تبیان، دستیار زندگی
هدف از ایجاد پایگاه فارسی‌مچ، جمع‌آوری و اطلاع‌رسانی آخرین رویدادها در حوزه برگزاری مسابقات اینترنتی به ویژه در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و معارف اسلامی است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

همه مسابقات وبلاگ نویسی در یک سایت


هدف از ایجاد پایگاه فارسی‌مچ، جمع‌آوری و اطلاع‌رسانی آخرین رویدادها در حوزه برگزاری مسابقات اینترنتی به ویژه در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و معارف اسلامی است.


تنی چند از وبلاگ نویسان برتر کشوری، با توجه به فقدان یک سایت خبری تخصصی در زمینه مسابقات اینترنتی و عدم اطلاع رسانی مناسب جشنواره‌ها توسط برگزار کنندگان آن‌ها، در سال 89 بر آن شدند تا فقدان موجود را با تاسیس سایتی به نام فارسی‌مچ (farsimatch) برطرف نمایند.

هدف پایگاه فارسی مچ این است که کاربران اینترنتی در دریافت اخبار مسابقات اینترنتی، دچار سردرگمی نشوند و در کمترین زمان ممکن، از آخرین اخبار مسابقات اینترنتی آگاه گردند؛ ضمن اینکه مسئولان برگزاری مسابقات برای اطلاع رسانی جشنواره خود، مجبور به صرف هزینه‌های بالا نگردند و با استفاده از فضای ایجاد شده در فارسی‌مچ، به اطلاع‌رسانی مسابقات و جشنواره‌هایشان بپردازند.

سایت فارسی‌مچ، هم‌اکنون با اختصاص 13 موضوع با عنوان‌های مسابقات وبلاگ نویسی، مذهبی، مناسبتی، ادبی، کتاب‌خوانی، پیامکی، هنری، فرهنگی، علمی، پزشکی، ورزشی، استانی و سایر مسابقات، در تلاش است تا تمامی رویدادهای مرتبط با حوزه مسابقات اینترنتی را پوشش دهد.

ضمن اینکه در این سایت، موضوعاتی نظیر یادداشت، تلخند، گفت‌وگو و گزارش نیز برای درج اخبار تکمیلی مسابقات و بیان نقاط قوت و ضعف آن‌ها نیز ایجاد شده است. این موضوعات برای تعامل بیشتر این سایت با کاربران خود ایجاد گردیده است و کاربران می‌توانند یادداشت‌ها، مطالب طنز، مصاحبه با دبیران جشنواره‌ها و گزارش‌های صوتی، تصاویر و ویدیوهای جشنواره‌هایی که در آن‌ها حضور پیدا می‌کنند و یا نکات برتر و یا ضعفی که در برگزاری آن‌ها مشاهده می‌نمایند را از طریق منوی ارسال خبر سایت، ارسال نمایند تا پس از تایید، در فارسی مچ درج گردد.

مسابقه

فارسی مچ که در آستانه سالروز چهار سالگی خود قرار دارد، یکی از موضوعات ویژه و مورد توجه خود را مسابقات وبلاگ نویسی قرار داده است و آخرین اخبار مسابقات وبلاگ نویسی را در کمترین زمان ممکن پوشش می‌دهد؛ ضمن اینکه تا کنون، با چند جشنواره وبلاگ نویسی نیز همکاری داشته است.

یکی از دلایل اهمیت ویژه به اخبار مسابقات وبلاگ نویسی، نقش بی‌بدیل این مسابقات در اشاعه فرهنگ قرآنی و معارف اهل بیت است، ضمن اینکه مسابقات وبلاگ نویسی از جایگاه خاصی در بین کاربران ایرانی برخوردار می‌باشد.

برنامه آینده این وبگاه نیز رسیدن به پایگاه جامعی است که تمامی اخبار و مسابقات اینترنتی را به صورت لحظه به لحظه پوشش خبری دهد.

علاقه‌مندان برای مشاهده این وبگاه می‌توانند به نشانی اینترنتی www.farsimatch.ir مراجعه کنند.


باشگاه كاربران تبیان

مطالب مرتبط:

ویژه نامه وبلاگ + مسابقه

مصاحبه با كاربر فعال تبلاگ نویس

پیج رنک (PageRank) چیست؟

چند نكته كاربردی وبلاگ نویسی