سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آیا تا به حال خواستید كه زندگی خود را تغییر دهید؟ چرا ما همگی در آرزوی ایجاد یك تغییر در زندگی خود هستیم ولی بدون هیچ فایده ای؟ و چرا وضع ما همان طور كه بوده است می ماند؟
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اولین اقدام برای تغییرات عظیم!!

تغییر


بسیاری از افراد در زندگی خود با پستی و بلندی هایی  روبرو می شوند و با ناامیدی متوقف می شوند و كار خاصی نمی كنند. آنها فكر می كنند كه این آسانترین راه است؟!

گاهی اوقات لازم است تغییراتی در زندگی خود به وجود آوریم و برای یک بار هم که شده کاری کنیم کیفیت زندگی‌مان بهبود یابد. برای این منظور، نیاز به یک جهش داریم و بعد از آن می‌توانیم از منافع بیشمار حرکت خود بهره‌مند شویم. وقتی که نخستین گام‌ها را برای پیشرفت و رشد زندگی برمی‌داریم، درمی‌یابیم که باید کنترل بیشتری روی زندگی حال و ‌آینده خود داشته باشیم و به این ترتیب، تصمیمات بزرگ‌تر و بهتری خواهیم گرفت و احساس شادمانی بیشتری خواهیم کرد. نتیجه تمام این اقدامات سلامت بیشتر و توانایی لازم برای تحمل و مقابله با سختی‌ها خواهد بود.

ما نباید بنشینیم و منتظر یک معجزه باشیم تا یک اتفاق ماورایی زندگی ما را متحول کند ، زندگی ما متحول نخواهد شد و تغییر نخواهد کرد تا خود ما نخواهیم.

خداوند متعال با آن همه مهربانی به خلق، حال هیچ قومی را دگرگون نخواهد كرد تا زمانی خود آن قوم حالشان را تغییر دهند...

آیا تا به حال خواستید كه زندگی خود را تغییر دهید؟ چرا ما همگی در آرزوی ایجاد یک تغییر در زندگی خود هستیم ولی بدون هیچ فایده ای؟ و چرا وضع ما همان طور كه بوده است می ماند؟

این زندگی شماست، هیچ کس نمی تواند در آن تغییر ایجاد کند مگر خود شما. اگر خودتان خواستار تغییر نباشید، آنگاه هیچ چیز در این دنیا نمی تواند شما را مجبور به تغییر کند. 

توكل بر خدا هرگز به راه خطا نخواهی رفت بلكه تمام تصمیمات درست را خواهی گرفت زیرا كه خداوند تو را به این راه هدایت كرده و كسی كه به خدا اعتماد كند و بر او توكل كند، خداوند راه صحیح و درست را به او نشان می دهد.

به این منظور در ابتدا باید به خود بگویید که با ایجاد تغییر، زندگی من از شرایط فعلی بهتر خواهد شد. اصلاً مهم نیست که زندگی شما تا چه اندازه خوب است به هر حال باز هم جای پیشرفت و ترقی وجود دارد. از سوی دیگر اگر تصور می کنید که زندگیتان اصلاً خوب نیست، باز هم ناامید نشوید، همیشه جای امیدواری برای بهبود اوضاع جود دارد. به خودتان بقبولانید که همیشه توانایی ایجاد تغییرات مناسب در زندگی را دارید.

دانشمندان بر این موضوع تأكید دارند كه یک نوع نیروی تغییر در درون ما نهفته است كه ما از آن بی خبر هستیم و باید برای رسیدن به آن به خود اطمینان و اعتماد داشته باشیم. با این اعتماد به نفس می توان نصف راه را به سوی تغییر طی كرد.

چون كه خواسته خداوند، خانواده و همچنین زندگی آن را از تو خواسته است.

 

خداوند می فرماید: «با آن همه مهربانی به خلق، حال هیچ قومی را دگرگون نخواهد كرد تا زمانی خود آن قوم حالشان را تغییر دهند. » (سوره رعد – آیه 11)

به همین دلیل سعی كن همیشه بر خدا توكل كنی و روزی هفت بار این آیه را تكرار كنی

"آنچه خود تصمیم گرفتی با توكل بر خدا انجام ده كه خدا آنان را كه بر او اعتماد كنند دوست دارد.» (سوره آل عمران – آیه159)

با توكل بر خدا هرگز به راه خطا نخواهی رفت بلكه تمام تصمیمات درست را خواهی گرفت زیرا كه خداوند تو را به این راه هدایت كرده و كسی كه به خدا اعتماد كند و بر او توكل كند، خداوند راه صحیح و درست را به او نشان می دهد.

می فرماید:«هر كس بر خدا توكل كند همانا او یار و پشتیبانش خواهد بود.» (سوره طلاق – آیه3)

 

فرآوری : محمدی

بخش اخلاق و عرفان اسلامی تبیان


منابع :

سایت شاد شو

کتاب رازهای موفقیت

سایت یاد بگیر

 

مطالب مرتبط:

رابطه مثبت اندیشی با محو گناهان! 

بهترین دفع‏کننده اندوه

بی خبری از یک توانمندی عجیبمان

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین