سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مدیرکل دفتر امور مناطق کمتر توسعه یافته و عشایری وزارت آموزش و پرورش گفت: در ۲ سال اخیر ۲۵۰ معلم عشایری به لپ تاپ و تبلت های آموزشی مجهز شده اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معلمان عشایری به لپ تاپ و تبلت های آموزشی مجهز شدند

معلمان عشایری به لپ تاپ و تبلت های آموزشی مجهز شدند


مدیرکل دفتر امور مناطق کمتر توسعه یافته و عشایری وزارت آموزش و پرورش گفت: در 2 سال اخیر 250 معلم عشایری به لپ تاپ و تبلت های آموزشی مجهز شده اند.


عبدالرسول شکیبافر، مدیر کل دفتر امور مناطق کمتر توسعه یافته و عشایری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به موضوع هوشمندسازی مدارس و تخصیص اعتبارات به این بخش، اظهار داشت: رویکرد هوشمندسازی مدارس را در مجموعه آموزش و پرورش داشتیم که از قبل آغاز و پس از تصویب سند تحول نیز این موضوع ادامه دارد.

وی افزود: در مناطق و مدارس عشایری با توجه به شرایطی که دارند نمی توانیم هوشمندسازی را مانند مدارس شهری دنبال کنیم؛ اما چون تقریباً 7 هزار کلاس های درس چند پایه داریم، برای اینکه عدالت آموزشی را در مناطق محروم توسعه دهیم، چاره ای نداریم که معلمان را در بحث فناوری های روز تجهیز کنیم.

امسال هم مرکز فناوری اطلاعات آموزش و پرورش در زمینه هوشمندسازی کمک کرد و اعتباری بالغ بر 100 میلیون تومان را به مجموعه مدارس عشایری اختصاص داد.

شکیبافر با بیان اینکه در سال گذشته معلمان عشایری را به تجهیزات هوشمند مجهز کردیم، خاطرنشان کرد: تقریباً در 2 سال اخیر 250 معلم عشایری را به لپ تاپ و تبلت های آموزشی مجهز کردیم و ثمرات خوبی هم داشت؛ آنها در جشنواره های الگوی تدریس که مبتنی بر آی تی بود استقبال خوبی داشتند و روند رو به رشدی در این 2 سال اخیر شاهد بوده ایم.

مدیر کل دفتر امور مناطق کمتر توسعه یافته و عشایری وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: امسال هم مرکز فناوری اطلاعات آموزش و پرورش در زمینه هوشمندسازی کمک کرد و اعتباری بالغ بر 100 میلیون تومان را به مجموعه مدارس عشایری اختصاص داد.

وی افزود: در زمینه هوشمندسازی مدارس نیز خودمان هم اعتباری بالغ بر 50 میلیون تومان را از محل تملک و دارایی به این موضوع اختصاص دادیم؛ امسال هم یکی دو مرحله پس از خردادماه اعتبارات تجهیزاتی را به استانها ارسال کردیم و استان ها بر اساس نیازسنجی این تجهیزات را در اختیار معلمان قرار می دهند.


منبع: خبرگزاری فارس

بخش سفیران تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین