سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هئیت پارلمانی اروپا در سفر خود به ایران با دو تن از فتنه گران سال ٨٨ در سفارت یونان دیدار داشتند که این اقدام که در گفتار اعضای این هئیت پارلمانی از اهمیت بسیاری برای آنها برخوردار بود با حاشیه هایی روبرو بود. فراکسیون رهروان ولایت در جلسه اخیر خود این
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پی گیری دیدار با فتنه گران


هئیت پارلمانی اروپا در سفر خود به ایران با دو تن از فتنه گران سال ٨٨ در سفارت یونان دیدار داشتند که این اقدام که در گفتار اعضای این هئیت پارلمانی از اهمیت بسیاری برای آنها برخوردار بود با حاشیه هایی روبرو بود.  فراکسیون رهروان ولایت  در جلسه اخیر خود این موضوع را بررسی کرده است و وزارت امورخارجه کشورمان هم در با احضار کاردار این کشور مراتب اعتراض خود ر ا بیان داشته است.

اعتراض ایران به اقدام هیئت پارلمانی اتحادیه اروپا
فتنه

به دنبال اقدام هیئت پارلمانی اتحادیه اروپایی در دیدار با برخی محکومین حوادث 1388 در محل سفارت یونان در کشورمان، رئیس اداره نهادهای اروپایی وزارت امور خارجه در اعتراض به این اقدام مغایر با حسن نیت که به رغم تذکرات قبلی ارائه شده از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بروکسل و همچنین مسئولین ادارات ذیربط وزارت خارجه انجام پذیرفت، شنبه شب کاردار سفارت یونان در تهران را در نبود سفیر این کشور به وزارت امور خارجه دعوت و مراتب ناخرسندی در خصوص اقدام مذکور را به اطلاع وی رساند.

کاردار یونان نیز در این دیدار ضمن تاکید بر لزوم احترام به مقررات داخلی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد مراتب را به مقامات ذیربط اتحادیه و پارلمان اروپایی منعکس خواهد کرد.

دیدار هیأت اروپایی هماهنگ نشده بود

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: در جلسه صبح امروز(یکشنبه) شورای مرکزی این فراکسیون بروجردی و جلالی ضمن توضیح در مورد سفر هیأت پارلمانی اروپا به تهران تاکید کردند که اتفاقات رخ داده در سفارت یونان در برنامه هماIنگ‌شده بین مجلس و وزارت خارجه با این هیات نبوده است.

نعیمی‌رز  در توضیح جزئیات جلسه صبح امروز شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: در جلسه امروز بروجردی و جلالی توضیحات مفصلی در مورد سفر هیأت پارلمانی اروپا به تهران به اعضای فراکسیون ارائه کردند.

شنبه شب کاردار سفارت یونان در تهران را در نبود سفیر این کشور به وزارت امور خارجه دعوت و مراتب ناخرسندی در خصوص اقدام مذکور را به اطلاع وی رساند

وی افزود: توضیحات ناظر بر این موضوع بود که آنچه در سفارت یونان در جریان سفر این هیات گذشته است، در برنامه‌ای هماهنگ‌شده بین مجلس و وزارت خارجه با هیأت پارلمانی اروپایی انجام نشده است.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت تاکید کرد: آنچه در سفارت یونان اتفاق افتاده اقدامی خلاف عرف بین‌الملل و حرکت ناپسندانه هیأت پارلمانی اروپایی بوده است.

نعیمی‌رز همچنین با بیان اینکه در جلسه شورای مرکزی به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم اشاره شد، گفت: در این جلسه بر این موضوع تاکید شد که دولت و مجلس باید همکاری جدی برای حل مشکلات اقتصادی مردم را در دستور کار قرار دهند.

مجلس

به گفته وی در این جلسه موضوع بودجه 93 نیز مطرح شد و مقرر گردید که کمیسیون تلفیق کار جدی در خصوص بررسی این لایحه انجام دهد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین موضوع برگزاری کنفرانس ژنو 2 را از دیگر موارد مطرح شده در فراکسیون رهروان ولایت عنوان و اظهار کرد: در این جلسه به موضوع عدم دعوت جمهوری اسلامی در کنفرانس ژنو 2 اشاره شد که به باور اعضا پیام دعوت نشدن در این کنفرانس استمرار وضعیت موجود و حضور تروریست‌ها و آدم‌کشی‌ها در داخل سوریه است. البته جمهوری اسلامی نیازی به حضور در کنفرانس ژنو 2 ندارد.

وی گفت: بی‌تردید حل بحران سوریه و تن دادن همگان به اراده مردم این کشور برای برون‌رفت از وضعیت موجود راه‌حل اساسی است.

نعیمی رز در پایان خاطر نشان کرد که در جلسه شورای مرکزی اصولگرایان رهروان ولایت علی لاریجانی و محمدرضا باهنر رئیس و نایب رئیس مجلس نیز حضور داشتند.

فرآوری: باباپور

بخش سیاست تبیان


منابع: فارس/ ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین