تبیان، دستیار زندگی
در میان رشد منفی جمعیت و بحران پیش رو، تلویزیون خانواده ای را به تصویر کشید که با هشت فرزند زندگی خوب و شیرینی را سپری می کردند این در حالی است که امروزه بسیاری از خانواده ها تک فرزندی شدند و به این سمت متمایلند .
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پدر و مادری 30 ساله با هشت فرزند + فیلم


در میان رشد منفی جمعیت و بحران پیش رو، تلویزیون خانواده ای  را به تصویر کشید که با هشت فرزند زندگی خوب و شیرینی را سپری می کردند این در حالی است که امروزه بسیاری از خانواده ها تک فرزندی شدند و به این سمت متمایلند .

پدر و مادری 30 ساله با هشت فرزند + فیلم

خانواده ای که از جمیعت زیاد خود نه تنها ناخشنود نبودند بلکه رضایت داشتند.  عوامل رضایت این خانواده همان است که ما در زندگی اجتماعی امروز به ویژه زندگی شهری آنها را گم کرده ایم و با پشت پا زدن به آنها در دل شعار" فرزند کمتر زندگی بهتر وارد شده ایم" در حالی که شکل زندگی این خانواده می گوید می توان با بیش از یک یا دو فرزند هم زندگی شیرینی داشت اما نه با نگاه زندگی شهری امروز.

امروز ، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در آغاز درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد، با اشاره به کاهش جمعیت کشور اظهار کرد: اگر همین طور جلو برود، جمعیت بسرعت کاهش پیدا کرده و نصف جمعیت سن بالایی داشته و هزینه‌های سنگین و مشکلی برای جامعه خواهد داشت و نیروهای جوان تولید کننده خیلی کم خواهد شد.

این مرجع تقلید تصریح کرد: باید عواملی که جامعه را به این جا کشانده مورد بررسی قرار گیرد و عوامل تشویقی نیز در نظر گرفته شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی اظهار کرد: همیشه درد را بیان می‌کنیم در حالی که باید ریشه‌های درد و درمان در نظر گرفته شده و مورد توجه قرار گیرد.

حالا با توجه به مشاهده فیلم ،آیا چنین زندگی در جامعه امروزی مناسب است؟

چه موانعی را امروزه بر سر راه تشکیل چنین خانواده ای برای خود می بینید؟ این نوع تشکیل خانواده چه مزایایی دارد که ما از آن محرومیم؟

به نظر شما راه رسیدن به خانواده هایی بیش از یک فرزند چه می تواند باشد؟

  • خانواده پر جمعیتپدر و مادری 30 ساله با 8 فرزند
  • بخش اجتماعی تبیان