تبیان، دستیار زندگی
اگر شما نیز جزو افرادی هستید که مجبور به استفاده از عینک‌ طبی هستید و به داشتن یکی از نمونه‌های عینک هوشمند گوگل نیز علاقه دارید، خبر خوش برای شما، انتشار تصویری از نمونه‌ای از عینک هوشمند گوگل با قابلیت تعبیه شیشه‌های طبی روی آن است...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گجت‌های چشمی


اگر شما نیز جزو افرادی هستید که مجبور به استفاده از عینک‌ طبی هستید و به داشتن یکی از نمونه‌های عینک هوشمند گوگل نیز علاقه دارید، خبر خوش برای شما، انتشار تصویری از نمونه‌ای از عینک هوشمند گوگل با قابلیت تعبیه شیشه‌های طبی روی آن است که نوید بخش ارائه‌ی نسخه‌ی جدیدی از این عینک هوشمند برای این افراد است.

گجت‌های چشمی

این تصاویر برای اولین بار روز پنج‌شنبه در حساب کاربری برایان‌ماتیاش، یکی از مدیران گوگل‌پلاس منتشر شد، اما پس از مدت کوتاهی این خبر به همراه توضیحات مربوطه از صفحه‌ی مذکور حذف شد. اما Phandroid‌ موفق شد قبل از برداشته شدن این تصویر، آن را برداشته و در وب‌سایت خود منتشر کند.

نسخه‌‌‌ی جدید که تصاویر آن را مشاهده می‌کنید، تفاوت چندانی با نسخه‌ی اصلی ندارد و تنها اختلاف بارز آن در حذف میله‌ی نگه‌دارنده‌ و جایگزینی آن با یک قاب عینک است که کاربران را قادر به تعبیه شیشه‌های طبی خود در داخل آن و استفاده از آن به‌عنوان یک عینک معمولی می‌کند. هنوز مشخص نیست که آیا می‌توان تجهیزات گوگل‌گلس را در هر نوع فریم استفاده کرد یا نه؟ هرچند استنباط این امر با توجه به وجود تجهیزات گوگل‌گلس آنچنان سخت نیست. چراکه برای نگه‌داری این تجهیزات نیازمند وجود فریمی با دسته‌هایی با ضخامت مشخص است.

گجت‌های چشمی

موضوعی که می‌توان از تصاویر مورد نظر استنباط کرد، قابلیت استفاده از گوگل‌گلس توسط افرادی است که همیشه عینک‌های طبی را بر چشم می‌زنند. این افراد قادر خواهند بود تا در صورت تطابق مشخصات فیزیکی فریم خود، تجهیزات گوگل‌گلس را روی آن قرار داده و عینک طبی خود را هوشمند نمایند.

گوگل اطلاعاتی را در مورد این نمونه از گوگل‌گلس ارائه نداده است و براساس گزارش منتشر شده در وب‌سایت Mashable، مسئولان گوگل نیز به سوالاتی که در این مورد پرسیده شده است، پاسخی نداده‌اند.

ماه گذشته نیز وال‌استریت‌ژورنال گزارشی را منتشر کرد که براساس آن، گوگل در حال مذاکره با VSP، یکی از بزرگترین سازندگان فریم‌های عینک‌های طبی است تا در صورت حصول توافق، فریم‌های متنوعی برای گوگل‌گلس طراحی و تولید شود.

دستگاه Tobii EyeX در حقیقت جاینشین دستگاه قبلی با نام REX می‌شود که امکانات محدودتری را در زمینه تعقیب چهره به کاربران خود ارائه می‌کرد

گوگل عینک هوشمند خود را با قیمت 1,500 دلار به توسعه‌دهندگانی که تمایل به خرید آن داشته باشند، می‌فروشد، اما قطعا قیمت نهایی محصول ارزان‌تر از این خواهد بود.

گجت‌های چشمی

شاید تکنولوژی دنبال کردن مسیر دید در گوشی‌های موبایل برای بسیاری از ما جذابیت ویژه‌ای داشته باشد و ندیدن این گونه ابزار در کامپیوترها برای ما تا حدی عجیب به نظر برسد ولی انتظار عرضه محصولاتی از این دست به صورت پیش فرض و تعبیه شده در داخل لپ تاپ یا کامپیوتر کمی عجولانه است و به این منظور باید از گجت‌های جانبی استفاده کنیم.

محصولی به نام Tobii EyeX به شما اجازه می‌دهد تا این قابلیت جذاب را به سیستم خود اضافه کنید.

گجت‌های چشمی

این محصول جذاب با قیمت 195 دلار برای خریداران عرضه خواهد شد و در قالب یک دوربین وضعیت مردمک چشم شما و مسیر دید شما را دنبال خواهد کرد تا به کمک آن بتوان کاربرد جدیدی را در نرم‌افزارهای کامپیوتری نیز تجربه نمود. دستگاه Tobii EyeX در حقیقت جاینشین دستگاه قبلی با نام REX می‌شود که امکانات محدودتری را در زمینه تعقیب چهره به کاربران خود ارائه می‌کرد.

شایان ذکر است که این دستگاه در نمایشگاه CES سال جاری تحسین بسیاری از منتقدین رو به خود برانگیخت و اکنون شما نیز می‌توانید رد خانه خود از امکانات جدید نرم افزارها به کمک این محصول بهره ببرید.

فرآوری: فاطمه مجدآبادی

بخش دانش و زندگی تبیان


برگرفته از آی تی رسان، زومیت