تبیان، دستیار زندگی
بهادر مولایی از ایران به مدال نقره دسته فوق سنگین رقابتهای وزنه برداری جهان در لهستان دست پیدا کرد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

درخشش مولایی در فوق سنگین


بهادر مولایی از ایران به مدال نقره دسته فوق سنگین رقابتهای وزنه برداری جهان در لهستان دست پیدا کرد. این وزنه بردار سنگین وزن کشورمان در حرکت یک ضرب نقره گرفت و در حرکت دو ضرب به مدال طلا رسید اما در مجموع بعد از وزنه بردار روس به عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره دست یافت.


مولایی

در روز پایانی از هشتادمین دوره مسابقات وزنه‌برداری جهان بهادر مولایی با 203 کیلوگرم یکضرب و 255 کیلوگرم دوضرب و 458 کیلوگرم مجموع به مدال نقره دسته فوق سنگین دست پیدا کرد. رسلان آلبگوف از روسیه با مجموع 464 کیلوگرم به مدال طلا رسید و آلکسی لوفچف به مدال برنز دست یافت.

روسلان آلبگوف نفر سوم المپیک که در غیاب بهداد سلیمی و سجاد انوشیروانی (قهرمان و نایب قهرمان المپیک لندن و جهانی پاریس) مدال طلا یک ضرب رابدست آورد برای کسب عنوان قوی ترین مرد جهان رقابت جدی را در حرکت دوضرب با بهادر مولایی آغاز کرد.

در پایان این رقابت بهادر مولایی با 255کیلوگرم در دوضرب و در مجموع دو حرکت 458 کیلوگرم مدال نقره جهان را بر گردن آویخت. روسلان آلبگوف با 255 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 464 کیلوگرم قهرمان جهان شد. الکسی لوفچف با 430 کیلوگرم مجموع سوم شد.

محمدرضا براری در دسته 105 کیلوگرم نیز موفق شد با 221 کیلوگرم پس از وزنه بردارانی از ازبکستان و روسیه به مدال برنز دست پیدا کند. به این ترتیب تیم ملی وزنه برداری ایران در مجموع با کسب یک مدال نقره و یک برنز به کار خود در این دوره از مسابقات پایان داد.

بخش ورزشی تبیان