تبیان، دستیار زندگی
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح جامع نماز در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب و به ادارات کل آموزش و پرورش استان های کشور برای اجرا ابلاغ شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

طرح جامع نماز در مدارس تصویب شد

طرح جامع نماز در مدارس تصویب شد


معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح جامع نماز در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب و به ادارات کل آموزش و پرورش استان های کشور برای اجرا ابلاغ شد.


"حسین هژبری"  افزود: این طرح نقشه راه و برنامه جامعی برای توسعه و تعمیق اقامه نماز در مدارس است.

وی ادامه داد: این طرح برای همه بخش های آموزش و پرورش اعم از انجمن اولیا و مربیان، مدیران، معلمان، مسوولان مرتبط به کتاب و محتوای درسی و غیره تکالیفی را ایجاد می کند تا با برنامه ریزی های مناسب در زمینه فرهنگ سازی اقامه نماز گام بردارند.

هژبری با بیان اینکه یکی از مهم ترین برنامه های وزیر آموزش و پرورش اقامه نماز با مشارکت همکاران فرهنگی در مدارس است، گفت: یکی از راه های اصلی برای آموزش و نهادینه سازی حضور دانش آموزان در نماز جماعت، حضور مربیان، معاونان و سایر کارکنان مدارس در نماز جماعت مدارس است.

در این طرح خود دانش آموزان از متولیان برگزاری نماز جماعت در مدرسه هستند به گونه ای که اگر مدرسه مکبر یا امام جماعت نداشته باشد تا نماز جماعت را برپا کند، دانش آموزان از بین خود با مدیریت مدرسه، مکبر و امام جماعت را انتخاب کرده و نماز جماعت را برپا می کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: در صورتی که همکاران فرهنگی در نماز جماعت شرکت کنند، حضور دانش آموزان نیز جدی تر خواهد شد.

هژبری به برگزاری طرح یاوران نماز در سطح مدارس کشور اشاره کرد و گفت: در این طرح خود دانش آموزان از متولیان برگزاری نماز جماعت در مدرسه هستند به گونه ای که اگر مدرسه مکبر یا امام جماعت نداشته باشد تا نماز جماعت را برپا کند، دانش آموزان از بین خود با مدیریت مدرسه، مکبر و امام جماعت را انتخاب کرده و نماز جماعت را برپا می کنند.

وی برگزاری جشنواره استانی و کشوری اذان در عالی ترین سطح را از دیگر برنامه های تاثیرگذار در فرهنگ سازی اقامه نماز در مدارس برشمرد.


منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

بخش سفیران تبیان