سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
وکیل مدافع قاضی حداد ( از متهمان این پرونده) می گوید دیوان عالی کشور نوبت رسیدگی به پرونده قضات کهریزک را به سال 93 موکول کرده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رسیدگی به پرونده قضات کهریزک در سال 93


وکیل مدافع قاضی حداد ( از متهمان این پرونده) می گوید دیوان عالی کشور نوبت رسیدگی به پرونده قضات کهریزک را به سال 93 موکول کرده است.

کهریزک

«محمد اصلانی» در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه حدود چهار ماه از ارسال پرونده قضات کهریزک به دیوان عالی کشور می گذرد افزود: طبق اطلاعی که از دیوان عالی کشور گرفته ایم، پرونده قضات کهریزک هنوز در ردیف مطالعه قضات دیوان قرار نگرفته است.

وکیل مدافع قاضی حداد اضافه کرد: به ما گفته اند امکان دارد نوبت رسیدگی به پرونده قضات کهریزک در دیوان عالی کشور در سال 93 فرا برسد.

پرونده کهریزک با گذشت 154 روز از برگزاری آخرین جلسه دادگاه هنوز به نتیجه قطعی نرسیده و در انتظار رسیدگی در دیوان عالی کشور است.

نخستین جلسه دادگاه متهمین پرونده موسوم به قضات کهریزک روز سه شنبه هشتم اسفند ماه سال گذشته در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی مدیر خراسانی و به صورت غیرعلنی برگزار شد.

هیات قضایی این پرونده که شامل پنج قاضی به ریاست قاضی مدیر خراسانی بودند، در نهایت پس از گذشت 11 جلسه، ابتدای خرداد ماه سال 92 ختم دادرسی را اعلام کردند.

بعد از حدود یک ماه از اعلام ختم دادرسی، ابتدای مرداد ماه شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران، احکام متهمان این پرونده را صادر کرد.

حجت الاسلام محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه همان موقع اعلام کرد تا زمانی که احکام متهمان قطعی نشود نمی توان جزئیات آن را اعلام کرد.

وکیل مدافع قاضی حداد اضافه کرد: به ما گفته اند امکان دارد نوبت رسیدگی به پرونده قضات کهریزک در دیوان عالی کشور در سال 93 فرا برسد

در نهایت پس از گذشت 20 روز پرونده با اعتراض هر سه متهم این پرونده و دو نفر از شاکیان به احکام دادگاه، پرونده برای رسیدگی به مرجع تجدید نظر به شعبه 9 دیوان عالی کشور ارجاع شد.

البته هنوز شکایت شاکیان این پرونده پایان نیافته و بخشی از این پرونده با شکایت خانواده مرحوم روح الامینی از سعید مرتضوی به اتهام معاونت در قتل در شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت قرار دارد که اخیرا نیز وکیل مدافع اولیا دم روح الامینی از آنچه بایکوت شدن این پرونده در دادسرای کارکنان دولت و رسیدگی های خارج از وقت اداری و شبانه خواند گلایه کرد.

بخش حقوق تبیان

منبع : تابناک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین