سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت از اعتبار هزار میلیارد تومانی برای دو سبد کالایی خبر داد و گفت: نحوه توزیع این کالاها به جامعه هدف بر اساس نظام الکترونیک هدفمندی یارانه‌هاست.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : محسن جندقی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جزئیات جدید از سبد کالایی دولت


معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت از اعتبار هزار میلیارد تومانی برای دو سبد کالایی خبر داد و گفت: نحوه توزیع این کالاها به جامعه هدف بر اساس نظام الکترونیک هدفمندی یارانه‌هاست.

سبد کالا

حسن یونس‌سینکی در پاسخ به این سۆال که اعتبار در نظر گرفته شده برای دو سبد کالایی چقدر است، گفت: رقمی در حدود هزار میلیارد تومان برای دو سبد کالایی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: این دو سبد در بهمن ماه و اسفند ماه سال جاری به کارکنان دولت، مستمری‌بگیران دولت، مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی، بازنشستگان لشکری، بازنشستگان کشوری، سازمان بهزیستی، کارگران، کمیته امداد، خبرنگاران و دانشجویان متأهل تخصیص می‌یابد.سبد اول شامل برنج، روغن، پنیر، تخم‌مرغ و مرغ و ترکیب سبد دوم ممکن است مقداری تغییر کرده و یا مشابه همین سبد باشد.

معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت در پاسخ به این سۆال که نحوه توزیع به چه صورتی خواهد بود، گفت: با جلساتی که بین معاونان IT سازمان هدفمندی و وزارت صنعت برگزار شده است، با استفاده از نظام الکترونیک قانون هدفمند کردن یارانه‌ها این دو سبد در اختیار گروه هدف قرار می‌گیرد.وی افزود: یکی از دغدغه‌های رئیس‌جمهور این است که تا پایان سال هیچ کالای اساسی گران نشود و این تکلیفی است که از سوی رئیس‌جمهور برای ما تعیین شده و ما آن را به عنوان یک سرمشق برای خود قرار داده‌ایم.جامعه هدف دو سبد کالایی 14 تا 15 میلیون نفر هستند.

معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت در پاسخ به این سۆال که نحوه توزیع به چه صورتی خواهد بود، گفت: با جلساتی که بین معاونان IT سازمان هدفمندی و وزارت صنعت برگزار شده است، با استفاده از نظام الکترونیک قانون هدفمند کردن یارانه‌ها این دو سبد در اختیار گروه هدف قرار می‌گیرد

هر سبد 33 هزار تومان

ارزش سبد ویژه کالایی اعطایی دولت به حدود 15 میلیون خانوار ایرانی برای بهمن و اسفند ماه امسال مشخص شد. براساس برنامه‌ریزی‌های دولت تدبیر و امید، قرار است دو سبد کالایی به 15 میلیون خانوار ایرانی در بهمن و اسفند ماه امسال اختصاص یابد.

ارزش این سبد کالایی که در آن گوشت مرغ، پنیر، روغن و برنج پیش بینی شده، حدود 1000 میلیارد تومان بنا به گفته معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت است.

حال اگر ارزش هر سبد کالایی دولت را محاسبه کنیم، در واقع ارزش هر سبد برای حدود 15 میلیون خانوار ایرانی ( تقسیم اعتبار 1000 میلیارد تومانی بر دو سبد) 500 میلیارد تومان می‌شود که سهم هر خانوار از آن( توزیع 500 میلیارد تومان به 15 میلیون خانوار به طور مساوی)، 33 هزار و 333 تومان است.

اگر ارزش هر سبد کالایی دولت را محاسبه کنیم، در واقع ارزش هر سبد برای حدود 15 میلیون خانوار ایرانی ( تقسیم اعتبار 1000 میلیارد تومانی بر دو سبد) 500 میلیارد تومان می‌شود که سهم هر خانوار از آن( توزیع 500 میلیارد تومان به 15 میلیون خانوار به طور مساوی)، 33 هزار و 333 تومان است

به عبارت دیگر، ارزش دو سبد کالایی دولت به هر خانوار برای بهمن و اسفندماه امسال در مجموع 66 هزار و 666 تومان می‌شود.مسئولان دولتی گفته اند: کارکنان دولت، مستمری‌بگیران دولت، مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی، بازنشستگان لشکری، بازنشستگان کشوری، سازمان بهزیستی، کارگران، کمیته امداد، خبرنگاران و دانشجویان متأهل؛ مشمول دریافت سبد کالایی دولت را شامل می‌شوند.

محمدرضا نوبخت سخنگوی دولت و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی دولت هم اعلام کرده است: دولت قصد دارد در سال 93 هر فصل، یک سبد کالایی به مردم اختصاص دهد.قرار است در چارچوب نظام الکترونیکی هدفمندی یارانه ها برای توزیع این سبد کالا اقدام شود و کارت یا بن جدیدی تعریف نخواهد شد.

فرآوری: محسن جندقی

بخش اقتصاد تبیان


منبع : فارس و مهر

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین