سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یك پژوهشگر و نویسنده عرصه دفاع مقدس با تأكید بر اینكه آنقدر همت و معرفت نداشتیم كه برای سعادت دنیوی و اخروی مردم كشورمان، بر سیره ایثارگران‌مان بازنگری داشته باشیم، تصریح كرد: فرهنگ ایثار و شهادت از اولویت‌های مسئولان ما نیست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فرهنگ ایثار و شهادت، اولویت مسئولان نیست  


یك پژوهشگر و نویسنده عرصه دفاع مقدس با تأكید بر اینكه آنقدر همت و معرفت نداشتیم كه برای سعادت دنیوی و اخروی مردم كشورمان، بر سیره ایثارگران‌مان بازنگری داشته باشیم، تصریح كرد: فرهنگ ایثار و شهادت از اولویت‌های مسئولان ما نیست.

سیدمحمود خیرالامور

سیدمحمود خیرالامور، پژوهشگر و نویسنده عرصه دفاع مقدس اظهار كرد: شاید وقتی از سیاستمداران و مسئولان مملكتی بپرسید ایران چه دارد، می‌گویند منابع نفتی، گاز و تجهیزات، ولی در حقیقت به تنها چیزی كه می‌توانیم بنازیم، سیره ایثارگران و فرهنگی است كه آنها به یادگار گذاشتند.

وی ضمن بیان اینكه این فرهنگ نشئت گرفته از فرهنگ صدر اسلام و به‌خصوص واقعه عاشورا بوده، ابراز كرد: متأسفانه آنقدر همت و معرفت نداشتیم كه برای سعادت دنیوی و اخروی مردم كشورمان، بر سیره ایثارگران‌مان بازنگری داشته باشیم.

این پژوهشگر اظهار كرد: این حركت قطعاً تضمین‌كننده خواسته‌ها و مراحل رشدی است كه در جامعه‌ مورد انتظار است. البته باید دانست كه فقط با بیان خاطرات آنها نمی‌توانیم به مقصد مورد نظر دست یابیم.

استخراج سبك زندگی از سیره شهدا

خیرالامور ضمن اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری، گفت: آن سبك زندگی كه مورد نظر مقام معظم رهبری است، از سیره این عزیزان قابل استخراج و استنتاج است و اگر می‌خواهیم خودكفا باشیم و پیشرفت كنیم، نباید سیره و رفتارهایمان را از آنان جدا كنیم.

 این نویسنده حوزه دفاع مقدس ضمن انتقاد از معرفی ضعیف این فرهنگ توسط رسانه‌ها، اظهار كرد: اگر می‌گوییم نسل سوم و چهارم با این فرهنگ غریبه هستند، به خاطر معرفی نامناسب است، در صورتی كه می‌بینیم یك كتاب ارزشمند، 115بار تجدید چاب می‌شود.

وی عنوان كرد: اگر یك خانواده‌ ابراز می‌كند كه یك لوازم‌التحریر، تأثیری را بر روی فرزند نسل چهارمی ما كه اصلاً جنگ را ندیده است، می‌گذارد، به آن دلیل است كه آن فرهنگ به نحو مطلوب معرفی شده است.

آن سبك زندگی كه مورد نظر مقام معظم رهبری است، از سیره این عزیزان قابل استخراج و استنتاج است و اگر می‌خواهیم خودكفا باشیم و پیشرفت كنیم، نباید سیره و رفتارهایمان را از آنان جدا كنیم

اولویت کاری مسئولان

خیرالامور با بیان اینكه ما با معرفی مناسب می‌توانیم الگوسازی كنیم، افزود: فرهنگ دفاع مقدس برای مسئولان اولویت ندارد. همین كه در مناسبت‌های گوناگون در صف اول بنشینند و چفیه‌ای بیندازند و از بودن با شهدا سخن بگویند، برای آنها كفایت می‌كند.

وی اذعان كرد: آیا مسئولان حاضر هستند كه در عید نوروز همراه دانشجویان و دانش‌آموزان به اردوی راهیان نور بیایند. البته نه با ماشین‌های لندكروز و هواپیما، با همان اتوبوسی كه دانشجویان می‌آیند و البته همان غذای كته‌پلویی را بخورند كه دیگران می‌خورند و همان پتوی سربازی را بر خود بكشند كه دیگران می‌كشند. ببینید كه آن اثر را می‌گذارد یا نه.

خیرالامور در پایان از مسئولان خواست كه برای این فرهنگ اولویت قائل شوند و خودشان در ابتدا این فرهنگ را هم خوب بشناسند و هم خوب جامعیت ببخشند.

بخش فرهنگ پایداری تبیان


منبع: خبرگزاری ایکنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین