سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت:انتقادات موجب پیشرفت است وروابط عمومی ها سعی کنند انتقادات را با نگاهی متفاوت نگاه کرده و به مدیران در جهت حل مشکلات کمک کنند. در مجموعه ای که همش تعریف و تمجید باشد هیچگاه نمی توانیم شاهد پیشرفت و توسعه باشیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انتقادات موجب پیشرفت روابط عمومی ها است

حجت الاسلام شکرالله زندوی

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت:انتقادات موجب پیشرفت است وروابط عمومی ها سعی کنند انتقادات را با نگاهی متفاوت نگاه کرده و به مدیران در جهت حل مشکلات کمک کنند. در مجموعه ای که همش تعریف و تمجید باشد هیچگاه نمی توانیم شاهد پیشرفت و توسعه باشیم.

 به گزارش روابط عمومی، حجت الاسلام شکرالله زندوی ظهر شنبه در دیدار با مسئولان روابط عمومی شهرداری های مناطق سه گانه و سازمان های زیرمجموعه که در سالن جلسات سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان برگزار شد، گفت: عصر حاضر به عصر اطلاعات و انفجار اطلاعات نامگذاری شده و تاثیرگذاری رسانه ها در توسعه، تغییر رویکردهای فرهنگی، جهت دهی فکر به مردم انکار ناپذیر است.

وی با تاکید بر نقش رسانه ها در جهت دهی تفکر مردم افزود: نظام های سلطه به این نتیجه رسیده اند برای اینکه بر ملتی حکومت کنند باید هویت فرهنگی آن ملت را نشانه بروند. آنچه هویت را شکل می دهد فرهنگ است و امروز سلطه گران با گسترش و استفاده از ابزارهایی مانند رسانه ها، ماهواره ها، موبایل، اینترنت سعی در تغییر فرهنگ ها دارد.

حجت الاسلام زندوی در ادامه روابط عمومی ها را چشم، گوش و زبان مجموعه ها و دستگاه ها بیان کرد و افزود: روابط عمومی ها باید در وهله اول آمار و اطلاعات صحیح دستگاه های خود را به مردم و مشکلات را به گوش مدیران برسانند. آنچه ما امروز از آن رنج می بریم و مشکل کشور شده اعلام آمار دروغ از سوی دستگاه ها به مردم است. روابط عمومی ها گزارشات را بر اساس آنچه واقعیت دارد ارائه کنند.

وی ادامه داد: انتقادات موجب پیشرفت است روابط عمومی ها سعی کنند انتقادات را با نگاهی متفاوت نگاه کرده و به مدیران در جهت حل مشکلات کمک کنند. در مجموعه ای که همش تعریف و تمجید باشد هیچگاه نمی توانیم شاهد پیشرفت و توسعه باشیم.

وی عنوان کرد: فرهنگ در هر مجموعه ای باید به عنوان یک اصل به آن توجه کرد. شهرداری به عنوان یکی از مجموعه های متولی فرهنگ سازی شهری در جامعه شناخته می شود. باید در این امر قوی تر فعالیت داشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تصریح کرد: مردم توقع دارند بدانند عوارض و مالیاتی که پرداخت می کنند در کجا هزینه می شود. شهرداری در ارائه خدمات می تواند اعتماد جامعه را تقویت کند.

وی با انتقاد از وضعیت ورودی شهر بندرعباس افزود: دیوارنویسی ها و عدم توجه به زیباسازی محیطی در ابتدا شهر منظر مناسبی برای یک شهر توریستی نیست. بندرعباس مقصد بسیاری از گردشگران است و باید ورودی زیبا و مناسبی داشته باشد زیرا ورودی شهر بیانگر سطح فرهنگی آن شهر خواهد بود. شهرداری از ظرفیت تابلوهای تبلیغاتی به خوبی بهره نگرفته است. آنقدر که به تبلیغ یک محصول خاص و آشپزخانه تبلیغ می شود به مسائل فرهنگی توجهی نمی شود.

پیش از این حسین ابولپور مدیر روابط عمومی شهرداری بندرعباس با اشاره به نقش رسانه ها در توسه و آبادانی شهر بیان داشت: روابط عمومی شهرداری بندرعباس طی سال های اخیر تغییر و تحول خوبی در ارتباط با رسانه ها داشته است و با رویکرد پاسخگویی به خواسته مردم سعی در حل مشکلات داشته است .

 

 

منبع: کاوشگران روابط عمومی 

تنظیم: هومن بهلولی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین