تبیان، دستیار زندگی
یکی از حساس‌ترین دیدارهای هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به دلیل بارش سنگین برف لغو شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شکست بایرن و پیروزی منچستری ها


یکی از حساس‌ترین دیدارهای هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به دلیل بارش سنگین برف لغو شد.


هفته پایانی دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا با برگزاری 8 دیدار آغاز شد و چهره تیم‌های دیگر صعود کرده به مرحله بعد لیگ قهرمانان مشخص شد.

گروه A

منچستر

منچستر‌یونایتد یک – شاختار‌ دونتسک صفر

رئال‌سوسیداد صفر – بایر لورکوزن صفر

منچستر‌یونایتد از پیش صعود کرده در خانه میزبان شاختار‌دونتسک بود که این دیدار در پایان با برتری یک بر صفر میزبان به پایان رسید. دو تیم پیش از این دیدار با حمل پلاکارد و عکس گروهی یاد نلسون ماندلا فقید را گرامی داشتند. منچستر که بار دیگر وین رونی آماده را در ترکیب خود میدید نتوانست از برتری خود در این نیمه سود جوید تا بازی در نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان برسد. در نیمه دوم فیل جونز موفق شد گل برتری شیاطین سرخ را به ثمر برساند تا این دیدار در نهایت با برتری یک بر صفر شاگردان دیوید مویس به پایان برسد.

در دیگر دیدار این گروه رئال‌سوسیداد و بایر لورکوزن برابر هم به میدان رفتند که این دیدار در پایان با برتری یک بر صفر بایر لورکوزن به پایان رسید تا تیم آلمانی پس از منچستر‌یونایتد به عنوان تیم دوم گروه به مرحله بعد لیگ قهرمانان راه یابد. تک گل این دیدار را عمر توپراک در دقیقه 49 به ثمر رساند.

جدول گروه

1- منچستر‌یونایتد 6 بازی ،14 امتیاز (صعود به مرحله بعد)

2- بایر لورکوزن 6 بازی، 10 امتیاز (صعود به مرحله بعد)

3- شاختار دونتسک 6بازی، 8 امتیاز

4- رئال‌سوسیداد 6 بازی، 2 امتیاز

گروه B

گالاتاسرای - یوونتوس (لغو شد)

کپنهاگن صفر – رئال مادرید 2

بازی حساس گالاتاسرای و یوونتوس به دلیل بارش شدید برف در استانبول لغو شد و به چهارشنبه شب موکول شد. این دیدار که در زیر بارش شدید برف برگزار شد در دقیقه 32 متوقف شد و بازیکنان دو تیم به رختکن برگشتند. در ادامه پس از اینکه مسئولان ورزشگاه چمن بازی را به شرایط قبل برگرداندند داور مسابقه دستور ادامه بازی را داد اما تیم داوری یوفا و داوران مسابقه بار دیگر زمین را مورد بررسی قرار دارند و تصمیم گرفتند تا بازی را لغو کنند. هر چند این تصمیم با واکنش شدید هواداران گالاتاسرای روبرو شد اما به نظر می‌رسد بازی از دقیقه 32 روز چهارشنبه ادامه خواهد یافت.

رئال‌مادرید در دیگر دیدار این گروه در حالی در دانمارک به مصاف کپنهاگن رفت که بار دیگر کریستیانو رونالدو را در ترکیب خود می‌دید. رئالی‌ها که خیالشان بابت صدر‌نشینی در این گروه راحت بود موفق شدند در دقیقه 25 با ضربه لوکا مودریچ کروات به گل برسند تا نیمه نخست با نتیجه یک بر صفر به سود کهکشانی ها به پایان برسد. در نیمه دوم پای کریستیانو رونالدو به گل باز شد و این مهاجم آماده پرتغالی موفق شد در دقیقه 48 گل دوم رئال را به ثمر برساند. او در اواخر بازی یک ضربه پنالتی را نیز از دست داد تا رئال مادرید در نهایت با برتری 2 بر صفر برابر کپنهاگن این دیدار را به پایان ببرد.

