بر این معضل به خصوص با توجه به نزدیکی انتخابات فدراسیون پرورش اندام ایران ادامه داد: ما نیز منتظر آن هستیم که انتخابات فدراسیون پرورش اندام هر چه زودتر برگزار شود و رئیس جدید این فدراسیون برنامه‌های خود را به خصوص برای پیشگیری و جلوگیری از معضل رواج داروهای نیروزا را ارائه دهد.

در شهر تهران در باشگاه‌های پرورش اندام ما شاهد استفاده غیر رسمی و پشت پرده ارضع و استفاده از داروهای نیروزا هستیم. علیرغم اینکه اجازه عرضه و فروش دارو در باشگاه‌های پرورش اندام وجود ندارد.بسیاری از این داروها و مکمل‌ها به صورت غیر قانونی وارد کشور می‌شود و تاییدیه وزارت بهداشت ندارند که عوارض‌هایی شدیدی برای مصرف کنندگان آن تحمیل می‌شود و حتی در برخی مواقع باعث مرگ افراد مصرف کننده نیز می‌شود

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این اینکه شائبه‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه برخی از افرادی که در زمینه داروهای نیروزا فعالیت دارند بسیار سعی می‌کنند در بدنه فدراسیون پرورش اندام رسوخ کنند، اظهار داشت: البته بنده نمی‌توانم در این مورد مطلب دقیقی عنوان کنم و مسئولان امر باید پاسخ دهند ولی قانون مشخص است و افراد پس از ثبت‌نام و استعلام از دستگاه‌های ذیربط می‌توانند در یک رقابت سالم برای انتخاب ریاست فدراسیون پرورش اندام ایران شرکت کنند و ما نیز منتظر هستیم هر چه زودتر این انتخابات برگزار شود و هرگونه تاخیر در انتخابات باید دلیل قانونی داشته باشد.

بخش اجتماعی تبیان

منبع : تسنیم

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین