سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
اینکه بگذارید همکاران منفی‌بافتان، شغلتان را به کامتان تلخ کنند، فقط موجب سوختن فرصت‌های جدید شما در شرکت می‌شود و در بلندمدت به حرفه شما آسیب می‌زند و سعادت شما را کاهش می‌دهد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

همکارانی که انرژی شما را می‌گیرند!

همکار


اینکه بگذارید همکاران منفی‌بافتان، شغلتان را به کامتان تلخ کنند، فقط موجب سوختن فرصت‌های جدید شما در شرکت می‌شود و در بلندمدت به حرفه شما آسیب می‌زند و سعادت شما را کاهش می‌دهد.


شما با شور و شوق فراوان و با خوش‌بینی، شغل جدیدتان را شروع می‌کنید. طبق تحقیق‌های شما، شرکتی که پیدا کرده‌اید ارزش کار کردن برایش را دارد. پست شما در این شرکت عالی است و با مهارت‌ها و تجربه شما جور در می‌آید. حقوق و مزایای مطمئن و خوبی هم دارد.

خورشید آسمان حرفه شما شروع به درخشیدن کرده است و شما متقاعد شده‌اید که همه چیز خوب است و بهتر هم می‌شود. ولی وقتی با همکاران مستقیم خود آشنا می‌شوید، متوجه می‌شوید که آن‌ها غرغرو، بدبین و خسته کننده هستند. با شما خوبند، ولی هرگز چیز خوبی در مورد شرکت، همکاران یا رئیس نمی‌گویند. بعد از چند هفته کار کردن با این تیم، کم کم شما را دل‌زده می‌کنند. دیگر شرکت برایتان عالی به نظر نمی‌رسد و اشتیاق و خوش‌بینی شما کمرنگ می‌شود.

از شرکت کردن در غیبت‌ها و غرولندها اجتناب کنید. نه اینکه با اعضای تیمتان اجتماعی نشوید، بلکه مسئله این است که روی کارتان متمرکز باشید و کارتان را خوب انجام دهید.

اینکه بگذارید همکاران منفی‌بافتان، شغل جدیدتان را به کامتان تلخ کنند، فقط موجب سوختن فرصت‌های جدید شما در این شرکت می‌شود و در بلندمدت به حرفه شما آسیب می‌زند و سعادت شما را کاهش می‌دهد. نکات زیر را در نظر داشته باشید تا از بدبینی و تلخ‌کامیتان کاسته شود:

1. خودتان نتیجه گیری کنید

در چند هفته اول کاری، طبیعی است که شما به همکاران خود بنگرید تا در مورد فرهنگ، مدیریت و روابط افراد شرکت، چیزهایی یاد بگیرید. این دوره، زمانی است که شما به راحتی، تحت تأثیر قرار می‌گیرید. اگر شما در تیمی پر از همکاران ناراضی قرار بگیرید، این زمان، زمان خطرناکی می‌شود.

حتی اگر آن‌ها این رفتار و گفتار را به طور ناآگاهانه در پیش گرفته باشند، همکاران ناراضی، شما را هم به میان گرداب خودشان می‌کشند. نگذارید آن‌ها بر برداشت و نتیجه گیری شما از محل کار جدیدتان تأثیر بگذارند. چیزهای منفی را پس بزنید و دنبال چیزهای مثبت باشید. ذهنتان را باز بگذارید و خودتان برای خودتان نتیجه گیری کنید.

2. دایره خود را وسیع‌تر کنید

در اداره خود بگردید و با افراد جدید در دوایر و تیم‌های مختلف آشنا شوید. بدین ترتیب متوجه می‌شوید که حال و هوای کلی شرکت، خیلی مثبت‌تر از همکاران مستقیم شماست. هر روز با همکارانی که دیدگاه مثبت و خوش‌بینانه‌ای دارند، تعامل داشته باشید، چه سر ناهار باشد، چه گفت‌وگو كردن در راهروها؛ این برخوردهای مثبت به شما کمک می‌کنند تا روحیه خود را بالا نگه دارید.

ازدواج با همکار

3. روی کارتان تمرکز کنید

از شرکت کردن در غیبت‌ها و غرولندها اجتناب کنید. نه اینکه با اعضای تیمتان اجتماعی نشوید، بلکه مسئله این است که روی کارتان متمرکز باشید و کارتان را خوب انجام دهید. درست است که ایجاد روابط حسنه و خوب با همکاران، بخش مهمی از شغل محسوب می‌شود و شما باید اعضای تیم خود را خوب بشناسید، ولی اینکه دائماً در غیبت کردن‌ها شرکت کنید، باعث می‌شود از هدف اصلی دور شوید.

4. مشارکت کنید

به منظور فوق، می‌توانید در رویدادها و فعالیت‌های شرکت حضور یابید. بخشی از یک تیم باشید، نه اینکه گوشه عزلت اختیار کنید و مثل همکاران غرغرو، بدبین و منفی‌باف باشید. داشتن دیدگاه وسیع‌تری از شرکت و سازمان و اینکه حس کنید بخشی از آن هستید، باعث می‌شود که روحیه منفی‌بافی و بدبینی از شما دور شود.

همیشه یادتان باشد که هیچ شرکت و سازمانی، کامل و بی نقص نیست و همیشه ناراحتی‌ها و عصبانیت‌هایی در مورد کارتان وجود دارد. دنبال چیزهای مثبت و روابط مثبت باشید تا بتوانید این ناراحتی‌ها را از خود دور کنید و شب که به خانه برمی گردید، خوشحال باشید و لبخند به لبتان باشد.

شفقنا


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: esmael1350

برگرفته از گروه: بهداشت روانی

 

مطالب مرتبط:

 امان از تأثیر منفی همکار در کار!

چه کنیم تا بیشتر حقوق بگیریم؟!

برای شما که مدیر هستید!

اصول گفتگوی صحیح با رئیس

اصول کاریابی را در تبیان بخوانید!

هفت عادت برتر مدیران کسب و کار

راهکارهایی برای شادابی در محل کار

رفتار با کارکنان بحران زده!  

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین