سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
داربی 78 با دیدارهای تیم ملی زیر 22 سال در مسابقات قهرمانی آسیا همزمان شده و باید دید پرسپولیس با مساله در اختیار گذاشتن 2 بازیکن اصلی اش به تیم منصوریان چگونه برخورد می کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ابهام در برگزاری داربی 78


داربی 78 با دیدارهای تیم ملی زیر 22 سال در مسابقات قهرمانی آسیا همزمان شده و باید دید پرسپولیس با مساله در اختیار گذاشتن 2 بازیکن اصلی اش به تیم منصوریان چگونه برخورد می کند.


استقلال - پرسپولیس

مهدی تاج اعلام کرد که دیدار برگشت داربی پایتخت به احتمال فراوان 27 دی برگزار می شود؛ دیداری که با توجه به حضور پرسپولیس و استقلال در صدر جدول نسبت به سال‌های گذشته حساسیتی چند برابر پیدا کرده و می‌تواند یکی از جذاب‌ترین بازی‌های دو تیم در چندسال اخیر شود.

علی دایی و تیمش 4 هفته متوالی است که پیروز می‌شوند و بر خلاف نیم فصل اول که فقط در بازی‌های داخل خانه رقبای خود را می‌بردند، در نیم فصل دوم در خانه حریفان هم آنها را مغلوب می‌کنند.

 

بازیکنان جوان و سرعتی خط حمله سرخپوشان بیشترین نقش را در بردهای این تیم داشته‌اند. گل‌های سه امتیازی خلعتبری (در بازی با ذوب آهن و ملوان) و مسلمان ( مقابل سایپا) و پاس گل‌های هنرمندانه پیام صادقیان پرسپولیس را در قامت یک مدعی کسب قهرمانی مطرح کرده و هواداران این تیم انتظار دارند پس از 6 سال بتوانند بار دیگر جام را بالای سر ببرند.

در آن سو استقلال با وجود مشکلات مالی زیادی که دارد و با جدایی احتمالی پژمان منتظری بر مشکلاتش افزوده خواهد شد، روی تجربه بازیکنانش و البته تاکتیک قلعه‌نویی که در اکثر بازی‌ها جواب داده همچنان شانس قهرمانی خود را حفظ کرده است. اگرچه به قول خود قلعه‌نویی و اکثر پیشکسوتان این تیم، آبی‌ها طراوت و شادابی فصل گذشته را ندارند و به ویژه بعد از خداحافظی فرهاد مجیدی هنوز در امر گلزنی مشکل دارند اما استقلال با استفاده از توپ‌های هوایی و ضربات ایستگاهی و در کنار آن دفاع خوب، مقابل رقبایش پیروز می‌شود و خود را در کورس نگه می‌دارد.

همه اینها باعث می‌شود داربی شماره 78 دیداری خاص‌ از آب در بیاید بنابراین جای هیچ شکی نیست که هیچ کدام از دو مربی دوست ندارند بازیکنان اصلی خود را برای این بازی از دست دهند؛ نکته مبهمی که با صبحت‌های تاج درباره داربی و سایر بازی‌های مهم لیگ پیش آمده و باید پاسخی برای آن پیدا کرد.

طبق اعلام تاج تیم‌های لیگ برتری که یک یا دو بازیکن در تیم ملی زیر 22 سال دارند باید بازیکنان خود را در اختیار این تیم قرار دهند. از سویی رقابت‌های قهرمانی زیر 22 سال آسیا از 20 دی در عمان آغاز می‌شود و تا 5 بهمن ادامه دارد. حال با توجه به این گفته تاج و همچنین برگزاری داربی در 27 دی، تکلیف بازیکنان پرسپولیس و استقلال که باید در این رقابت‌ها برای تیم ملی زیر 22 سال بازی کنند چه می شود؟

قلعه‌نویی از این نظر چندان مشکلی برای بازیکن دادن به تیم منصوریان ندارد اما پرسپولیس احتمال دارد 2 یا 3 بازیکن اصلی اش را از دست بدهد. البته فعلا امید عالیشاه مصدوم است و به این تیم دعوت نمی شود اما باید دید در روزهای آینده این مشکل چگونه از سوی مسئولان سازمان لیگ برطرف خواهد شد.

پرسپولیس سه بازیکن دارد که منصوریان به احتمال فراوان آنها را برای این بازی ها دعوت خواهد کرد. پیام صادقیان، محسن مسلمان و امید عالیشاه سه سرخپوشی هستند که در این فصل برای تیمشان موثر بوده‌اند و بعید است دایی برای دیدارهای حساس ادامه فصل از آنها چشم پوشی کند. اما استقلال که یکی از بالاترین میانگین سنی ها را بین تیم های لیگ دارد تنها سید حسین حسینی را در تیم ملی زیر 22 سال دارد.

بنابراین قلعه‌نویی از این نظر چندان مشکلی برای بازیکن دادن به تیم منصوریان ندارد اما پرسپولیس احتمال دارد 2 یا 3 بازیکن اصلی اش را از دست بدهد. البته فعلا امید عالیشاه مصدوم است و به این تیم دعوت نمی شود اما باید دید در روزهای آینده این مشکل چگونه از سوی مسئولان سازمان لیگ برطرف خواهد شد.

اگر منصوریان تنها از پیام صادقیان و محسن مسلمان دعوت کند، پرسپولیس باید بر اساس قانون من‌درآوری لیگ ایران به بازی در لیگ ادامه بدهد اما اگر عالیشاه به تیم امید دعوت شود بازی پرسپولیس و استقلال به تاخیر خواهد افتاد. تمام این تحولات در حالی رخ داده که شاهین رحمانی از مسوولان کنفدراسیون فوتبال آسیا درگفت‌وگویی که اخیرا با ایسنا انجام داده گفته که به دلیل اینکه مسابقات قهرمانی زیر 22 ساله‌های آسیا در تقویم فیفا نیست، تیم‌ها می‌توانند بازیکنان‌شان را به تیم زیر 22 سال ندهند.

حالا باید منتظر ماند و دید پرسپولیسی‌ها با اعتراضی که به برنامه‌ریزی برای داربی مطرح کرده‌اند، حرف خود را به کرسی می‌نشانند یا سرانجام این منصوریان است که می‌تواند صادقیان و مسلمان،‌ دو ستاره قرمزها، را به عمان بکشاند.

بخش ورزشی تبیان


منبع: ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین