سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یکی از بهترین و در عین حال ساده‌ترین ذهنیت‌ها برای احساس آزادی، این است که به چیزهایی که مردم درباره‌ی شما فکر می‌کنند، توجه نکنید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

منتظر تایید دیگران نباشیم!

8 دلیل برای اینکه نباید منتظر تایید دیگران باشیم


یکی از بهترین و در عین حال ساده‌ترین ذهنیت‌ها برای احساس آزادی، این است که به چیزهایی که مردم درباره‌ی شما فکر می‌کنند، توجه نکنید.


تایید دیگران

بعضی وقت‌ها باید بیرون بروید، قدم بزنید، هوای تازه بخورید و با خود مرور کنید که چه کسی می‌خواهید باشید و از زندگی‌تان چه می‌خواهید. بهترین راه، گوش دادن به قلبتان است. خطر را قبول کنید، فقط به خاطر نظر دیگران و یا اتفاقاتی که شاید بیافتد، راه‌های بی‌خطر و آسان را انتخاب نکنید. در غیر این صورت، هیچ چیز تغییر نخواهد کرد. نگذارید ذهن‌های کوچک، شما را از رسیدن به رویاهای بزرگتان باز دارند.

از همین امروز شروع کنید و منتظر تایید دیگران نباشید.

1- شما فقط یک‌بار فرصت زندگی دارید تا بتوانید به رویاهایتان برسید و احساس زندگی کنید.

بهتر است در کاری که دوست دارید، شکست بخورید (و یاد بگیرید)، تا در کاری که از آن متنفرید موفق شوید. به چیزی که به آن باور دارید، یک فرصت بدهید. تلاش کنید، اگر شکست خوردید، آنقدر ادامه دهید تا موفق شوید. از خودگذشتگی کنید و از محدوده‌ی امن خود، پا را فراتر ببرید. بسیار فراتر. با ترس‌هایتان با شجاعت روبه‌رو شوید. بر باورهای خودتان استوار باشید تا آن‌ها را وارد زندگی‌تان کنید.

2- تایید شخص دیگر، فقط نظر اوست.

نگذارید نظر دیگران، حقیقت زندگی شما شود. هرگز خودت یا کسی که می‌خواهی باشی را قربانی نظر کسی نکن، زیرا به زودی، فرد دیگری پیدا خواهد شد که با نظر آن فرد اول مخالف است. خودتان را از درون و بیرون دوست بدارید، عاشق خود باشید و خودتان را به جلو هل دهید. هیچ کس نمی‌تواند شما را کوچک فرض کند، مگر اینکه شما این اجازه را به او بدهید. شما تنها کسی هستید که رویاها و شادی‌هایتان را می‌سازید.

3-تنها نظری که واقعاً اهمیت دارد، نظر خود شماست.

در زندگی، چیزی که انجام آن سخت است ولی در عین حال بسیار جذاب، فارغ شدن از این خیال است که باید از دید دیگران کامل باشی. بی‌خیال کامل بودن از چشم دیگران شوید. به سمت چیزی بروید که عاشق آن هستید و آن را دوست دارید. زیرا چیزی که عاشق آن هستید، تعیین کننده‌ی رویاهای شماست و رویاهای شما تعیین کننده‌ی عمل شماست و عمل شما تعیین کننده‌ی سرنوشت شماست.

نگذارید نظر دیگران، حقیقت زندگی شما شود. هرگز خودت یا کسی که می‌خواهی باشی را قربانی نظر کسی نکن.

4- بعضی از مردم، به هیچ وجه شما را تایید نخواهند کرد.

اجازه ندهید نظرات منفی دیگران، آرامش شما را به هم بریزد. انسان‌ها دو دسته‌اند: دسته‌ی اول، انرژی و خلاقیت شما را تخلیه می‌کنند و دسته‌ی دوم به شما انرژی می‌دهند و موجب خلاقیت بیشتر شما می‌شوند، حتی با یک لبخند ساده. از دسته‌ی اول دوری کنید. شاد باشید. همان شخصی باشید که واقعاً می‌خواهید. اگر کسی با این کار شما مشکل دارد، او را به حال خود رها کنید. شاد بودن یک انتخاب است. زندگی، شاد کردن همه نیست. خودتان هم باید شاد باشید.

5- چشم‌انداز هر شخصی در زندگی متفاوت است.

چیزی که شما هستید، همان چیزی است که شما را فوق‌العاده می‌کند. یکتایی خود را برای هیچ کسی تغییر ندهید. اتفاقات آینده و چیزهایی که پیش روی شماست، همیشه در هاله‌ای از رمز و راز قرار دارد. از اکتشاف، یادگیری و رشد نترسید. با گام‌های بلند به جلو حرکت کنید. وقتی زندگی، شما را به جلو هل می‌دهد، در برابر آن مقاومت نکنید. کاری کنید که در آینده بابت آن از خود ممنون باشید.

تایید دیگران

6- اغلب برای رشد شخصیت، تجربه‌ی خودمان نیاز است.

برخی از تجربه‌های زندگی را فقط وقتی می‌توانیم درک کنیم که خودمان آن‌ها را تجربه کنیم. این کار به شما اجازه می‌دهد كه از تجربه‌ی خود، برداشتی شخصی داشته باشید و نه برداشت شخص دیگر از این تجربه. این تجربه‌ی شخصی، به شما امکان تفکر منطقی و مثبت را می‌دهد.

7- دیدگاه شما نیاز به تایید دیگران ندارد.

هنگامی که با تمرین‌های پی در پی این موضوع را وارد ذهن خود کردید، باید سعی کنید آن چیزی را که می‌خواهید امتحان کنید، جایی که دوست دارید بروید، دیدگاه‌های خود را دنبال کنید. اشتباه انتخاب نکنید. اجازه ندهید دیگران ایده‌های شما را زندانی کنند. اگر چنین احساسی دارید، این فرصتی است که از آن رها شوید. چون شما نمی‌دانید چگونه بهترین شوید، دلیل بهترین نشدن نیست.

استیو جابز می‌گوید: اجازه ندهید افکار منفی دیگران صدای درونتان، قلب و بینشتان را غرق و مسموم کنند، افکار و احساسات شما خوب می‌دانند چگونه شما را تبدیل به چیزی کنند که می‌خواهید. باقی چیزها در رده های بعدی اهمیت قرار دارند.

8- زندگی، کوتاه‌تر از آن است که بخواهیم بیش از این منتظر بمانیم.

اگر شما زمان کمی برای زندگی داشتید (مثلاً بیماری سختی داشتید)، هرگز حاضر نبودید لحظه‌ای از زندگی‌تان را تلف کنید. چشم‌هایتان را باز کنید، شما واقعاً وقت زیادی ندارید. هیچ کس ندارد. پس به اطراف نگاه کن، به این هدیه‌ای که به شما داده شده است، به معجزه‌ای که دقیقاً جلوی چشمان شما اتفاق می‌افتد. شادی را انتخاب کن، بدون توجه به نظر دیگران.

در انتها یک جمله می‌گوییم و از شما می‌خواهیم که خوب روی آن فکر کنید:

«تا زمانی که نگران این باشید که دیگران درباره‌ی شما چه فکر می‌کنند، متعلق به آن‌هایید. فقط زمانی به نظرات دیگران نیازی نخواهید داشت که خودتان باشید.»

منبع: دگرش


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: heaven_h

برگرفته از انجمن: روانشناسی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین