سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
حرف دل این روزهای پرسپولیسی‌ها این است: چرا نمی‌گذارید تیم ما روی آرامش به خودش ببیند. این واكنش طرفداران پرتعداد پرسپولیس است پس از زمزمه‌هایی كه درباره بركناری رویانیان و حضور علی پروین در رای این باشگاه قدیمی شنیده می‌شود اما معلوم نیست كه وزارت ورزش
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زلزله در پرسپولیس زلزله


حرف دل این روزهای پرسپولیسی‌ها این است: "چرا نمی‌گذارید تیم ما روی آرامش به خودش ببیند". این واكنش طرفداران پرتعداد پرسپولیس است پس از زمزمه‌هایی كه درباره بركناری رویانیان و حضور علی پروین در رای این باشگاه قدیمی شنیده می‌شود اما معلوم نیست كه وزارت ورزش صدای آنها را می‌شنود یا خیر؟


پروین و رویانیان

شاید ساده لوحانه باشد اگر فکر کنیم اطلاعیه وزارت ورزش در حفظ تیم مدیریتی پرسپولیس، خواست قلبی سران ورزش است. واکنش دیرهنگام وزارت ورزش در موضوع برکناری محمد رویانیان همانقدر که می‌تواند برای هواداران پرسپولیس امیدوار کننده باشد همانقدر هم می‌تواند به بخش دیگری از آنها اینطور القا کند که تغییر تیم مدیریتی باشگاه محبوبشان قریب الوقوع است.

رویانیان که با رفتارهای عامه پسندش و الحق و الانصاف با خریدهای خوبی که در این یکی، دو فصل برای پرسپولیس انجام داده حسابی خودش را در دل هواداران پرسپولیس جا کرده این بار از مقبولیت اجتماعی بالایی میان هواداران پرسپولیس بر خوردار است و بر خلاف اسلاف خود می‌تواند خیلی راحت موجهای شایعه برکناری‌اش را یک به یک از بین ببرد. با این حال داستان تغییر در راس هرم مدیریتی پرسپولیس با مرتبه‌های قبلی تفاوت عمده‌ای دارد. این بار مخالفان رویانیان افرادی هستند که از درون هیات مدیره قرمزها استارت برکناری رویانیان را زده‌اند و شاید همین کار او را برای ماندن با وجود بیانیه نصفه و نیمه وزارت ورزش در جهت ماندنش دشوار کند. رویانیان در راس مخالفانش کسی را می‌بیند که در این چند سال بیشترین توجه را به او داشته اما علی پروین در این چند سال نشان داده وسوسه مدیریت در پرسپولیس او را کمتر رها کرده و سلطان قرمزها می‌خواهد برای یک بار هم که شده تجربه تلخ گذشته‌اش را بار دیگر تکرار کند، به این امید که بتواند تلخی‌های آن روزها را برای هوداران چند ده میلیونی پرسپولیس از بین ببرد.

شایعه‌ها حکایت از آن دارد که پروین قول مدیریت در پرسپولیس را هم از محمود گودرزی وزیر بی‌سروصدای دولت یازدهم گرفته اما وزارت ورزش دیروز با صدور اطلاعیه‌ای این اخبار را "غیر موثق" عنوان کرد و گفت که اولویت وزارت ورزش و جوانان "خصوصی سازی" استقلال و پرسپولیس است و نه تغییر مدیریت این دو باشگاه پرطرفدار

آغاز داستان رفتن رویانیان

از روزی که جا پای پروین در هیات مدیره پرسپولیس محکم شد هر روز شایعه برکناری رویانیان و حضور پروین با توجه به مقبولیت ظاهری که در هیات مدیره داشت بیشتر مطرح می‌شد اما داستان جانشینی رویانیان توسط پروین این بار خیلی جدی‌تر از دفعه‌های قبل مطرح شده؛ شایعه‌هایی که حکایت از آن دارد که پروین قول مدیریت در پرسپولیس را هم از محمود گودرزی وزیر بی‌سروصدای دولت یازدهم گرفته اما وزارت ورزش دیروز با صدور اطلاعیه‌ای این اخبار را "غیر موثق" عنوان کرد و گفت که اولویت وزارت ورزش و جوانان "خصوصی سازی" استقلال و پرسپولیس است و نه تغییر مدیریت این دو باشگاه پرطرفدار.

بعد از انتشار این اطلاعیه بود که چند نفر از اعضای هیات مدیره پرسپولیس که در این چند روز بیشترین اظهارنظر را درباره آینده باشگاه داشتند، به سیاق روزهای قبل مصاحبه کردند و این بار با لحنی متفاوت گفتند که اطلاعیه وزارت ورزش "آب پاکی" را روی دست همه ریخته و اتمام حجتی است بر "داستان‌سرایی" برخی رسانه‌ها.

 

شرط رویانیان برای ماندن

بعد از این اطلاعیه که هر چند از ادبیات چندان محکمی هم برخوردار نبود، این بار نوبت رویانیان بود که پس از سکوتی چند روزه با انتشار بیانیه ای شروطی را برای ماندن پیش پای دولت گذاشت؛ دو شرطی که به گفته رویانیان تحقق یکی از آن دو می‌تواند به معنای ماندنش شود و عقیم ماندن تلاش برخی از اعضای هیات مدیره برای حضور پروین در راس مدیریت پرسپولیس.

در بیانیه رویانیان آمده است: «در شرایطی که در باشگاه فرهنگی – ورزشی پرسپولیس به لطف حمایت‌های همه جانبه هواداران عزیز و فهیم و تلاش‌های شبانه روزی اتفاقاتی بی‌سابقه و تاریخی رخ داده و با تلاش و همت سرمربی، کادر فنی و بازیکنان، تیم فوتبال پرسپولیس نیز پس از چند سال ناکامی و بحران به ساحل آرامش رسیده و علاوه بر صدرنشینی رکوردهای تاریخی از خود برجای گذاشته به رغم کم لطفی‌ها، بی‌مهری و موانع متعدد که عرصه را بر بنده تنگ کرده برای ادامه فعالیت و برآورده کردن انتظارات میلیون‌ها عاشق پرسپولیس خواسته‌ای دارم که به زعم خودم و شاید خیلی‌ها منطقی و معقول است و در صورت تحقق یکی از دو نکته ذیل به فعالیت خود ادامه خواهم داد.»

اگر دولت اضافه شدن این دو نفر به هیات مدیره پرسپولیس را بپذیرد باید انتظار داشت پروسه خصوصی‌سازی پرسپولیس زودتر از همتای تهرانی‌اش استارت بخورد ولی تا آن روز حتما پرسپولیس آبستن حوادث زیادی خواهد بود؛ اتفاقاتی که شاید دودش در نهایت به چشم پرسپولیس و تیم صدرنشین دایی برود

در ادامه اطلاعیه مدیرعامل باشگاه فرهنگی – ورزشی پرسپولیس آمده است: «در شرایطی که برخی تیم‌های لیگ برتری از بودجه کلان و دولتی بهره‌مند بوده و همواره در رفاه و آرامش هستند پرداخت بودجه 10 میلیارد تومانی مصوب مجلس محترم شورای اسلامی که تنها یک میلیارد تومان آن به باشگاه پرداخت شده خواسته منطقی و معقول بنده است و اگر به دلیل موانع قانونی و سایر ملاحظات امکان پرداخت این بودجه به باشگاه وجود ندارد با اضافه شدن دو فرد علاقمند به پرسپولیس، واجد صلاحیت و دارای تمکن مالی بالا به هیات مدیره موافقت شود تا در کنار درآمدزایی‌های دیگر بتوانیم به تعهدات خود در قبال تیم فوتبال و سایر امور باشگاه عمل نماییم. افراد مورد نظر برای حضور در هیات مدیره باشگاه نفراتی هستند که آمادگی خود را به بنده اعلام کرده‌اند.امید آن است که در شرایط کنونی به جای چوب لای چرخ گذاشتن‌ها، لحاظ منافع شخصی و برخی اختلافات شاهد همدلی‌ها، اتحاد و همکاری‌های لازم برای سربلندی پرسپولیس و شادی میلیون‌ها هواداری باشیم که دل در گرو عشق به تیم محبوب خود دارند. بنده نیز بنا ندارم که سکوت را شکسته و بسیاری از کم‌لطفی‌ها و ناگفته‌ها را به زبان بیاورم، چرا که مصلحت و موفقیت پرسپولیس عزیز در گرو حفظ آرامش آن می‌دانم و لاغیر.» 

احتمالا با توجه به این بیانیه رویانیان حدس اینکه منظور رویانیان از این دو نفر "علاقمند" چه کسی است برای غیر فوتبالیها هم سخت نیست چه برسد به هوادارانی که لحظه به لحظه تحولات پرسپولیس را دنبال می‌کنند. منظور رویانیان قریب به یقین حسین هدایتی و بابک زنجانی است که برای حضور در پرسپولیس ابراز آمادگی کرده‌اند. حال با توجه به این بیانیه و پیش شرط قراردادن حضور این دو چهره جنجالی باید منتظر واکنش وزارت ورزش بود. باید دید دولت زیر بار حضور هدایتی و به ویژه زنجانی پرسروصدا در پرسپولیس می‌رود یا نه. اگر دولت اضافه شدن این دو نفر به هیات مدیره پرسپولیس را بپذیرد باید انتظار داشت پروسه خصوصی‌سازی پرسپولیس زودتر از همتای تهرانی‌اش استارت بخورد ولی تا آن روز حتما پرسپولیس آبستن حوادث زیادی خواهد بود؛ اتفاقاتی که شاید دودش در نهایت به چشم پرسپولیس و تیم صدرنشین دایی برود.

فاتح حسینی

بخش ورزشی تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین