تبیان، دستیار زندگی
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با توجه به اشراف ساختمان های پیرامونی بر محرم سازی مدارس دخترانه با حفظ آرامش و آزادی دانش آموزان در محیط مدرسه تاکید کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

محرم سازی مدارس دخترانه با حفظ آرامش و آزادی دانش آموزان

محرم سازی مدارس دخترانه با حفظ آرامش و آزادی دانش آموزان


سرپرست وزارت آموزش و پرورش با توجه به اشراف ساختمان های پیرامونی بر محرم سازی مدارس دخترانه با حفظ آرامش و آزادی دانش آموزان در محیط مدرسه تاکید کرد.


دکتر علی اصغر فانی در گردهمایی مدیران کل ستادی و اجرایی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در سالن جلسات سازمان نوسازی با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش وپرورش گفت: هریک از بخش های زیر مجموعه آموزش و پرورش باید به برآورد تمهیدات لازم برای تحقق این سند در حوزه مربوطه بپردازد و در نهایت تقدم و تاخر این برآوردها در کمیته تلفیق، مهندسی مجدد شود.

وی با اشاره به اختصاص محلی برای نمازخانه در مدارس در دست احداث اظهار کرد: مکان این نمازخانه ها باید بگونه ای باشد که تبدیل به کلاس درس نشود.

مکان این نمازخانه ها باید بگونه ای باشد که تبدیل به کلاس درس نشود.

دکتر فانی، فضاهای پرورشی، تربیتی، اردوگاه ها و دانشگاه فرهنگیان را ازجمله موضوعات مورد توجه در آموزش وپرورش تلقی و تصریح کرد: با سرمایه گذاری در دانشگاه فرهنگیان ضرری متوجه آموزش وپرورش نخواهد شد، زیرا صرف هزینه بدون داشتن معلمانی خوب و کارآمد، فعالیتی عبث و بیهوده است.

وی بر تمرکز انرژی بر بهسازی نیروی انسانی، ارتقای کیفیت و انگیزه و دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد و یادآورشد: بحث ایمنی عمومی مدارس، تعمیر ونگاهداری تجهیزات و امکانات از مباحث مهمی است که باید به آن توجه ویژه شود و سرفصلی برای آن ایجاد شود.

بحث ایمنی عمومی مدارس، تعمیر ونگاهداری تجهیزات و امکانات از مباحث مهمی است که باید به آن توجه ویژه شود و سرفصلی برای آن ایجاد شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اولویت ساخت 80 مدرسه بر احداث 100 مدرسه ادامه داد: هزینه این مابه التفاوت در احداث مدرسه جدید باید صرف تعمیر و نگاهداری مدارس موجود شود، زیرا این کار موجب جلوگیری از ضرر وزیان بیشتر خواهد شد.

وی با تاکید بر توجه به موضوع سیستم گرمایشی مدارس اضافه کرد: حذف مدارس خطرآفرین و استحکام آنها بسیار مهم است و این موضوع باید با بازدید های دوره ای مورد نظارت دقیق قرار گیرد.


منبع: خبرگزاری ایسنا

بخش سفیران تبیان