تبیان، دستیار زندگی
تیم فوتبال زیر ۱۷ سال ایران در اولین دیدار خود در مرحله گروهی مقابل آرژانتین به تساوی رسید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شروع خوب شاگردان دوستی


تیم فوتبال زیر 17 سال ایران در اولین دیدار خود در مرحله گروهی مقابل آرژانتین به تساوی رسید.

فوتبال نوجوانان

تیم فوتبال زیر 17 سال ایران در اولین دیدار خود در مرحله گروهی جام جهانی 2013 امارات به مصاف آرژانتین رفت. ایران در نیمه اول هرچند از حریف خود برتر بود و با گل مصطفی هاشمی که با یک شوت از راه دور به ثمر رسید پیش افتاد اما در ادامه روی یک غافلگیری در دقیقه 15 توسط سباستین دریوسی دروازه اش را باز شده دید در نهایت این نیمه با تساوی به پایان برسد. ایران حتی در این نیمه یک بار تیر دروازه آرژانتین را به لرزه در آورد. در نیمه دوم آرژانتین بازی را بهتر شروع کرد و توانست چند حمله را روی دروازه ایران ترتیب دهد. پس از گذشت 20 دقیقه بازی به متعادل شد و شاگردان علی دوستی توانستند در این نیمه خود را پیدا کنند. در دقیقه 77 آرژانتین روی یک ضربه کرنر توانست با ضربه سر پاون تیر دروازه ایران را به لرزه در بیاورد. در ادامه نیز بازی شرایط آرامی داشت تا دو تیم به کسب یک امتیاز از این بازی رضایت دهند. آرژانتین سخت‌ترین رقیب ایران در این گروه محسوب می‌شد که شاگردان دوستی توانستند یک امتیاز به دست بیاورند. همچنین در دقیقه 81 ژرمن فریرا بازیکن آرژانتین با دریافت کارت زرد دوم از زمین مسابقه اخراج شد.

ایران در این نیمه با ترکیب مهدی امینی، صادق محرمی، مصطفی هاشمی، سید مجید حسینی (کاپیتان)، کمیل حق‌زاده، سعید عزت اللهی، امیر حسین کریمی، علی هزامی (58 علی قلی‌زاده)، محمد بازاج، امیرمحمد مظلوم و رضا جعفری(82 سیدی) به میدان رفت.

با توجه به نتایج تمام تیم‌های گروه پنجم یک امتیازی هستند. کانادا و اتریش به لطف گل زده بیشتر در رده اول و دوم و ایران و آرژانتین در رده سوم و چهارم قرار گرفتند تا همه چیز در این گروه به روزهای آینده موکول شود.

در دیدار اول این گروه کانادا و اتریش به تساوی 2 بر 2 رضایت دادند.

‌ایران در دومین بازی خود روز سه‌شنبه از ساعت 16 و 30 به مصاف کانادا می‌رود.

سرمربی تیم ملی زیر 17 سال ایران گفت: خوشحالم مقابل رژانتین نتیجه خوبی گرفتیم ‌نها از لحاظ فیزیکی و فنی فوق‌العاده بودند

دوستی: مقابل آرژانتین نتیجه خوبی گرفتیم

سرمربی تیم ملی زیر 17 سال ایران گفت: خوشحالم مقابل آرژانتین نتیجه خوبی گرفتیم آ‌نها از لحاظ فیزیکی و فنی فوق‌العاده بودند.

علی دوستی در مورد تساوی یک بر یک تیمش گفت: خیلی خوشحالم مقابل تیمی مساوی کردیم که یکی از نامدارترین تیم‌ها بوده و مربی بزرگی دارد. ما مربیان مثل شمع پرپر شده، می‌سوزیم و از بین می‌رویم تا بازیکنان بزرگی را به فوتبال جهان معرفی کنیم.

وی افزود: امروز برابر تیمی مساوی کردیم که اسمش روی نام ایران سنگینی می‌کرد اما بچه‌های ما تمام تلاش خود را به کار بستند. همین که مقابل آرژانتین مساوی کردیم نتیجه خوبی بود که من از کسب آن رضایت دارم.

سرمربی تیم ملی زیر 17 سال اظهارداشت: البته زمانی که تیم حریف 10 نفره شد، می‌توانستیم برنده شویم اما این اتفاق نیفتاد. من به تیم آرژانتین که از نظر فیزیکی و فنی فوق‌العاده بود، تبریک می‌گویم و خوشحالم برابر این تیم مساوی کردیم.

وی افزود: آرژانتین و برزیل تیم‌های بزرگی را از سر راه برداشتند تا به جام جهانی رسیدند. بازی کردن مقابل آرژانتین که تیمی قدرتمند است، بسیار سخت بوده اما خوشحالم برابر آنها نتیجه خوبی گرفتیم.

دوستی مهر در پایان گفت: همه تیم‌های حاضر در گروه پرقدرت هستند اما با انسجامی که آرژانتین دارد، فکر می‌کنم روزهای آینده می‌توانیم جدول را جابه‌جا کرده و منتظر روزهای بهتری باشیم.

بخش ورزشی تبیان


منبع: سایت فدراسیون فوتبال