منچستر‌یونایتد از پیش صعود کرده در خانه میزبان شاختار‌دونتسک بود که این دیدار در پایان با برتری یک بر صفر میزبان به پایان رسید. دو تیم پیش از این دیدار با حمل پلاکارد و عکس گروهی یاد نلسون ماندلا فقید را گرامی داشتند

جدول گروه

1- رئال‌مادرید 6 بازی، 16 امتیاز (صعود به مرحله بعد)

2- یوونتوس 5 بازی، 6 امتیاز

3- گالاتاسرای 5 بازی، 4 امتیاز

4- کپنهاگن 6 بازی، 4 امتیاز

گروه C

بنفیکا 2 – پاری‌سن ژرمن یک

المپیاکوس 3- اندرلخت یک

بنفیکا در خانه در حالی به دیدار پاری سن ژرمن صدر‌نشین لیگ فرانسه رفت که برای صعود از این گروه لیگ قهرمانان به 3 امتیاز مسابقه سخت احتیاج داشت. اما این ادینسون کاوانی بود که در دقیقه 37 موفق شد گل اول بازی را به ثمر برساند اما طولی نکشید که لیما از روی نقطه پنالتی موفق شد گل تساوی را به ثمر برساند تا این دیدار در پایان نیمه نخست با تساوی یک بر یک به پایان برسد. در نیمه دوم نوبت نیکولاس گایتان آرژانتینی رسید تا گل برتری بنفیکا را به ثمر برساند تا بازی با برتری 2 بر یک میزبان به پایان برسد.

المپیاکوس موفق شد با نتیجه 3 بر یک در خانه تیم بحران زده اندرلخت را از پیش روی بردارد تا به عنوان تیم نخست پس از پاری‌سن ژرمن راهی مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا شود. در این دیدار پربرخورد 2 بازیکن مهمان از زمین مسابقه اخراج شدند. خاویر ساویولا دو گل و الکساندر دومینگوئس گلهای میزبان را در این دیدار به ثمر رساندند و برای اندرلخت ساشا کلیستان به ثمر رساند تا این دیدار رد پایان با برتری 2 بر یک تیم یونانی به پایان برسد.

جدول گروه

1- پاری‌سن ژرمن 6 بازی، 13 امتیاز (صعود به مرحله بعد)

2- المپیاکوس 6 بازی، 10 امتیاز (صعود به مرحله بعد)

3- بنفیکا 6 بازی، 10 امتیاز

4- اندرلخت 6 بازی، یک امتیاز

بایرن و منچسترسیتی

گروه D

بایرن‌مونیخ 2 – منچستر‌سیتی 3

ویکتوریا پلژن 2- زسکا مسکو یک

بایرن‌مونیخ که در پی قطعی کردن صدر‌نشینی خود در این گروه به دیدار منچستر‌سیتی رفت و در پایان با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد اما به عنوان صدرنشین به مرحله بعد صعود کرد. بایرنی‌ها خیلی زود به گل رسیدند. توماس مولر در دقیقه 5 و ماریو گوتسه در دقیقه 12 خیال بایرنی‌ها را راحت کردند. در ادامه اوضاع برای منسچتر‌سیتی با مصدومیت میکا ریچارد بدتر شد و این بازیکن با پارگی همسترینگ جای خودش را به زابالتا داد. سیتی در ادامه موفق شد در دقیقه 28 یکی از گل‌های خورده را با ضربه داوید سیلوا جبران کند تا نیمه نخست با برتری 2 بر یک بایرن‌مونیخ به پایان برسد. منچستر‌سیتی در نیمه دوم شروع طوفانی از خود نشان داد و در 3 دقیقه بایرن را تسلیم کرد. الکساندر کولاروف در دقیقه 60 و جمز میلنر در دقیقه 63 موفق شدند گلزنی کنند تا منچستر‌سیتی این بازی را با نتیجه 3 بر 2 پیروز شود اما این تیم برای صدرنشینی به یک گل دیگر نیاز داشت که به آن نرسید تا بازی با برتری 3 بر 2 بایرن به پایان برسد.

ویکتوریا پلژن در دیگر دیدار این گروه به مصاف زسکا رفت که این دیدار در پایان با برتری 2 بر یک پلژن به پایان رسید تا نماینده چک اولین برد خود را در این فصل کسب کند. احمد موسی نیجریه ای در دقیقه 65 برای زسکا گلزنی کرد و دانیل کولار در دقیقه 77 گل تساوی را به ثمر رساند و توماس واگنر در دقیقه 90 موفق شد گل دوم را به ثمر برساند تا این دیدار در پایان با برتری میزبان به پایان برسد.همچنین زسکا از دقیقه 67 در پی اخراج زاگوئف 10 نفره بازی کرد.

جدول گروه

1- بایرن‌مونیخ 6 بازی، 15 امتیاز (صعود به مرحله بعد)

2- منچستر‌سیتی 6 بازی، 15 امتیاز (صعود به مرحله بعد)

3- زسکا مسکو 6 بازی، 4 امتیاز

4- ویکتوریا پلژن 6 بازی، یک امتیاز

سایر بازی‌های این مرحله چهارشنبه شب برگزار می‌شود.

بخش ورزشی تبیان

منبع : ایسنا