تبیان، دستیار زندگی
پژوهشگرانی که پروژه ای غیر از موضوعات تبیان را در جشنواره ثبت نام کنند، جزء بخش دستاوردهای نو محسوب می شوند و می بایست پروژه ی خود ...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چگونه در نهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان شرکت کنیم؟

چگونه در نهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان شرکت کنیم؟

طرح پروژه های دانش آموزی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان، بر اساس "استاندارد یادگیری بر مبنای جستجوگری" در بین معلمان و دانش آموزان ایرانی طراحی شده است و می خواهد با استفاده از تکنولوژی های جدید شیوه آموزش و لذت بردن از علوم را بهبود بخشد.

پروژه های ارائه شده در سایت برای گسترش فرهنگ پژوهش، لذت بردن ازدانستن و عمیق کردن فهم دانش آموزان توسط اساتید و با تایید کارشناسان سازمان استعدادهای درخشان طراحی شده اند.

این طرح از سال 1383 آغاز به کار کرده است. دوره اول این طرح با حضور 40 گروه دانش آموزی برگزار گردید. دوره دوم آن در سطح 10 استان کشور و با حضور بیش از 100 گروه دانش آموزی و دوره سوم با حضور تعدادی از گروه های برتر با محوریت پژوهشی اجرا گردید.

در جشنواره دوره چهارم نیز 108 گروه دانش آموزی شرکت کرده بودند. از بین شرکت کنندگان دوره پنجم  180 گروه دانش آموزی از 11 استان کشور حضور داشتند و در سه بخش غرفه های دانش آموزی، سمینارهای علمی و مسابقات دانش آموزی در اردیبهشت ماه 1389 مصادف با هفته معلم در فرهنگسرای خاوران تهران نتیجه تلاش خود را ارائه دادند و با یکدیگر به رقابت پرداختند.

چگونه در نهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان شرکت کنیم؟

در دوره ششم بیش از  1700  دانش آموز در قالب 880 گروه از 12 استان کشور در سالن 27 نمایشگاه بین المللی تهران شرکت داشتند. در دوره هفتم نیز بیش از 750 گروه دانش آموزی از 15 استان کشور جهت ارائه دستاوردهای خود در سالن 1 و 1A  نمایشگاه بین المللی تهران حضور یافتند.

پس از برگزاری هفت دوره موفق در هشتمین جشنواره پروژه های دانش آموزی  بیش از 160 مدرسه با 1000 گروه دانش آموزی شامل 3500 دانش آموز از سراسر کشور شرکت کردند که پس از داوری مرحله اول (بازدید از مدارس، بررسی گزارشات و تکالیف ارسالی ) تعداد 85 مدرسه و مرکز آموزشی با 800 گروه شامل 2800 دانش آموز از 15 استان برگزیده شدند جشنواره دوره هشتم در دانشگاه شهید بهشتی تهران در چهار بخش مسابقات، سمینارهای علمی و غرفه های نمایشگاهی و کارگاه های تخصصی برگزار شد و دانش آموزان نتایج تلاش و زحمات یکساله خود را در این جشنواره ارائه دادند.

ثبت نام دوره نهم پروژه های دانش آموزی

ثبت نام از 13 آبان ماه 1392 همزمان با روز دانش آموز آغاز خواهد شد و تا پایان بهمن ماه ادامه خواهد داشت. انشاءالله جشنواره پایانی دوره نهم در دو بخش پروژه های تبیان و دستاوردهای نو  برگزار خواهد شد.

برای شرکت در بخش پروژه های تبیان شما عزیزان می توانید از بین  115پروژه ارائه شده در سایت پروژه های دانش آموزی که در شاخه های مختلف علوم فیزیکی، علوم زیستی، علوم اجتماعی و انسانی، علوم شیمی، علوم ریاضی، علوم فنی و مهندسی  و علوم کامپیوتر به صورت طرح درس های کامل ارائه شده است و یا 200 کاردستی علمی ارائه شده در سایت تبیان با توجه به استعداد، سن و علاقه خود موضوع مورد علاقه خود را انتخاب کنید و از طریق آدرس زیر ثبت نام کنید.

ثبت نام در بخش غرفه های نمایشگاهی

ثبت نام در بخش سمینارهای علمی

ثبت نام در بخش مسابقات

چگونه در نهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان شرکت کنیم؟

پژوهشگرانی که پروژه ای غیر از موضوعات تبیان را در جشنواره ثبت نام کنند، جزء بخش دستاوردهای نو محسوب می شوند و می بایست پروژه ی خود را در بخش پیشنهاد موضوع ثبت نمایند تا ایده ی پروژه آن ها در بخش بانک ایده به نام دبیر راهنما و خود پژوهشگران ثبت شود. همچنین می توانید با مراجعه به بخش بانک ایده، از ایده هایی که قبلا توسط پژوهشگران ثبت شده استفاده کرده و با تحقیق و پژوهش راجع به آن، گام های بعدی آن پروژه را انجام دهید.

لذا برای شرکت در بخش دستارودهای نو نهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی بایستی ابتدا موضوع پروژه خود را در بخش پیشنهاد موضوع ارائه دهید و فرم ثبت نام را نیز تکمیل نمایید و گزیته شرکت در بخش دستاوردهای نو را انتخاب کنید. چنان چه موضوع پروژه پیشنهادی شما توسط کارشناسان محتوایی تبیان مورد تایید قرار گرفت برای شما ایمیلی جهت تایید و دعوت برای جضور در جشنواره دوره نهم ارسال خواهد شد.

آخرین مهلت ثبت نام نهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان پایان بهمن 1392 می باشد

آخرین مهلت ثبت پروژه های پیشنهادی در بخش پیشنهاد موضوع سایت تبیان پایان بهمن ماه 1392 می باشد

آخرین مهلت ارسال گزارش انجام پروژه و تکالیف پایان بهمن ماه 1392 می باشد

در ادامه شما می توانید با استفاده از طرح درس ها و مقالات مرتبط ارائه شده در بخش پژوهش سایت تبیان و هدایت مشاوران پروژه خود را انجام  دهید، با توجه به این که بخشی از نمره هر پروژه به گزارش پیشرفت آن پروژه (تکلیف) اختصاص دارد، دانش پژوهان می بایست گزارش پروژه خود را در چند مرحله زمانی به آدرس project@tebyan.com بفرستند.

لازم به ذکر است کامل نمودن تمام قسمت های فرم ثبت نام ضروری است و هر موضوع پروژه باید در یک فرم ثبت شود. پس ضروری است مدارسی که بیش از یک موضوع پروژه انتخاب کرده اند به تعداد موضوعاتشان فرم ثبت نام را تکمیل نمایند. دقت فرمایید تا گروه های ثبت نامی در جشنواره بر اساس موضوع در بخش های غرفه های نمایشگاهی، سمینارها و مسابقات دسته بندی خواهند شد و بر اساس ظرفیت هر بخش تعداد آن ها مشخص می گردد و پس از داوری و بررسی گزارش ها و تکالیف گروه های برتر برای شرکت در جشنواره پایانی دعوت می شوند. بنابراین ثبت نام به تنهایی ملاک حضور در جشنواره پایانی نمی باشد.

ضمناً جشنواره دوره نهم پروژه های دانش آموزی انشاالله 4 و 5 اردیبهشت 1393 در دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد.

برای مطالعه برنامه نهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی اینجا کلیک کنید.

دبیرخانه جشنواره

آدرس دبیرخانه: تهران، ولنجک، بلوار دانشجو، دانشگاه شهید بهشتی، مرکز رشد و فناوری دانشگاه، طبقه منفی 1، مرکز یادگیری موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

تلفن: 22431771، 22407639، 22407705

نمابر: 22431764

پست الکترونیکی: project@tebyan.com

مطالب مرتبط:

طرح پروژه های دانش آموزی

تولید محتوای پژوهشی

عضویت در تبیان

عضویت در شبکه اجتماعی تبیان

بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان، تهیه و تنظیم: فاطمه گودرزی