تبیان، دستیار زندگی
«چگونه در نهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی موسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان شرکت کنیم؟» پرسشی که در هفته پژوهش طرح شده و در سایت تبیان به آن پاسخ داده شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شرکت در جشنواره، به همین سادگی

نهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی

«چگونه در نهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی موسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان شرکت کنیم؟» پرسشی که در هفته پژوهش طرح شده و در تارنمای تبیان به آن پاسخ داده شده است.

به گزارش روابط عمومی، مرکز یادگیری موسسه فرهنگی اطلاع‌رسانی تبیان به این سوال در قالب گزارشی پاسخ داده است.

فاطمه گودرزی در این گزارش می نویسد: «طرح پروژه های دانش آموزی موسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان، بر اساس "استاندارد یادگیری بر مبنای جستجوگری" در بین معلمان و دانش آموزان ایرانی طراحی شده است و می خواهد با استفاده از تکنولوژی های جدید شیوه آموزش و لذت بردن از علوم را بهبود بخشد.پروژه های ارائه شده در سایت برای گسترش فرهنگ پژوهش، لذت بردن ازدانستن و عمیق کردن فهم دانش آموزان توسط اساتید و با تایید کارشناسان سازمان استعدادهای درخشان طراحی شده اند. این طرح از سال 1383 آغاز به کار کرده است. دوره اول این طرح با حضور 40 گروه دانش آموزی برگزار گردید. دوره دوم آن در سطح 10 استان کشور و با حضور بیش از 100 گروه دانش آموزی و دوره سوم با حضور تعدادی از گروه های برتر با محوریت پژوهشی اجرا گردید.در جشنواره دوره چهارم نیز 108 گروه دانش آموزی شرکت کرده بودند. از بین شرکت کنندگان دوره پنجم 180 گروه دانش آموزی از 11 استان کشور حضور داشتند و در سه بخش غرفه های دانش آموزی، سمینارهای علمی ومسابقات دانش آموزی در اردیبهشت ماه 1389 مصادف با هفته معلم در فرهنگسرای خاوران تهران نتیجه تلاش خود را ارائه دادند و با یکدیگر به رقابت پرداختند.در دوره ششم بیش از  1700  دانش آموز در قالب 880 گروه از 12 استان کشور در سالن 27 نمایشگاه بین المللی تهران شرکت داشتند. در دوره هفتم نیز بیش از 750 گروه دانش آموزی از 15 استان کشور جهت ارائه دستاوردهای خود در سالن 1 و 1A  نمایشگاه بین المللی تهران حضور یافتند.   پس از برگزاری هفت دوره موفق در هشتمین جشنواره پروژه های دانش آموزی  بیش از 160 مدرسه با 1000 گروه دانش آموزی شامل 3500 دانش آموز از سراسر کشور شرکت کردند که پس از داوری مرحله اول(بازدید ازمدارس، بررسی گزارشات و تکالیف ارسالی ) تعداد 85 مدرسه و مرکز آموزشی با 800 گروه شامل 2800 دانش آموز از 15 استان برگزیده شدند جشنواره دوره هشتم در دانشگاه شهید بهشتی تهران در چهار بخش مسابقات، سمینارهای علمی و غرفه های نمایشگاهی و کارگاه های تخصصی برگزار شد و دانش آموزان نتایج تلاش و زحمات یکساله خود را در این جشنواره ارائه دادند.   ثبت نام دوره نهم پروژه های دانش آموزی ثبت نام از 13 آبان ماه 1392 همزمان با روز دانش آموز آغاز خواهد شد و تا پایان بهمن ماه ادامه خواهد داشت. انشاءالله جشنواره پایانی دوره نهم در دو بخش پروژه های تبیان و دستاوردهای نو  برگزار خواهد شد. برای شرکت در بخش پروژه های تبیان شما عزیزان می توانید از بین  115پروژه ارائه شده در سایت پروژه های دانش آموزی که در شاخه های مختلف علوم فیزیکی، علوم زیستی، علوم اجتماعی و انسانی، علوم شیمی، علوم ریاضی، علوم فنی و مهندسی  وعلوم کامپیوتر به صورت طرح درس های کامل ارائه شده است و یا 200 کاردستی علمی ارائه شده در سایت تبیان با توجه به استعداد، سن و علاقه خود موضوع مورد علاقه خود را انتخاب کنید و از طریق آدرس زیر ثبت نام کنید.»

ثبت نام در نهمین جشنواره پژوهش های دانش آموزی در نشانی  http://tebyan.net/ صورت می گیرد.

گزارش: سمیرا حسن خبرنگار

تنظیم: هومن بهلولی