سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
جانشین فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ گفت: امروز، چفیه به عنوان نماد آزادی‌خواهان، مقاومت و ایستادگی در جهان مطرح می‌شود که این امر نشئت گرفته از خون شهداست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چفیه نمادی از مقاومت


جانشین فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ گفت: امروز، چفیه به عنوان نماد آزادی‌خواهان، مقاومت و ایستادگی در جهان مطرح می‌شود که این امر نشئت گرفته از خون شهداست.

چفیه نمادی از مقاومت

سردار احمد ذوالقدر، جانشین فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ، در آئین نمادین اعزام دانش‌آموزان متوسطه مدارس شاهد تهران به راهیان نور که امروز، 20 مهرماه در پادگان ولیعصر (عج) برگزار شد، به تشریح چگونگی اعزام دانش‌آموزان به این مناطق پرداخت.

وی با تأکید بر اینکه دانش‌آموزان شاهد، نور چشمان ما هستند، گفت: امروز دانش‌آموزان از پادگانی به سوی مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند که تاریخ درخشانی را در تاریخ ایران به خود اختصاص داده، به طوری که اولین رزمندگان دوران دفاع مقدس در این مکان آموزش دیده و به مناطق جنگی اعزام شدند و این پادگان متبرک به قدوم مبارک شهدا و ایثارگران است.

سردار ذوالقدر افزود: صحبت کردن درباره جبهه و جنگ بسیار سخت است. این امر همانند کسی است که آتش را از نظر علمی برسی می‌کند، ولی کسی مفهوم واقعی آتش را می‌فهمد که آن را لمس کرده و سوخته باشد و صحبت درباره دفاع مقدس نیز به همین منوال است.

جانشین فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ با تأکید بر اینکه جایی که امروز دانش‌آموزان به آنجا اعزام می‌شوند، یادآور دلیری‌ها و حماسه‌های ملت ایران است، گفت: امروز شما به جایی می‌روید که شهدا با جان خود آنجا را درک کرده و روح و جسم خود را در آنجا جا گذاشته‌اند؛ به طوری که بعد از 26 سال هنوز بسیاری از اجساد مبارک شهدای ما هنوز کشف نشده است.

 چفیه با وجود اینکه یک پارچه است و از لحاظ قیمتی ارزان‌تر از سایر پارچه‌ها است، اما امروز از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است؛ چرا که جهانیان به ویژه آزادی‌خواهان آن را به عنوان سمبل ایستادگی و مقاومت به شمار می‌آورند و این اعتبار و آبرو نشئت گرفته از خون شهداست

وی ادامه داد: ممکن است بسیاری از افراد، رزمایش‌ها و صحنه‌های نمادین جبهه و جنگ را دیده باشند، اما این امر خیلی فاصله دارد با آن حسی که در سال‌های دفاع مقدس رزمندگان ما آن را تجربه کرده و خود را در مقابل توپ و تفنگ دشمن می‌دیدند.

سردار ذوالقدر در ادامه سخنان خود خطاب به دانش‌آموزان اعزامی به راهیان نور، بیان کرد: هر یک از شما برادران عزیز و بزرگوار به اندازه وسع وجودی خود از این لحظه‌ها بهره برده و عمق این واقعه بزرگ را درک کنید.

وی، چفیه را نماد بارز ایستادگی در جهان دانست و افزود: چفیه با وجود اینکه یک پارچه است و از لحاظ قیمتی ارزان‌تر از سایر پارچه‌ها است، اما امروز از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است؛ چرا که جهانیان به ویژه آزادی‌خواهان آن را به عنوان سمبل ایستادگی و مقاومت به شمار می‌آورند و این اعتبار و آبرو نشئت گرفته از خون شهداست.

چفیه نمادی از مقاومت

جانشین سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ به دانش‌آموزان مدارس شاهد و ایثارگری که در این مراسم حضور داشتند، توصیه کرد: شما به عنوان گیرنده و شنونده باید از این فرصتی که برایتان فراهم شده خوب استفاده کنید و ضمن شادابی، جمع‌های رفاقتی و شیطنت‌های دوران خود، آموزه‌ها و تجربه‌هایی را که در این سفر به دست می‌آورید قدر بدانید؛ چرا که شما تنها نسلی هستید که نزدیک به دوران دفاع مقدس قرار دارید. حتی سختی‌ها و دشواری‌های این اردو نیز برایتان باید تجربه‌آور باشد. از شما تقاضا می‌کنم که از فرازها و امکاناتی که فراهم شده است به نفع خود استفاده کنید.

وی ادامه داد: حضور در این مکان مقدس باعث می‌شود تا تجربه‌ای خوب به دست آورید که شما را در زندگانی آینده راهنمائی کند و کمک می‌کند تا در مقابل سختی‌ها و دشواری‌های زندگی کم نیاورد و زمینه پیشرفت را فراهم می‌کند.

بخش فرهنگ پایداری تبیان


منبع: خبرگزاری ایکنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین