سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
محاسبه کالری راه حل مناسبی برای کاهش وزن نیست کنترل موفقیت آمیز وزن به رویکردی چند جانبه تغذیه، بیوشیمی، روان شناسی، فعالیت ورزشی و سبک زندگی نیاز دارد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رژیم های کاهنده چربی بدن

رژیم های کاهنده چربی بدن

بدون شک افزایش وزن و به ویژه افزایش چربی بدن با بیماری های گوناگون قلبی عروقی ، دیابت ، فشار خون و ... همراه است . روش های مختلفی برای کاهش وزن بدن به کار گرفته می شود که رژیم غذایی فعالیت بدنی و ترکیب این دو از این دسته اند رژیم غذایی بیشترین تاثیر را بر کاهش وزن بدن دارد با وجود این در صورتیکه نتواند چربی بدن را کاهش دهد نمی تواند شیوه موثری قلمداد شود .

اکثر شیوه های رژیمی با کاهش توده بدون چربی(عضلانی) همراه هستند بنابراین تمامی رژیم های غذایی روش مناسبی برای کاهش چربی بدن نیستند . با این حال برخی رژیم ها مخصوصا برای کاهش چربی بدن و نه کاهش وزن بدن طراحی شده اند . کتاب حاضر با تدوین و جمع آوری اطلاعات علمی مرتبط با پروژه های تحقیقاتی در زمینه علم تغذیه و روش های کاهش چربی بدن به تشریح مکانیسم های مسئول کاهش چربی بدن می پردازد . مسلما با مطالعه کتاب حاضر می توانید با مطالب علمی و اصولی رژیم های کاهنده چربی بدن که حاصل نتایج تحقیقات علمی سال های اخیر پژوهشگران دنیا بوده است  آشنا شوید به طوری که به شما در انتخاب نحوه صحیح رژیم غذایی ویژه کاهش چربی بدن کمک می نماید.

رژیم گیری کاهش کالری دریافتی تا به امروز به عنوان شیوه اصلی کاهش وزن در نظر گرفته می شد  در دانشگاه ها و مراکز تحقیقی تغذیه ای پیرامون جهان این دیدگاه به سرعت در حال تغییر است . در حقیقت در بسیاری از افراد قطع و یا خودداری از دریافت کالری عوارض خطرناکی در پی دارد.

مطمئنا کسانی که پرخورند می توانند از کاهش دریافت کالری سود ببرند. با این وجود محاسبه کالری راه حل مناسبی برای کاهش وزن نیست کنترل موفقیت آمیز وزن به رویکردی چند جانبه تغذیه، بیوشیمی، روان شناسی، فعالیت ورزشی و سبک زندگی نیاز دارد . با شناخت بسیاری از این فاکتورها در این کتاب نه تنها وزن بهتری به دست می آورید بلکه به شما در دستیابی به چهره و اندامی خوب و احساس بهتر کمک خواهد کرد.

محاسبه کالری راه حل مناسبی برای کاهش وزن نیست کنترل موفقیت آمیز وزن به رویکردی چند جانبه تغذیه، بیوشیمی، روان شناسی، فعالیت ورزشی و سبک زندگی نیاز دارد

کتاب حاضر دارای 6 فصل است و عناوین فصول آن عبارتند از :مصرف مواد غذایی،مواد غذایی كاهنده،برنامه كاهش وزن مبتنی بر مواد غذایی كاهنده چربی بدن،فاكتورهای غذایی،دستورالعمل‌های پایان رژیم‌گیری و كلسترول

در فصل اول این کتاب با دستورالعمل های جدید کنترل وزن و نقش مهم مواد غذایی که می توانند برای زندگی رژیم گیرندگان مفید باشند آشنا می شوید.

فصل دوم مکمل های مهم غذایی و راه های کاهش وزن را مورد بررسی قرار می دهد.

فصل سوم شامل برنامه ویژه یعنی برنامه کاهش وزن به وسیله مواد غذایی کاهش دهنده چربی است . این بخش همچنین مواد غذایی ویژه ای را معرفی می کند که نه تنها به شما در کنترل اشتها و کاهش وزن کمک می کند بلکه سبب کاهش استرس و رفع افسردگی می شود.

فصل چهارم عناصر اصلی موجود در غذا را پوشش داده و دستورالعمل های غذایی را برای شتاب بخشیدن به فرآیند کاهش وزن پیشنهاد می کند.

فصل پنجم خطرات رژیم گیری را به عنوان شیوه هایی از کنترل وزن مورد بحث قرار داده و علل واقعی چاقی را نشان می دهد . همچنین اهمیت سوخت و ساز فردی و بعضی از محبوب ترین رژیم های غذایی در قرن اخیر را بررسی می کند.

فصل ششم سردرگمی پیرامون موضوع کلسترول را حل و نشان می دهد که مواد غذایی چگونه می تواند کلسترول را کنترل و از بیماری قلبی جلوگیری کنند.

مشخصات کتاب

 نویسنده:دالاس كلواتره - ویلیام كارنگس

مترجم:روح الله رنجبر - هادی رستمی - آقاعلی قاسم نیان

ناشر:بامداد كتاب

تنظیم و فرآوری:م.تجریشی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین