تبیان، دستیار زندگی
رئیس سازمان زیباسازی شهرداری تهران با اشاره به مسابقه طراحی مجسمه‌های شهری گفت: آثار ارسالی به این مسابقه در سه مرحله داوری می‌شود و آثار برگزیده در طول سال‌های ۹۲ و ۹۳ در تهران نصب می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مجسمه‌های جدید در شهر تهران


رئیس سازمان زیباسازی شهرداری تهران با اشاره به مسابقه طراحی مجسمه‌های شهری گفت: آثار ارسالی به این مسابقه در سه مرحله داوری می‌شود و آثار برگزیده در طول سال‌های 92 و 93 در تهران نصب می‌شود.

مجسمه‌های جدید در شهر تهران

سیدمجتبی موسوی رئیس سازمان زیباسازی شهرداری تهران درباره پروژه طراحی مجسمه‌های شهری تهران توضیح داد: فراخوان طراحی مجسمه‌های شهری برای سال جاری منتشر شد که هدف از این فراخوان، بسترسازی و فراهم کردن فرصتی برای جلب حداکثری مشارکت هنرمندان مجسمه ساز در ارائه طرح‌ها و پیشنهادهای آنها برای فضای شهر تهران است.

وی با بیان این که موضوع این فراخوان آزاد است اضافه کرد: ما از هنرمندان مجسمه ساز در این فراخوان خواستیم که طرح‌هایشان را طبق شرایط در سه مرحله زمانی مرداد،‌مهر و آذرماه به سازمان زیباسازی ارائه کنند که این طرح در مردادماه با مشارکت 150 هنرمند با بیش از 450 اثر همراه شد و برگزیدگان این مرحله نیز اعلام شدند و مرحله دوم آن نیز در مهرماه بود که هیئت داوران با بررسی 387 اثر رسیده به دبیرخانه 25 اثر را برای جانمایی در سطح شهر معرفی کردند و مرحله سوم نیز در آذرماه سال جاری به همین منوال برگزار و برگزیدگان آن معرفی می‌شوند.

موسوی گفت: آثار انتخابی در این سه مرحله، در طول سال 92 و در نیمه نخست سال 93 به هر هنرمند سفارش داده می‌شود تا اثر برگزیده خود را در ابعاد شهری بسازند.

این هنرمند مجسمه‌ساز همچنین گفت: سفارش آثار نهایی به هنرمندان نیاز به مراحل کارشناسی نهایی با حضور هنرمند دارد که باید مشخصات نهایی اثر شهری مورد نظر مورد بحث و بررسی کارشناسانه قرار بگیرد و بعد از توافق به مرحله ساخت اثر برسد.

در دومین مرحله از این مسابقه که در مهرماه برگزار شد، ‌196 هنرمند، 387 اثر حجمی خود را به دبیرخانه مسابقه طراحی مجسمه‌های شهری ارسال کردند که با داوری ایرج محمدی، محمدسالاریان، غلامرضا خیاطان، کامبیز صبری، کیوان پورنصری نژاد، سهند حسامیان و سیمین اکرامی 25 اثر برای حضور در فضاهای شهری انتخاب شدند.

در دومین مرحله از این مسابقه که در مهرماه برگزار شد، ‌196 هنرمند، 387 اثر حجمی خود را به دبیرخانه مسابقه طراحی مجسمه‌های شهری ارسال کردند که با داوری ایرج محمدی، محمدسالاریان، غلامرضا خیاطان، کامبیز صبری، کیوان پورنصری نژاد، سهند حسامیان و سیمین اکرامی 25 اثر برای حضور در فضاهای شهری انتخاب شدند

در مرحله دوم؛ آثاری از محمدرضا ذبیح‌الله زاده، سمیه دهقان، طلیعه مجدآبادی، نرگس کاووسی، فرزانه عبدلی، محبوبه حسینی موسی، فاطمه مجیدی، ملک دادیار گروسیان، محمد وجدانی، پیمان بخشی، رضا قره باغی، مرتضی شعبانی، کیوان صفر بیرانوند، مهدی عباسی، حمیدرضا حکیمی، حسین داوری نژاد، زهرا رحیمی، ندا پولادزاده، سپیده شادبخت، نسیم ابوالقاسم، اسفندیار مرادپور، حسین علی عسگری، علی حاجی مرادی و بهرام آشفته، جهت نصب در سطح شهر انتخاب شدند.

همچنین بنا بر تصمیم هیئت داوران، آثار ستاره امین الهی و علیرضا رضایی در صورت ارائه ماکت و جانمایی مناسب توسط هنرمند، مجددا بررسی می‌شوند.

آثار مرحله اول این مسابقه را نیز ناهید سالیانی، سیمین اکرامی، مرتضی نعمت اللهی، غلامرضا خیاطان، کوروش گلناری، کیوان پورنصری نژاد و سهند حسامیان انتخاب کردند.

داوری آثار این مسابقه در سه مرحله انجام خواهد شد که تاکنون دو مرحله انجام شده و مرحله سوم آن نیز آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد و طرح‌های برگزیده از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران در فضاهای شهری نصب خواهد شد.

بخش هنری تبیان


منبع: فارس