تبیان، دستیار زندگی
این کتاب نه تنها برای کسانی مفید است که با خشم در ستیزند بلکه برای تمام افرادی که می خواهند در این دنیای خاکی زندگی آرام و موفقی داشته باشند سودمند است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کلید رهایی از خشم

کلید رهایی از خشم

خشم حالتی هیجانی است که می تواند ناشی از عوامل درونی یا بیرونی باشد و به دو صورت شدید و خفیف ظاهر شود . هیجان هایی که با خشم همراه هستند عبارتند از عصبانیت ، خشونت ، خصومت ، کینه توزی ، غضب ، تنفر ، تحریک ، حسادت ، رنجش ، غرض ، تحقیر و ناراحتی .

آن چه باعث تفاوت انسان ها در زمینه ی رویارویی با خشم می شود ، نگرش و نحوه ی برخورد با آن است این کتاب که بر اساس یکی از جدیدترین رویکردهای روان شناختی و روان درمانی نوشته شده نه تنها برای کسانی مفید است که با خشم در ستیزند بلکه برای تمام افرادی که می خواهند در این دنیای خاکی زندگی آرام و موفقی داشته باشند سودمند است. این کتاب نه فقط نقش یک روان درمانگر ، روان شناس و مشاور را در زندگی دارد بلکه به هر انسانی که شادی را در زندگی به عنوان یک ارزش تعیین کرده است ، کمک می کند تا بتواند با تغییر نگاه به زندگی و رویدادهای لحظه به لحظه ی آن ، حلاوت نفس کشیدن و حضور در صحنه ی زندگی را بچشد . این کتاب به ما می آموزد که شادی ، خوشبختی و زندگی توام با آرامش و موفقیت محصول رویارویی متعهدانه با خشم و اثرات سوء آن است .

آن چه باعث تفاوت انسان ها در زمینه ی رویارویی با خشم می شود ، نگرش و نحوه ی برخورد با آن است این کتاب که بر اساس یکی از جدیدترین رویکردهای روان شناختی و روان درمانی نوشته شده نه تنها برای کسانی مفید است که با خشم در ستیزند بلکه برای تمام افرادی که می خواهند در این دنیای خاکی زندگی آرام و موفقی داشته باشند سودمند است.

کتاب حاضر برای ما آشکار می سازد که خود ما زندگی هستیم ، خود ما آن صحنه ایم و هیجاناتی نظیر خشم و پذیرش ، غم و شادی و تعجیل و صبر فقط نمایش کوتاهی هستند که در یک چشم به هم زدن از این صنه محو می شوند .

این کتاب اطلاعات اضافی در اختیار ما قرار نمی دهد بلکه به ما کمک می کند تا ویژگی های و ارزش های انسانی و معنوی برخاسته از ذات الهی را در خود تقویت کنیم و از این طریق به نوعی آرامش تقریبا پایدار و نه مقطعی دست یابیم . بخشش ، نوع دوستی ، امید ، مسئولیت پذیری ، تعهد ، صبر و شکیبایی نمونه هایی از این ویژگی ها هستند که در جای جای کتاب مورد تاکید نویسندگان قرار گرفته اند.

کلید رهایی از خشم  راهی جدید و انقلابی برای خروج از دام خشم را ارائه می‌دهد و به ما کمک می‌کند تا با تقویت ارزش‌های انسانی و معنوی برخاسته از ذات الهی به آرامش برسیم.این کتاب به ما می‌آموزد که چگونه در زندگی دنبال شادی و آرامش واقعی باشیم .

این کتاب در 10 فصل و 258 صفحه نگارش شده است و فصول ذکر شده در آن عبارتند از :

رهایی از خشم ،خشم راه چاره نیست ،پایان دادن به مبارزه با خشم ،اهمیت کنترل خشم و ناراحتی ، چگونه ذهن شما خشم را خلق می کند ،گریز از دام خشم با پذیرش آن ،پذیرش آگاهانه ، چگونه خشم خود را کنترل کنید ،روبه رو شدن با شعله ی خشم و درد و رنج ناشی از آن ،‌خود را به عمل مثبت در زندگی متعهد کنید.

مشخصات کتاب

نویسنده:جرج اچ. ایفرت - ماتیو مك كی - جان پی. فورسیت

مترجم:محمدرضا كرامتی - علی مالمیر

ناشر:قطره

تنظیم و فرآوری:م.تجریشی