سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
برای شاد بودن، هیچ وقت دیر نیست. پیشنهاد می‌کنیم برای 100 ساعت آینده، همراه با فرزندانتان اوقات خوشی را خلق کنید و از آن لذت ببرید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با فرزندتان خوش بگذره!

بازی با کودک


برای شاد بودن، هیچ وقت دیر نیست. پیشنهاد می‌کنیم برای 100 ساعت آینده، همراه با فرزندانتان اوقات خوشی را خلق کنید و از آن لذت ببرید.


پیشنهادهای ما اصلاً سخت نیستند و به شما کمک می‌کنند که پیوندی مستحکم با فرزندتان ایجاد کنید و بیشتر قدر لحظه‌های با هم بودنتان را بدانید؛ و از آن لذتی بی‌نظیر بسازید.

سری به مادربزرگ و پدربزرگ بزنید

از همین حالا یک برنامه‌ریزی برای دیدن مادربزرگ و پدربزرگ داشته باشید. حتی می‌توانید از فرزندتان بخواهید با آن‌ها تماس بگیرد و یک روز را با هماهنگی شما به دیدن آن‌ها اختصاص دهید. اگر می‌خواهید حسابی خوش بگذرد، می‌توانید یک برنامه تفریحی خارج از خانه ترتیب بدهید. به این ترتیب، هم به مادربزرگ و پدربزرگ خوش می‌گذرد و هم به بچه‌ها. قصه‌گویی پدربزرگ و مادربزرگ هم هیجان خاص خودش را دارد.

با هم کتاب بخوانید

در 100 ساعت آینده، یک شب فرزندانتان و کوچولوهای اقوام را دور هم جمع کنید و به اتفاق همسرتان شروع به خواندن یک کتاب کنید. سعی کنید حین کتاب خواندن، نقش شخصیت‌های داستان را بین خود و همسرتان تقسیم کنید و با این کار، آن‌ها را به هیجان بیاورید. حتی می‌توانید ادامه داستان را از آن‌ها سوال کنید و به این ترتیب، قوه تخیلشان را به کار بگیرید.

با هم آشپزی کنید

به جای اینکه با خانواده برای شام به رستوران بروید، با هم آشپزی کنید و بچه‌ها را در خرید از سوپرمارکت و سبزی‌فروشی مشارکت دهید. بودن در آشپزخانه باعث می‌شود با ارزش غذایی برخی خوراکی‌ها بیشتر آشنا شوند و بخواهند غذاهای سالم‌تری را مصرف کنند. شاید باور نکنید اما یکی از مزایای پخت‌وپز با بچه‌ها، این است که آن‌ها کمتر به استفاده از مواد مخدر تمایل خواهند داشت. این را تحقیقات مختلف ثابت کرده است. نکته بسیار مهم که نباید یادتان برود این است که حتماً در طول شبانه‌روز، یکی از وعده‌های غذایی را با یکدیگر میل کنید.

بازی را شوخی نگیرید

با بچه‌ها بدوید

بگذارید فرض کنیم! فقط فرض کنیم که همه اعضای خانواده، تناسب اندام لازم را دارند. در این صورت می‌توانید همین پنجشنبه به اتفاق هم به پارک بروید و فقط کمی بدوید یا در خانه، حرکات کششی پرهیجان و جدید برای بچه‌ها انجام دهید. حتی دوچرخه‌سواری هم در این روزها گزینه‌های مناسبی هستند. گاهی اوقات یک بازی پرهیجان و فیزیکی هم می‌تواند حسابی بچه‌ها را سر ذوق آورد.

فراغت مشترک بسازید

سری به گل‌فروشی محلتان بزنید و چند گلدان به اتفاق فرزندتان بخرید. بچه‌ها از چیزی که نتیجه سریع داشته باشد، خوششان می‌آید. بنابراین گیاهانی را انتخاب کنید که زود عمل می‌آیند.

بازی کردن یادتان نرود

در 100 ساعت آینده، با همسرتان وقتی را مشخص کنید که هر دوی شما با هم با کودکتان بازی کنید. در این مورد، خستگی و مشغله کاری قابل قبول نیست. کافی است همبازی خاله بازی دخترتان، یا همکار پسرتان در دستگیری دزدها باشید. هیچ‌چیز آن‌ها را این قدر خوشحال نمی‌کند که والدینشان را همبازی خود ببینند.


باشگاه کاربران تبیان - برگرفته از تبلاگ: سازمان زنان انقلاب اسلامی منطقه 20

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین