تبیان، دستیار زندگی
پتنت جدید گوگل، آینده تلفن‌های اندرویدی آینده را آشکار می‌کند. براساس اطلاعات حاصل از جزئیات پتنت جدید، کاربران می‌توانند با استفاده از فشار دادن، کشیدن انگشت و همچنین فشاربرای خم‌کردن گوشی، تلفن اندرویدی خود را مورد استفاده قرار دهند و....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ثبت دو پتنت فناورانه


پتنت جدید گوگل، آینده تلفن‌های اندرویدی آینده را آشکار می‌کند. براساس اطلاعات حاصل از جزئیات پتنت جدید، کاربران می‌توانند با استفاده از فشار دادن، کشیدن انگشت و همچنین فشاربرای خم‌کردن گوشی، تلفن اندرویدی خود را مورد استفاده قرار دهند و دستورات خود را از طریق این ژست‌ها به گوشی منتقل نمایند.

ثبت دو پتنت فناورانه

Squeezing یا وارد کردن فشار به گوشی، به این معنی است که کاربر برای انتقال برخی دستورات، باید روی نقاط خاص و تعیین شده‌ای از بدنه‌ی گوشی، فشار خاصی وارد نماید. برای مثال، چنانکه در تصاویر مربوطه نیز می‌توان دید، در اپلیکیشن ایمیل، با فشار روی بالاترین دونقطه‌ی تعیین شده که در طرفین بدنه قرار گرفته‌اند، می‌توان به سمت بالا اسکرول کرد.

ویژگی دوم، کشیدن انگشت یا Shearing است که برای استفاده از آن باید همزمان با کشیدن انگشت از منتهی‌الیه سمت راست بالای گوشی به سمت پایین، با انگشت دیگر خود، سمت چپ و پایین گوشی را لمس کرده و به طرف بالا بکشید. ویژگی یا ژست حرکتی بعدی، فشار برای خم کردن یا در واقع Splaying است. برای صدور دستورات از طریق این ژست کافی است تا طرفین گوشی را به‌وسیله دو انگشت خود لمس کنید و با وارد کردن فشار، انگشتان خود را به سمت پشت گوشی متمایل کنید، گویی می‌خواهید گوشی را خم کنید.

ثبت دو پتنت فناورانه

پتنت فوق‌الذکر تمامی ژست‌های حرکتی و کاربردهای ممکن را در اپلیکیشن‌های مختلف مشخص کرده است. برای مثال همانند مثالی که قبلا نیز ذکر شد، با استفاده از Squeezing یا فشارهای جانبی، می‌توان دستوراتی را در اپلیکیشن ایمیل صادر کرد، بطوریکه با Squeeze Up یا لمس نقاط بالایی می‌توان در ایمیل اسکرول کرد و با لمس دو نقطه‌ی پایینی می‌توان scroll Down کرد.

اپل هم اکنون نیز صفحه کلید بلوتوث برای رایانه‌ها و صفحه کلید با پایه برای آیپد را در لیست محصولات خود دارد. حال باید منتظر ماند و دید آیا این شرکت در کنفرانس خود علاوه بر نسل پنجم آیپد از صفحه کلید فیزیکی جدید خود نیز پرده بر خواهد داشت یا خیر

در زمان استفاده از مرورگر، Squeeze کردن موجب بالا و پایین شدن صفحه می‌شود، همچنین Splay موجب بازگشت به صفحه ی قبلی می‌گردد. این پتنت مشخصا به ابزارهای انعطاف پذیر اشاره دارد، ابزارهایی که انتظار می‌رود طی سال‌های آینده بصورت عمده وارد بازار شوند.

ثبت دو پتنت فناورانه

اپل پتنت هایی را در مورد نرم افزارهای محافظ صفحه کلیددار برای آیپد ثبت کرده است. پیش از این مشابه این پتنت‌ها را در محافظ صفحه کلیددار مایکروسافت برای سرفیس دیده بودیم. تا به حال کاربران اپل برای تامین محافظ‌های تبلت‌هایشان، از محصولات شرکت‌های دیگر استفاده می‌کردند، شرکت هایی همچون Logitech، Zagg و Belkin که دو مورد اول پیش از این نیز محافظ‌های صفحه کلیددار برای آیپد عرضه کرده بودند.

Jamie Ryan که مسئولیت روابط با توسعه دهندگان در اپل را برعهده دارد، اعلام کرد که اپل در حال کار بر روی چنین محصولی است و احتمال معرفی آن در مراسم فردا نیز وجود دارد. به گفته‌ی او این محصول احتمالا از Bluetooth 4.0 برای کاهش مصرف انرژِی بهره می‌برد.

پتنتی که در بالا مشاهده می‌کنید، شامل ویژگی‌های دیگری همچون پنل خورشیدی، دکمه‌های بزرگ چندرسانه ای، قابلیت چندلمسی، شارژ بیسیم و حتی نمایشگر دوم را شامل می‌شود. البته نوآوری‌های زیادی در این پتنت دیده می‌شود و شباهت زیادی به محافظ صفحه کلید دار سرفیس به نظر می‌رسد.

ثبت دو پتنت فناورانه

اپل هم اکنون نیز صفحه کلید بلوتوث برای رایانه‌ها و صفحه کلید با پایه برای آیپد را در لیست محصولات خود دارد. حال باید منتظر ماند و دید آیا این شرکت در کنفرانس خود علاوه بر نسل پنجم آیپد از صفحه کلید فیزیکی جدید خود نیز پرده بر خواهد داشت یا خیر.

فرآوری: فاطمه مجدآبادی

بخش دانش و زندگی تبیان


برگرفته از زومیت