وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یک عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به جلسه امشب دولت و مجلس گفت که در این جلسه علی لاریجانی از حضور مقتدرانه رییس‌جمهور در نیویورک و به دنبال آن ملاقات‌ها و گفت‌وگوها تشکر و قدردانی کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جزییات اولین جلسه مشترک دولت و مجلس


یک عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به جلسه امشب دولت و مجلس گفت که در این جلسه علی لاریجانی از حضور مقتدرانه رییس‌جمهور در نیویورک و به دنبال آن ملاقات‌ها و گفت‌وگوها تشکر و قدردانی کرد.

جزییات اولین جلسه مشترک دولت و مجلس

سیدحسین نقوی حسینی در توضیح اولین جلسه مشترک مجلس و دولت جدید گفت: اولین جلسه مشترک دولت و مجلس امشب برگزار شد و نمایندگان مهمان هیات دولت و رییس‌جمهور بودند.

وی با بیان این‌که در ابتدای جلسه مجید انصاری معاون پارلمانی رییس‌جمهور صحبت کرد، افزود: ایشان در صحبت‌های خود به این موضوع اشاره کردند که با توجه به حضور برخی نمایندگان قبلی در دولت و همچنین وزرا و دولتی‌هایی که اکنون نماینده شده‌اند می‌توان این پیش‌بینی را داشت که فهم مشترکی بین مجلس و دولت وجود داشته باشد و همکاری‌های بین دو قوه خوب باشد.

نماینده مردم ورامین اضافه کرد: بعد از آقای انصاری، رییس مجلس صحبت کرد. آقای لاریجانی در صحبت‌های خود چند نکته مهم و خوب را مطرح کردند. ایشان در وهله اول از دکتر روحانی به جهت حضور مقتدرانه و منطقی با انجام حجم بسیار زیادی از ملاقات‌ها و گفت‌وگوها در جهت منافع کشور تشکر کردند.

مجلس گفت که رژیم صهیونیستی نمی‌خواهد جمهوری اسلامی نقش موثر و خوبی در منطقه و عرصه بین‌الملل داشته باشد و روی سران آمریکا و کشورهای غربی تاثیر می‌گذارد. به تبع این تاثیر آنها مطالبی را در گفت‌وگوهای خود مطرح می‌کنند. البته آقای لاریجانی پاسخ آقای ظریف به بیانات اخیر اوباما و جان کری را ستودنی خواند و از آن تقدیر کرد

نقوی حسینی افزود: آقای لاریجانی همچنین به موضوع تصویب اصلاحیه لایحه بودجه 92 اشاره کرد و گفت که کلیات لایحه اصلاحیه در کمیسیون برنامه و بودجه به تصویب رسیده است و ان‌شاءالله به زودی به صحن علنی ارائه خواهد شد تا بتوان به وضعیت خوبی در حوزه‌های اقتصادی دست پیدا کرد.

جزییات اولین جلسه مشترک دولت و مجلس

وی ادامه داد: همچنین رییس مجلس در مورد بودجه سال آینده نقطه نظراتی را مطرح کردند مبنی بر این‌که باید تلاش شود با تمهیدات لازم در بودجه، حوزه عمران خسارت نبیند و به بخش خصوصی توجه ویژه‌ای شود و دولت اعتمادی به بخش خصوصی کرده و حوزه‌های اقتصادی را به این بخش واگذار کند.

این نماینده اصولگرای مجلس در ادامه گفت: آقای لاریجانی در این جلسه بر روی همکاری‌های دولت و مجلس تاکید داشت و اعلام کرد که مجلس با تمام ظرفیت از دولت حمایت کرده و کمک می‌کند. طبیعتاً هرچه تعامل و هم‌افزایی بیشتر باشد به حل مشکلات کشور کمک خواهد کرد.

نقوی حسینی با بیان اینکه رییس مجلس در این جلسه صحبت‌هایی در مورد اوضاع منطقه مطرح کرد، افزود: رییس مجلس گفت که رژیم صهیونیستی نمی‌خواهد جمهوری اسلامی نقش موثر و خوبی در منطقه و عرصه بین‌الملل داشته باشد و روی سران آمریکا و کشورهای غربی تاثیر می‌گذارد. به تبع این تاثیر آنها مطالبی را در گفت‌وگوهای خود مطرح می‌کنند. البته آقای لاریجانی پاسخ آقای ظریف به بیانات اخیر اوباما و جان کری را ستودنی خواند و از آن تقدیر کرد.

جزییات اولین جلسه مشترک دولت و مجلس

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس ادامه داد: آقای لاریجانی در این جلسه هم‌چنین بر این موضوع تاکید کرد که ایران از مذاکره پیرامون حق هسته‌یی و غنی‌سازی عبور کرده و امروز غرب باید ایران را به عنوان کشور تولیدکننده هسته‌یی ببیند و درک کند که ما به هیچ عنوان به عقب برنمی‌گردیم.

نقوی حسینی با بیان این‌که بعد از صحبت‌های لاریجانی، روحانی اظهاراتش را مطرح کرد، گفت: آقای روحانی صحبت‌های خود را ابتدا از مسائل اقتصادی شروع و تاکید کرد که برنامه اقتصادی دولت بر دو نکته استوار است؛ اول این‌که میزان رشد منفی اقتصاد کشور کنترل شود و آرام آرام به سوی رشد مثبت سوق پیدا کند و دوم این‌که به هر شکل ممکن جلوی رشد تورم گرفته و این نیز کنترل شود.

نقوی افزود: طبق اظهارات آقای روحانی، دولت برای رسیدن به این اهداف از بهره‌برداری و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی استقبال خواهد کرد و از صنعت و اصلاح نظام بانکی و مسائل مربوطه نیز حمایت می‌کند.

آقای روحانی صحبت‌های خود را ابتدا از مسائل اقتصادی شروع و تاکید کرد که برنامه اقتصادی دولت بر دو نکته استوار است؛ اول این‌که میزان رشد منفی اقتصاد کشور کنترل شود و آرام آرام به سوی رشد مثبت سوق پیدا کند و دوم این‌که به هر شکل ممکن جلوی رشد تورم گرفته و این نیز کنترل شود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان این‌که روحانی در بخش دوم صحبت‌های خود حوزه سیاست‌های خارجی دولت را تشریح کرد، گفت: ایشان توضیحاتی در مورد سفر خود به شانگهای و مباحث و گفت‌وگوهای پیرامون آن به‌ویژه ملاقات با پوتین و رییس‌جمهور چین ارایه کرد.

جزییات اولین جلسه مشترک دولت و مجلس

وی ادامه داد: آقای روحانی در مورد سفر خود به نیویورک و فعالیت‌های هیات ایرانی در طول سه روز سفر به نیویورک را کاملا تشریح کرد و توضیحاتی در مورد سخنرانی‌اش در مجمع عمومی، نشست‌های خبری و سخنرانی در جنبش غیرمتعهدها و مذاکرات و گفت‌وگوهای حاشیه اجلاس به نمایندگان ارایه نمود.

 

نقوی حسینی افزود: نهایتا در مورد گفت‌وگو با آقای اوباما نیز توضیحاتی داد و نهایتا گزارش مبسوطی از سفر به نیویورک را ارایه کرد.

به گفته وی، در این جلسه تنها مجید انصاری، علی لاریجانی و حسن روحانی صحبت کردند.

بخش سیاست تبیان

منبع  :تابناک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین