تبیان، دستیار زندگی
جدول رده‌بندی دوازده تیم شرکت کننده در مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور در پایان دیدارهای هفته هشتم این رقابت‍ها تغییراتی داشت که مهمترین آن صعود یک پله‌ای مدافع عنوان قهرمانی به رده دوم بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تثبیت صدرنشینی مهرام درلیگ بسکتبال


جدول رده‌بندی دوازده تیم شرکت کننده در مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور در پایان دیدارهای هفته هشتم این رقابت ‍ ها تغییراتی داشت که مهمترین آن صعود یک پله‌ای مدافع عنوان قهرمانی به رده دوم بود.

هفته هشتم مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور با حساس ترین دیدار این هفته میان دو تیم دانشگاه آزاد و پتروشیمی بندرامام آغاز شد که طی آن و در پایان وقت قانونی مدافع عنوان قهرمانی صاحب برتری شد.

بسکتبال

دو تیم دانشگاه آزاد و پتروشیمی در نیمه اول دیدار امروز به تساوی در عدد 34 دست یافتند. کوارتر اول این بازی را پتروشیمی 22 بر 18 به سود خود خاتمه داد اما در وقت دوم شاگردان شاهین‌طبع بهتر ظاهر شدند و 16 بر 12 برنده شدند تا این نیمه با تساوی خاتمه یابد.

با شروع کواتر سوم بار دیگر این تیم پر مهره پتروشیمی بود که روی حرکات دواریک اسپنسر، حامد آفاق و مهدی کامرانی میزبان خود را تحت فشار قرار داد و این کوارتر را 18 بر 14 به سود خود خاتمه داد. در وقت پایانی این بازی هم شاگردان مهران حاتمی بازی بهتری را به نمایش گذاشتند و این کوارتر را با برتری 27 بر 13 به پایان بردند تا حساس‌ترین بازی این هفته را از آن خود کنند و در جدول رده‌بندی 14 امتیازی شوند. این هفتمین برد متوالی مدافع قهرمانی لیگ برتر بود. این تیم یک بازی نیز پیش روی دارد.

در ترکیب پتروشیمی ارسلان کاظمی نیز حضور داشت ولی روز پرفروغی نداشت. کاظمی کاملا کند و سنگین بازی می‌کرد و نشانی از آن بازیکن خوب حاضر در لیگ کالج‌های آمریکا نداشت. او تنها در ریباند بهتر از دیگر بازیکنان ظاهر شد.

دیدار تیم های دانشگاه آزاد و پتروشیمی درجریان بود که از ساعت 16 دیدارهای همزمانی در شهرستان ها آغاز شد و طی آن تیم ماهان در دیدار خانگی برابر استقلال زرین قشم به چهارمین برد این فصل خود دست یافت. البته نتیجه بازی نشان از دیداری در سطح پائین از سوی هر دو تیم دارد اما در هر صورت شاگردان محسن صادق‌زاده با کسب این پیروزی موقعیت خود را در جدول رده‌بندی بهبود بخشیدند در حالیکه جایگاه حریف جنوبی آنها متزلزل شد.

در زنجان نیز تیم همیاری موفق شد افرا حلیج فارس را شکست دهد و سومین پیروزی خود در این فصل از مسابقات را رقم زند. کاری کاری که صنایع پتروشیمی هم با غلبه بر  شاگردان اسدالله کبیر موفق به انجام آن شدند. این هفتمین شکست شهرداری گرگان در این فصل از مسابقات بود.

هفته هشتم مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور با حساس ترین دیدار این هفته میان دو تیم دانشگاه آزاد و پتروشیمی بندرامام آغاز شد که طی آن و در پایان وقت قانونی مدافع عنوان قهرمانی صاحب برتری شد

در چارچوب هفته هشتم مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور تیم مهرام در تالار بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی به مصاف نیروی زمینی رفت و موفق شد این تیم را با نتیجه 85 بر 45 شکست دهد. این هشتمین برد مهرام در این فصل از مسابقات بود. شاگردان مصطفی هاشمی درحالی رکورد دیدارهای بدون باخت خود در این فصل از مسابقات را حفظ کردند که حریف‌شان هفته گذشته اولین برد خود در این فصل از مسابقات را جشن گرفته بود اما نتوانست مانع متحمل شدن شکست دیگری شود.

بسکتبال

دیگر دیدار این هفته از مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور را دو تیم ذوب آهن و هفت الماس قزوین برگزار کردند که طی آن شاگردان فرزاد کوهیان موفق به شکست حریف خود شدند. این بازی با نتیجه 77 بر 61 به پایان رسید. این سومین شکست قزوینی‌ها و ششمین پیروزی ذوب آهن در این فصل از مسابقات بود.

دیدار دو تیم ذوب آهن و هفت الماس قزوین در حالی در اصفهان به پایان رسید که مشکلات ایجاد شده از سوی تماشاگران حاضر در سالن باعث توقف چند دقیقه‌ای بازی در اواخر این دیدار شد. البته در نهایت با کنترل تماشاگران و بازگشت جو آرام به سالن این بازی تا مشخص شدن نتیجه نهایی ادامه پیدا کرد.

نتیجه 6 دیدار برگزار شد در هفته هشتم مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور به شرح زیر است:

* دانشگاه آزاد 61 - پتروشیمی بندرامام 79

* ماهان 52 - استقلال زرین قشم 38

* شهرداری گرگان 60 - صنایع پتروشیمی 69

* همیاری زنجان 69 - افرا خلیج فارس 43

* ذوب آهن اصفهان 77 - هفت الماس قزوین 61

* مهرام تهران 85 - نیروی زمینی 45

در پایان دیدارهای هفته هشتم مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور جایگاه مهرام در صدر جدول رده بندی تثبیت شد و پتروشیمی هم به واسطه شکست دانشگاه آزاد جایگاه این تیم را در رده دوم از آن خود کرد. در انتهای جدول نیز جایگاه تیم‌ها در رده‌های یازدهم و دوازدهم بدون تغییر ماند. جدول رده‌بندی مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه های کشور در پایان دیدارهای هفته هشتم به شرح زیر است:

جدول رده بندی:

1- مهرام تهران (8 بازی، 8 برد، بدون باخت، 16 امتیاز)

2- پتروشیمی بندرامام (7 بازی، 7 برد، بدون باخت، 14 امتیاز)

3- دانشگاه آزاد (8 بازی، 6 برد، 2 باخت، 14 امتیاز)

4- ذوب‌آهن اصفهان (7 بازی، 6 برد، 1 باخت، 13 امتیاز)

5- ماهان اصفهان (7 بازی، 4 برد، 3 باخت، 11 امتیاز)

6- صنایع پتروشیمی (8 بازی، 3 برد، 5 باخت، 11 امتیاز)

7- همیاری زنجان (8 بازی، 3 برد، 5 باخت، 11 امتیاز)

8- استقلال زرین قشم (8 بازی، 2 برد، 6 باخت، 10 امتیاز)

9- افرا خلیج فارس (7 بازی، 3 برد، 4 باخت، 10 امتیاز)

10- هفت الماس قزوین (8 بازی، 2 برد، 7باخت، 10 امتیاز)

11- نیروی زمینی (8 بازی، یک برد، 7باخت، 9 امتیاز)

12- شهرداری گرگان (8 بازی، یک برد، 7 باخت، 9 امتیاز)

بخش ورزشی تبیان


منبع: مهر