تبیان، دستیار زندگی
تصور کنید، از خانه یا محل کارتان گوشی تلفن را برمی‌دارید و کتاب مورد نیازتان را سفارش می‌دهید.نیم‌ساعت بعد هواپیمای بدون سرنشین کتاب را جلوی در منزل به شما تحویل می‌دهد. این تصور بیشتر آدم را یاد فیلم‌های علمی تخیلی می‌اندازد. ولی دیگر این تصور، فقط یک خی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

توزیع کتاب با هواپیماهای بدون سرنشین


تصور کنید، از خانه یا محل کارتان گوشی تلفن را برمی‌دارید و کتاب مورد نیازتان را سفارش می‌دهید.نیم‌ساعت بعد هواپیمای بدون سرنشین کتاب را جلوی در منزل به شما تحویل می‌دهد. این تصور بیشتر آدم را یاد فیلم‌های علمی تخیلی می‌اندازد. ولی دیگر این تصور، فقط یک خیال یا یک فیلم نیست؛ ایده‌ای است که شرکت آمازون آن را کم‌کم به واقعیت نزدیک می‌کند.

توزیع کتاب با هواپیماهای بدون سرنشین

مدیرعامل شرکت آمازون اعلام کرده شرکت وی قصد دارد در آینده با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین بسته های سفارشی مشتریان را طی 30 دقیقه تحویل دهد.

پروژه بلندپروازانه این شرکت بزرگ خرده فروشی برای تحویل اجناس خریداری شده با هواپیماهای بدون سرنشین هنوز هم نیازمند آزمایش های امنیتی و تائید فدرال است، اما جف بزوس مدیرعامل شرکت آمازون برآورد کرده است که این پروژه چهار تا پنج سال آینده اجرایی می شود.

یک ویدئو معرفی که روی وبسایت این شرکت قرار گرفته، نشان دهنده دستگاه های رباتیک کوچکی است که بسته های زردرنگ را از مراکز اجرایی آمازون تحویل می گیرند و آنها را به هوا می برند تا طی 30 دقیقه پس از خرید از سایت آمازون به مشتریان تحویل دهند.

به گفته مدیر عامل آمازون، سفارشات تا سقف دو کیلو و 300 گرم که 86 درصد اقلام این شرکت است به مشتریان تحویل داده می شود.

هواپیماهای کوچک بدون سرنشین موتورهایی الکتریکی دارند و می توانند شعاع 16 کیلومتری را از مراکز اجرایی آمازون طی کنند که این میزان بخش قابل توجهی از فضاهای شهری را در بر می گیرد.

هواپیماهای کوچک بدون سرنشین موتورهایی الکتریکی دارند و می توانند شعاع 16 کیلومتری را از مراکز اجرایی آمازون طی کنند که این میزان بخش قابل توجهی از فضاهای شهری را در بر می گیرد.

این هواپیماها با استفاده از جی .پی. اس نشانی مشتریان را پیدا کرده و به طور خودکار بسته را به آنها تحویل می دهد.

به گفته مدیرعامل آمازون این روش دوستداران محیط زیست را هم متقاعد می کند و بهتر از کامیون و وسایل نقلیه دیگر است.

آمازون اعلام کرده به محض اعمال قوانین لازم، هواپیماهای بدون سرنشین وارد عملیات تجاری می شود.

هم اکنون سازمان فدرال هوایی آمریکا روی قوانین وسایل نقلیه پرواز بدون سرنشین کار می کند و به نظر می رسد این قوانین تا سال 2015 اجرایی شوند.

در حالی آمازون به عنوان یکی از مطرح ترین شرکت های جهان در عرضه آثار نوشتاری و دیجیتال چنین ایده ای را مطرح می کند که نشر کشور ما همچنان به شیوه سنتی عمل می کند.

تقریبا فروش آنلاین کتاب در کشور جایی ندارد و بسیاری از ناشران، مولفان و صاحبنظران از مکانیسم توزیع و پخش کتاب در کشور گله دارند.

بخش کتاب و کتابخوانی تبیان


منبع: جام جم آنلاین