تبیان، دستیار زندگی
از لیتون استون تا سانتیاگو برنابئو 1975: در دوم مه در لیتون استون لندن به دنیا آمد. 1989: در چهاردهمین سال تولدش به عنوان یك نوآموز به مدرسه فوتبال منچستر یونایتد می رود. 1993: به عنوان یك كارآموز به منچستر یونایتد می پیوندد...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بیوگرافی دیوید بكهام

از لیتون استون تا سانتیاگو برنابئو

1975: در دوم مه در لیتون استون لندن به دنیا آمد.

1989: در چهاردهمین سال تولدش به عنوان یك نوآموز به مدرسه فوتبال منچستر یونایتد می رود.

1993: به عنوان یك كارآموز به منچستر یونایتد می پیوندد.

1995: در 19 سالگی نخستین بازی اش را در تیم اول منچستریونایتد انجام می دهد.

1996 – 1995: در این فصل با انجام 33 بازی در منچستری كه قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی را جشن می گیرد به یك بازیكن ثابت تبدیل می شود.

1997 – 1996: در روز اول لیگ از وسط زمین به ویمبلدون گل می زند و در سپتامبر سال 1997 در بازی های مقدماتی جام جهانی 1998 فرانسه مقابل مولداوی نخستین بازی ملی خود را برای انگلیس انجام می دهد.

1998: در جام جهانی به كلمبیا گل می زند اما به دلیل خطا روی دیه گو سیمونه  اخراج و در دیدار یك هشتم مقابل آرژانتین با غم بزرگی به خانه بر می گردد. در انگلیس در هر استادیوم با برخورد تند هواداران مواجه می شود ، اما در همان سال قرارداد پنج ساله جدیدی را با منچستر یونایتد به مبلغ 22/8 میلیون دلار می بندد.

1999: در ماه مه نقش كلیدی را در قهرمانی سه گانه منچستر در لیگ برتر، لیگ قهرمانان اروپا و جام حذفی ایفا  می كند. در جولای باویكتوریا آدامز ازدواج می كند.

در اكتبر به علت حضور در یك مهیمانی در لندن، پیش از یك مسابقه در لیگ قهرمانان دستمزد دو هفته اش را به دلیل جریمه دریافت نمی كند و بعد از چند كارت زرد متوالی توسط اتحادیه فوتبال انگلیس برای یك جلسه غیر رسمی فراخوانده می شود.

2000: در ژانویه بعد از رونالدو، در انتخابات بهترین بازیكن سال فیفا پشت سر رونالدو دوم می شود.

در ماه ژوئن پس از شكست سه بر دو مقابل پرتغال در مسابقات جام ملت های اروپای هلند و بلژیك، ناسزاهای هواداران خشمگین انگلستان را با یك حركت زشت پاسخ می دهد اما با این حال جریمه نمی شود. ماه نوامبر پیتر تیلور مربی وقت تیم ملی، اورا در بازی دوستانه مقابل ایتالیا كاپیتان می كند.

در ماه دسامبر فرانس بكن باوئر از او با عنوان "بهترین جهان" یاد می كند.

2001: در ماه فوریه سون گوران اریكسون مربی جدید سوئدی تیم ملی در بازی دوستانه مقابل اسپانیا از او همچنان به عنوان كاپیتان استفاده می كند.

انگلیس ها این بازی را سه بر صفر می برند.

در ماه دسامبر،  انگلیس در یك بازی تاریخی، آلمان را در مونیخ به رهبری او پنچ بر یك شكست داد.

در ماه اكتبر انگلیس به لطف كاشته او در دقایق تلف شده مقابل یونان در اولدترافورد بالاتر از آلمان مستقیماً به جام جهانی راه یافت.

در ماه دسامبر از سوی بی بی سی به عنوان شخصیت ورزشی سال برگزیده شد.

2002: در ماه آوریل در مسابقه با دپورتیوولاكرونیا در مرحله یك چهارم لیگ قهرمانان انگشت پایش شكست و در خطر از دست دادن جام جهانی قرار گرفت. در همین ماه از یك تصادف شدید با ماشینش جان سالم به در برد.

در ماه مه هفته پایانی فصل با منچستر یونایتد،  یك قرار داد جدید امضا می كند كه طی آن تا ژوئن 2005 در باشگاه خواهد ماند.

در ژوئن تك گل حساس انگلیس را مقابل آرژانتین در مرحله گروهی از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. انگلیس در مرحله یك چهارم به برزیل می بازد.

در ماه سپتامبر رومئو ، دومین پسرش هم متولد می شود.

2003: در ماه فوریه پس از شكست مقابل آرسنال در مرحله پنجم جام حذفی توسط سرآلكس فرگوسن مجروح می شود. فرگوسن در رختكن یك كفش را به سمت او شوت زد كه به صورتش اصابت كرد.

در آوریل ، فرگوسن او را در دو دیدار حیاتی مقابل آرسنال در لیگ برتر و رئال مادرید در یك چهارم لیگ قهرمانی روی نیمكت می نشاند . در دیدار برگشت در دقیقه 65 به بازی آمد، دو گل به ثمر می رساند و منچستر را به پیروزی چهار بر سه هدایت می كند ، اما منچستر یونایتد در مجموع با توجه به شكست 5 – 6 از گردونه مسابقات حذف می شود. از همین موقع شایعات مربوط به انتقال او به اسپانیا آغاز می شود.

در ماه مه دست بكام در دیدار دوستانه مقابل آفریقای جنوبی در دوربان می شكند و احتمالا شش تا هشت هفته نمی تواند بازی كند.

در ژوئن منچستر یونایتد تایید می كند كه چند باشگاه اسپانیایی و ایتالیایی به دنبال بكام هستند.

10 ژوئن منچستر یونایتد ادعا می كند با خوان لاپورتا نامزد ریاست باشگاه بارسلونا بر سر انتقال او به كاتالونیا به توافق رسیده است.

14 ژوئن از ملكه الیزابت پاداش «نشان عالی امپراتوری بریتانیا»

(officer of the order of the british empire) OBE را دریافت می كند.

17 ژوئن با مبلغ 35 میلیون یورو به رئال مادرید ملحق می شود.  منچستر یونایتد در وب سایت رسمی اش این خبر را تایید می كند.