سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یکی از توصیه‌هایی که شهید همت در وصیت‌نامه دومش که پر از شور وصال با خداوند و در حسرت این دیدار بیان کرده، تربیت علی‌وار فرزندش است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 ملت معجزه‌گر


یکی از توصیه‌هایی که شهید همت در وصیت‌نامه دومش که پر از شور وصال با خداوند و در حسرت این دیدار بیان کرده، تربیت علی‌وار فرزندش است.

شهید همت

ملت ایران، ملت معجزه‌گر قرن است، سخنی است که از زبان شهید همت درباره مردم ایران نقل شده و آنان را به تداوم بخشیدن به راه شهیدان و استعانت به درگاه خداوند سفارش کرده است. دومین وصیت‌نامه حاج محمدابراهیم همت، فرمانده لشکر 27 محمد رسول‌الله (ص) را می‌خوانیم.

«حسین؛ نامی که از وجودم دور نیست»

نامی که هرگز از وجودم دور نیست و پیوسته با یادش آرزوی وصالش را در سر داشتم.

سلام بر حسین (ع) سالار شهیدان اسوه و اسطوره بشریت.

مادر گرامی و همسر مهربانم پدر و برادران عزیزم!

درود خدا بر شما باد که هرگز مانع حرکتم در راه خدا نشدید. چقدر شماها صبورید. خودتان می‌دانید که من چقدر به شهیدان عشق می‌ورزیدم؛ غنچه‌هایی که (کبوترانی که) همیشه در حال پرواز به سوی ملکوت اعلایند. الگو و اسوه‌هایی که معتقد به دادن جان برای گرفتن بقا (بقا و حیات ابدی) و نزدیکی با خدای؛ چرا که «إِنَّ اللَّهَ اشترَی مِنَ الْمُۆْمِنِینَ» .

من نیز در پوست خود نمی‌گنجم. گمشده‌ای دارم و خویشتن را در قفس محبوس می‌بینم و می‌خواهم از قفس به درآیم. سیم‌های خاردار مانعند. من از دنیای ظاهرفریب مادیات و همه آنچه که از خدا بازم می‌دارد متنفرم (هوای نفس شیطان درون و خالص نشدن) .

در طول جنگ، برادرانی که در عملیات شهید می‌شدند، از قبل سیمای‌شان روحانی و نورانی می‌شد و هر بی‌طرفی احساس می‌کرد که نوبت شهادت آن برادر فرا رسیده است.

عزیزانم! این بار دوم است که وصیت‌نامه می‌نویسم، ولی لیاقت ندارم و معلوم است که هنوز در بند اسارتم؛ هنوز خالص نشده‌ام و آلوده‌ام.

از شروع انقلاب در این راه افتادم و پس از پیروزی انقلاب نیز سپاه را پناهگاه خوبی برای مبارزه یافتم؛ ابتدا درگیری با ضدانقلاب و خوانین در منطقه شهرضا (قمشه) و سمیرم، سپس شرکت در خوزستان و جریان گروهک‌ها در خرمشهر، پس از آن سفر به سیستان و بلوچستان (چابهار و کنارک) و بعداً حرکت به طرف کردستان؛ دقیقاً دو سال است که در کردستان هستم. مثل این است که دیگر جنگ با من عجین شده است.

خداوند تاکنون لطف زیادی به این سرا پا گنه کرده و توفیق مبارزه در راهش را نصیبم کرده است. اکنون من می‌روم با دنیایی انتظار؛ انتظار وصال و رسیدن به معشوق

خداوند تاکنون لطف زیادی به این سرا پا گنه کرده و توفیق مبارزه در راهش را نصیبم کرده است. اکنون من می‌روم با دنیایی انتظار؛ انتظار وصال و رسیدن به معشوق. ای عزیزان من توجه کنید:

1- اگر خداوند فرزندی نصیبم کرد، با اینکه نتوانستم در طول دورانی که همسر انتخاب کردم حتی یک هفته خانه باشم، دلم می‌خواهد او را علی‌وار تربیت کنید.

همسرم انسان فوق‌العاده‌ای است. او صبور است و به زینب (س) عشق می‌ورزد. او از تربیت کردن صحیح فرزندم لذت خواهد برد؛ چون راهش را پیدا کرده است. اگر پسر به دنیا آورد، اسم او را مهدی و اگر دختر به دنیا آورد، اسم او را مریم بگذارید؛ چون همسرم از این اسم خوشش می‌آید.

2- امام (ره) مظهر صفا، پاکی و خلوص و دریایی از معرفت است. فرامین او را مو به مو اجرا کنید تا خداوند از شما راضی باشد؛ زیرا او ولی فقیه است و در نزد خدا ارزش والایی دارد.

3- هر چه پول دارم، اول بدهی مکه مرا به پیگیری سپاه تهران (ستاد مرکزی) بدهید و بقیه را همسرم هر طور خواست خرج کند.

4- ملت ما، ملت معجزه‌گر قرن است و من سفارشم به ملت، تداوم بخشیدن به راه شهیدان و استعانت به درگاه خداوند است تا این انقلاب را به انقلاب حضرت مهدی (عج) وصل کنند و در این تلاش پیگیر، مسلماً نصر خدا شامل حال مۆمنین است.

5- از مادر و همه فامیل و همسرم اگر به خاطر من بی‌تابی کنند راضی نیستم. مرا به خدا بسپارید و صبور و شجاع باشید.

حقیر: حاج همت

بخش فرهنگ پایداری تبیان


منبع:خبرگزاری ایکنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین