تبیان، دستیار زندگی
درحالی که در کشورهای اسلامی، فمینیست‌ ها شدیداً بر طبل تضاد چندهمسری با حقوق زنان می کوبند در غرب چندهمسری یک مرد جزیی از حقوق بشر محسوب می شود. به طور مثال می توان ازدواج مرد 42 ساله امریکایی با دو خواهر دو قلو و خاله شان نام بُرد که از این ازدواج 24 بچ
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فساد رسانه ای ازدواج در آمریکا!


درحالی که در کشورهای اسلامی، فمینیست‌ ها شدیداً بر طبل تضاد چندهمسری با حقوق زنان می کوبند در غرب چندهمسری یک مرد جزیی از حقوق بشر محسوب می شود. به طور مثال می توان ازدواج مرد 42 ساله امریکایی با دو خواهر دو قلو و خاله شان نام بُرد که از این ازدواج 24 بچه دارد.

چند همسری، خیانت، آزادی جنسی، چند همسری یک زن، چند مهری(Polyamory) و ...: این نوع همباشی ها که هنوز به شکل قانونی در نیامده اند(گرچه تعقیب قانونی نیز در پی ندارند) بیشتر در بین جوانان رواج دارد و از آن ها با عناوین "خانواده های مدرن" و "انقلاب جنسی جدید" نیز یاد می شود. چه بسا بحران اقتصادی غرب بر افزایش تعداد این خانواده ها اثرگذار باشد چرا که از لحاظ اقتصادی زندگی چند زوج در یک خانه به صرفه تر است.

فساد رسانه ای

در کتاب "سکس در امریکا"  (Sex in America: A Definitive Survey) که مبتنی بر مطالعه زندگی همجنس بازانی که 1 تا 37 سال سابقه زندگی مشترک دارند، چنین آمده است که:

100 درصد زوج ها در 5 سال اول زندگی خیانت را تجربه کرده اند.

زوج هایی که بیشتر از 10 سال را با یکدیگر گذرانده اند که خیانت را به عنوان واقعیتی دردناک در رابطه شان قبول نموده و پذیرفته اند.

بیشتر از 85 درصد زوج ها مهمترین مشکل خود را "روابط خارج از رابطه شان" گزارش داده اند.

جالب اینجاست، درحالی که در کشورهای اسلامی، فمینیست‌ ها شدیداً بر طبل تضاد چندهمسری با حقوق زنان می کوبند در غرب چندهمسری یک مرد جزیی از حقوق بشر محسوب می شود. به طور مثال می توان ازدواج مرد 42 ساله امریکایی با دو خواهر دو قلو و خاله شان نام بُرد که از این ازدواج 24 بچه دارد و انتشار این خبر در فضای مجازی، خود تبدیل به نوعی تبلیغ گشته است که روزانه میلیون ها کاربر در سطح جهان آن را مشاهده می کنند.

در این میان باید توجه داشت که این همباشی های جدید، چند والدینی(Poly Parenting) را برای کودکان در پی دارد:

در چنین جامعه ای دو دسته از خانواده ها به شکل طبیعی بچه دار نمی شوند، دگرباشان جنسی و خانواده های انسان و ربات، در نتیجه فرزندخواندگی و لقاح مصنوعی (و شاید کلونینگ انسانی هم) رشد فزاینده پیدا خواهد کرد. البته تنها مانعی که می‌ توانست انسان را از پرده دری های نوینش باز دارد، دین بود، که کلیسای مسیحیت از یک طرف بر طبل مخالفت با ازدواج همجنس گراها در کلیسا می ‌کوبد و از طرف دیگر آن ها را افرادی مستحق احترام، عدالت و مراقبت معنوی معرفی می کند و ده ها فیلم و مستند در راستای تبلیغ آن می سازد. مشخص است که نتیجه این سیاست یک بام و دوهوا ازدواج همجنس گرا های برخی کشورها در کلیسا می شود.

باید توجه داشت که رسانه ها نیز نقش بسزایی را در تبلیغ خیانت و چند همسری و همجنس گرایی ایفا می کنند، به طوری که هدف اصلی شبکه هایی نظیر فارسی 1، زمزمه، من و تو و ... تبلیغ و اشاعه روابط آزاد و خیانت می باشد

همچنین بزرگ شدن کودکان معصوم و نسل های آینده جوامع غربی در خانواده هایی که والدین آن ها همجنس اند و یا خانواده هایی با چند والدین ضربه ای جبران ناپذیر بر انسانیت و قرار دادن مسیر زندگی انسان آزاد غربی بر لبه پرتگاه خطرناکی است. کودکانی که یا پدر ندارند و یا مادر و یا چند پدر و مادر دارند (در پی تصویب قانونی در یکی از ایالت های امریکا فرزندان زوج های همجنس گرا اگر از والد دیگری متولد شده باشند، می توانند سه والد داشته باشند)، این کودکان هویت انسانی خود را از دست خواهند داد و همچنین در ادراک هویت جنسی خود با مشکلات فراوان مواجه شده و با درصد بالایی به انحراف کشیده خواهند شد. کودکانی که نه امید نجات جامعه غربی و نه حتی زنده نگهداشتن آئین مسیحیت نیز از آن ها نمی رود.

باید توجه داشت که رسانه ها نیز نقش بسزایی را در تبلیغ خیانت و چند همسری و همجنس گرایی ایفا می کنند، به طوری که هدف اصلی شبکه هایی نظیر فارسی 1، زمزمه، من و تو و ... تبلیغ و اشاعه روابط آزاد و خیانت می باشد. سوغاتی که این قبیل شبکه ها به همراه دارند مملو از خیانت ها، بی بند و باری ها و شهوت رانی هاست که این شبکه ها می خواهند آن ها را در لوای دیالوگ های زیبا، بازیگران خوش چهره و داستان های جذاب به مخاطبانش عرضه کند. این شبکه ها به هیچ وجه نمی خواهند به عنوان یک رسانه «پورنو» نزد خانواده های ایرانی شناخته شود که صحنه های مستهجن به نمایش می گذارد بلکه می خواهد از طریق عرضه نمادهای فرهنگ منحط غربی، ارزش های مردم و نیازهای آنها را مرحله به مرحله تغییر دهد و حرفش را در پستو های ذهن مخاطبانش به صورت کاملا حرفه ای و پنهان در دراز مدت عرضه کنند.

فساد رسانه ای

هم اکنون نزدیک 600 هزار خانواده همجنس گرا در امریکا زندگی می کنند و بیش از 40 درصد امریکایی ها موافق و یا به شدت موافق حق ازدواج  همجنس بازان هستند. نسلی که خانواده و روابط تک همسری را ندیده اند و اطراف آن ها مملو است از شبکه ها و رسانه هایی با محوریت همجنس گرایی و روابط آزاد و ... خود نیز نمی توانند روابط سالم و طبیعی با همجنسان و جنس مخالف خود را تجربه کنند و برای آن ها خانواده های دوجنسه و یا چند والده غیر طبیعی نیست. در جامعه ای که این کودکان آن را خواهند ساخت دیگر تظاهرات همجنس بازان برای گرفتن حق ازدواج برپا نمی شود بلکه تظاهرات چندمهری ها و یا زنان خواهان چند همسر خبر روز است. شاید هم "لیبرالیسم" تصمیم بگیرد خود را از گیر و بند قوانین ازدواج که هر روز نیازمند تبصره جدیدی برای رسمی کردن قسمی از روابط نوظهور انسان غربی و حقوقش در چارچوب این روابط جدید است، رها کرده و تمام روابط را آزاد رسمی اعلام کند. تخمین زده می شود در حدود 38 هزار نفر بنیادگرا در ایالات متحده به چندهمسری اعتقاد دارند و یا طبق آن عمل می کنند. مورمون ها و طرفداران چند همسری معمولا ً در ایالات غربی این کشور مثل یوتا زندگی می کنند.

نتیجه:

امروزه رسانه ها، مهم ‌ترین ابزار توسعه جامعه‌ ها، گسترش اندیشه‌ ها و شكل‌ گیری افكار عمومی جهان هستند. كشورهای غربی با داشتن تكنولوژی ‌های برتر رسانه ‌ای، قدرت بیشتری در تصویرسازی و برجسته ‌سازی اندیشه ‌ها دارند. از این منظر، تصویر اسلام در رسانه‌های غربی، در روزگار ما اهمیتی ویژه یافته است؛ زیرا رسانه‌های غربی، آیینه جوامع غربی ‌اند و از این طریق می توان نگرش غرب را به اسلام و مسلمانان كشف كرد. دولت ‌ها، سیاست ‌مداران و رسانه های غرب برای دست ‌یابی به اهداف خود، از ابزارها و شیوه‌ های متنوع تبلیغی بهره می ‌گیرند.

گناه اصلی (آمریکا 2001)، سفری دیگر (آمریکا 2005)، شهر گناه (آمریکا 2005)، پشت درهای بسته (آمریکا 2011)، شیرینی آمریکایی (آمریکا 2012) و ... ؛ علاوه بر این قبیل فیلم ها، شبکه های آمریکایی طی برنامه هایی با حضور افراد همجنس گرا که با یکدیگر ازدواج کرده اند و نیز مردانی که بیش از سه یا چهار همسر دارند؛ به تشریح و تبلیغ مستقیم این مضامین می پردازند

به عبارت دیگر رسانه های غربی در راستای تخریب فرهنگ اسلامی و اشاعه ی اسلام هراسی با استعانت از شبکه های ماهواره ای، فضای مجازی، انواع فیلم ها و مستندها و دیگر ابزار آلات تکنولوژی، به تبلیغ خیانت به همسر، آزادی جنسی، همجنس گرایی و چندهمسری می پردازند که به اجمال چند نمونه را نام می بریم:

گناه اصلی (آمریکا 2001)، سفری دیگر (آمریکا 2005)، شهر گناه (آمریکا 2005)، پشت درهای بسته (آمریکا 2011)، شیرینی آمریکایی (آمریکا 2012) و ... ؛ علاوه بر این قبیل فیلم ها، شبکه های آمریکایی طی برنامه هایی با حضور افراد همجنس گرا که با یکدیگر ازدواج کرده اند و نیز مردانی که بیش از سه یا چهار همسر دارند؛ به تشریح و تبلیغ مستقیم این مضامین می پردازند که این روند در کشورهای دیگر از جمله کشورهای شرقی از طریق شبکه های ماهواری به زبان های فارسی و عربی نیز اِعمال می شود.

فرآوری : آزاده مرنی

بخش ارتباطات تبیان


منابع: مشرق / سایت خبری تحلیلی فرارو / شفاف / ویکیپدیا

مطالب مرتبط:

 جنگ نرم با سلاح غذایی!