تبیان، دستیار زندگی
ساعت20:30 روز یكشنبه7 تیر1360، تعدادی ازشخصیتهای مختلف كشور( نمایندگان مجلس، هیأت دولت ، قوه قضاییه و...) به تدریج به سالن اجتماعات دفتر مركزی حزب جمهوری اسلامی ایران واقع در سرچشمه تهران وارد شدند. نوای ملكوتی قرآن كریم در...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عروج بهشتی و یاران

ساعت20:30 روز یكشنبه7 تیر1360، تعدادی ازشخصیتهای مختلف كشور( نمایندگان مجلس، هیأت دولت ، قوه قضاییه و...) به تدریج به سالن اجتماعات دفتر مركزی حزب جمهوری اسلامی ایران واقع در سرچشمه تهران وارد شدند. نوای ملكوتی قرآن كریم در فضای سالن طنین انداخته و صالحان را بشارت تحقق وعده الهی می داد. درهمان وقت تعدادی دیگراز اعضاء حزب از جمله شهید بزرگوار آیة الله دكتر بهشتی وارد جلسه شدند. پس ازپایان قرائت قرآن كریم واعلام برنامه، آیة الله بهشتی آغاز سخن نمود. بحث روز درباره تورم بود، اما عده ای از اعضاء خواسته بودند كه راجع به انتخابات ریاست جمهوری نیز صحبت شود. شهید بهشتی سخنانش را با این جملات آغاز كرد: "ما باردیگر نباید اجازه دهیم استعمارگران برای ما مهره سازی كنند و سرنوشت مردم ما را به بازی بگیرند. تلاش كنیم كسانی را كه متعهد به مكتب هستند و سرنوشت مردم را به بازی نمی گیرند انتخاب شوند." این آخرین كلمات آن بزرگوار بود كه از لبان حقگوی ایشان بیرون تراوید. ناگهان برقی جهید و نوری خیره كننده و صدایی مهیب برخاست. زمین تكان سختی خورد و دیوارها به شدت لرزید. گویی زلزله به پا شده است. در كمتر از ثانیه ای از سالن اجتماعات حزب جمهوری اسلامی جز تلی از خاك چیزی نماند. در چند ثانیه بیش ازهفتاد تن از بهترین عزیزان انقلاب زیرآوار رفتند و روح فرزندان رشید اسلام و معلمان بزرگ شهادت و ایثار در ملكوت اعلی به طیران درآمد. عامل بمب گذاری منافق نفوذی به نام محمدرضا كلاهی بود كه خود جزء نیروهای خدماتی حزب به حساب می آمد و پس از انفجار موفق به فرار شد.

بخشی از پیام امام خمینی (ره) به مناسبت فاجعه 7 تیر

" ... ملتی كه برای اقامه عدل اسلامی و اجرای احكام قرآن مجید و كوتاه كردن دست جنایتكاران ابرقدرت و زیستن با استقلال و آزادی قیام نموده است، خود را برای شهادت و شهید دادن آماده نموده است و به خود باكی راه نمی دهد كه دست جنایت ابرقدرتها از آستین مشتی جنایتكار حرفه ای بیرون آید و بهترین فرزندان راستین او را به شهادت رساند.

مگر شهادت ارثی نیست كه از موالیان ما كه حیات را عقیده و جهاد می دانستند و در راه مكتب پر افتخاراسلام با خون خود و جوانان عزیز خود از آن پاسداری می كردند به ملت شهید پرور ما رسیده است؟... عیب بزرگ شما و هوادارانتان آن است كه نه از اسلام و قدرت معنوی آن و نه از ملت مسلمان و انگیزه فداكاری او اطلاعی دارید. شما ملتی را كه برای سقوط رژیم پلید پهلوی و رها شدن از اسارت شیطان بزرگ ده ها جوان عزیز خود را فدا كرد و با شجاعت بی مانند ایستاد و خم به ابرو نیاورد، نشناخته اید. شما ملتی را كه معلولانشان درتخت های بیمارستانها آرزوی شهادت می كنند و یاران را به شهادت دعوت می كنند، نشناخته اید. شما كوردلان با آن كه دیده اید با به شهادت رساندن شخصیت های بزرگ، صفوف فداكاران در راه اسلام فشرده تر و عزم آنان مصمم تر می شود، می خواهید با به شهادت رساندن عزیزان ما این ملت فداكار را از صحنه بیرون كنید. شما تا توانسته اید به فرزندان اسلام چون شهید بهشتی و شهدای عزیز مجلس و كابینه با حربه ناسزا و تهمتهای ناجوانمردانه حمله كردید كه آنان را از ملت جدا كنید و اكنون كه آن حربه از كار افتاد و كوس رسوایی همه تان بر سربازارها زده شد، در سوراخها خزیده و دست به جنایاتی جاهلانه زده كه به خیال خام خود ملت شهید پرور و فداكار را با این اعمال وحشیانه بترسانید و نمی دانید كه درقاموس شهادت واژه وحشت نیست. اكنون اسلام به این شهیدان و شهید پروران افتخار می كند وبا سرافرازی همه مردم را دعوت به پایداری می نماید و ما مصمم هستیم كه روزی رُخش ببینیم و این جان كه از اوست تسلیم وی كنیم.

ملت ایران در این فاجعه بزرگ 72 تن بی گناه به عدد شهدای كربلا از دست داد. ملت ایران سرفراز است كه مردانی را به جامعه تقدیم می كند كه خود را وقف خدمت به اسلام و مسلمین كرده بودند و دشمنان خلق گروهی را شهید نمودند كه برای مشورت در مصالح كشور گرد هم آمده بودند.

ملت عزیز! این كوردلان مدعی مجاهدت برای خلق گروهی را از خلق گرفتند كه ازخدمتگزاران فعال و صدیق خلق بودند. گیرم كه شما با شهید بهشتی كه مظلوم زیست و مظلوم مرد و خار چشم دشمنان اسلام و خصوص شما بود دشمنی سرسختانه داشتید، با بیش از 70 نفر بی گناه كه بسیارشان از بهترین خدمتگزاران خلق و مخالف سرسخت با دشمنان كشور و ملت بودند چه دشمنی داشتید؟ جزآن كه شما با اسم خلق از دشمنان خلق و راه صاف كنان چپاولگران شرق و غرب می باشید..."(1)

پی نوشت:

1-صحیفه نور،ج8،صص522-523.
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.