سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سایت رسمى کمیته بین‌المللى پارالمپیک با معرفى 50 چهره تأثیرگذار ورزش جهان، زهرا نعمتى را به عنوان یک الگوى ایرانى براى جامعه زنان و مسلمانان معرفی کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بانوی کماندار ایرانی در جمع 50 چهره تأثیرگذار ورزش جهان


سایت رسمى کمیته بین‌المللى پارالمپیک با معرفى 50 چهره تأثیرگذار ورزش جهان، زهرا نعمتى را به عنوان یک الگوى ایرانى براى جامعه زنان و مسلمانان معرفی کرد.


سایت رسمى کمیته بین المللى پارالمپیک در آستانه سال نو میلادى و معرفى 50 چهره تأثیرگذار ورزش معلولین جهان در سال 2013، زهرا نعمتى دارنده مدال طلاى پارالمپیک لندن و مسابقات جهانى 2013 در تایلند را به عنوان یک الگوى ایرانى براى جامعه زنان و مسلمانان معرفى کرد.

زهرا نعمتی

در خبری که روی این سایت منتشر شده، آمده است: «سال 2013 سالى باورنکردنى براى تیروکمان بود که زهرا نعمتى رقم زد. پس از مدال طلاى پارالمپیک 2012 لندن نعمتى جایزه «الهام بخشى» موسسه Sport Accord را به دست آورد. او با مدال‌هاى طلاى پارالمپیک و جهانى نقش یک الگو را براى جامعه زنان و مسلمانان برعهده دارد.

در ادامه این گزارش آمده است: «زهرا نعمتى در کشورش، ایران، بیشترین پوشش خبرى را داشته است و موجب شده نگاه مردم به معلولین تغییر کند و علاوه برآن در حضور بانوان در ورزش تأثیر گذار بوده است.

همچنین نام منصور پورمیرزایی، وزنه بردار فوق سنگین ایران که در مسابقات آسیایی مالزی موفق به ارتقای رکورد جهان به میزان 36 کیلوگرم شده بود در بین این 50 اتفاق مهم قرار گرفته است.

بخش ورزشی تبیان


منبع: سایت رسمى کمیته بین‌المللى پارالمپیک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین