سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
انتشار تصویر حسن روحانی روی جلد هفته نامه تایم، بهانه ای شد برای اینکه ببینیم تایم، چه تیترهایی برای جلدهای روسای جمهور ایرانی درنظر گرفته است؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هاشمی، احمدی نژاد و روحانی روی جلد تایم+ عکس


انتشار تصویر حسن روحانی روی جلد هفته نامه تایم، بهانه ای شد برای اینکه ببینیم تایم، چه تیترهایی برای جلدهای روسای جمهور ایرانی درنظر گرفته است؟

یک ایرانی روی جلد تایم. هفته نامه امریکایی «تایم» جلد جدیدترین شماره اش را به «حسن روحانی» اختصاص داده است. آن هم به بهانه مطلبی از «فرید زکریا» خبرنگار و ویراستار این هفته نامه. رئیس جمهور دولت یازدهم ایران، البته اولین ایرانی نیست که روی جلد این هفته نامه معروف امریکایی می رود. پیش از او 18 بار، ایرانی ها جلد هفته نامه تایم را به خود اختصاص داده اند.

تایم که از سال 1923 میلادی منتشر می شود، الان به سردبیری ریچارد استنگل در شهر نیویورک به چاپ می‌رسد. ویرایش اروپایی این مجله در لندن چاپ می‌شود و رویدادهای خاور میانه، آفریقا و آمریکای لاتین را نیز پوشش می‌دهد

رضا شاه پهلوی(2 بار)، دکتر محمد مصدق نخست وزیر وقت ایران، محمدرضا شاه پهلوی (5 بار ) ، امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران(5 بار)  و محمود احمدی نژاد رئیس جمهور دولت های نهم و دهم  (2 بار) تصاویر روی جلد هفته نامه تایم را از آن خود کرده اند. ضمن این که تصویری از آیت الله هاشمی رفسنجانی هم یک بار سوژه جلد ترکیبی این هفته نامه بوده است.

محمود احمدی نژاد و حسن روحانی دیگر روسای جمهور ایران بودند که چهره شان سوژه جلد هفته نامه تایم شده است. شاید نگاهی به جلدها و تیترهای انتخابی تایم، برای روسای جمهور ایران در نوع خود جالب باشد:

هاشمی، احمدی نژاد و روحانی روی جلد تایم

اکبرهاشمی رفسنجانی، اولین رئیس جمهور ایران بود که تصویری از او  همراه با ریگان(رئیس جمهور وقت امریکا) روی جلد ترکیبی تایم رفت. سردبیر تایم در ماجرای «مک فارلین» و مذاکره ایران و امریکا برای معامله اسلحه، این تیتر را برای جلد خود برگزید:«معاملات محرمانه ریگان با ایران»

هاشمی، احمدی نژاد و روحانی روی جلد تایم

گفتگوی اختصاصی تایم با محمود احمدی نژاد، تصویر جلد این هفته نامه را برای اولین بار به رئیس جمهور ایران اختصاص داد. با این تیتر :«جنگ با ایران چگونه خواهد بود؟ (و چگونه می شود از آن اجتناب کرد؟)»

هاشمی، احمدی نژاد و روحانی روی جلد تایم

طرح کاریکاتوری از احمدی نژاد به بهانه گزارش نهادهای امنیتی درباره برنامه هسته ای ایران. گزارش‌هایی که ثابت می کرد ایران از همان سال 2003 هم به دنیال دستیابی به سلاح اتمی نبود. تایم  در یکی از شماره های دسامبر سال 2007 با انتشار مقاله ای دراین باره، این تیتر را برای جلد خود انتخاب کرد:«حالا به ما می گویند؟». این تیتر در واقع اعتراضی به اعلام دیرهنگام این نکته بود که ایران به دنبال سلاح هسته ای نیست.

هاشمی، احمدی نژاد و روحانی روی جلد تایم

تنها دو ماه پس از روی کارآمدن «حسن روحانی» به عنوان رئیس جمهور دولت جدید ایران و پس از بازتاب های متعدد سخنان و ملاقات های روحانی، در مقاله ای به قلم «فرید زکریا» با این تیتر، عکس روحانی را روی جلد برد :«معامله بر سرچیست؟ چطور حسن روحانی می تواند با امریکا صلح کند؟»

تایم که از سال 1923 میلادی منتشر می شود، الان به سردبیری ریچارد استنگل در شهر نیویورک به چاپ می‌رسد. ویرایش اروپایی این مجله در لندن چاپ می‌شود و رویدادهای خاور میانه، آفریقا و آمریکای لاتین را نیز پوشش می‌دهد. ویرایش دیگری از این مجله، ویژهء کشورهای جنوب اقیانوس آرام بوده و رویدادهای مرتبط با استرالیا، زلاندنو و جزیره‌های اقیانوس آرام را پوشش می‌دهد

بخش ارتباطات تبیان


منبع: اول نیوز

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین