سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مرحله انتخابی مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا 2014 - تایلند درحالی با صعود تیم‌های نوجوانان ایران، کویت، ازبکستان، نپال، عربستان، عمان، استرالیا، مالزی، کره‌شمالی و ژاپن به عنوان تیم‌های برتر گروه‌های دهگانه به پایان رسید که عراق با شکست از بحرین حذف شد و ت
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

صعود نوجوانان فوتبال ایران در آسیا


مرحله انتخابی مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا 2014 - تایلند درحالی با صعود تیم‌های نوجوانان ایران، کویت، ازبکستان، نپال، عربستان، عمان، استرالیا، مالزی، کره‌شمالی و ژاپن به عنوان تیم‌های برتر گروه‌های دهگانه به پایان رسید که عراق با شکست از بحرین حذف شد و تیم‌های امارات و قطر میزبانان جام‌‎ جهانی جهانی نوجوانان و بزرگسالان با ناکامی برابر رقیبان خود در آستانه حذف قرار گرفته‌اند.

روز پایانی از مرحله انتخابی رقابتهای قهرمانی نوجوانان آسیا 2014 - تایلند یکشنبه با برگزاری 18 دیدار پیگیری شد و تیم‌های کویت از گروه A، ازبکستان از گروه B، نپال از گروه C، عربستان از گروه D، ایران از گروه E، عمان از گروه F، استرالیا از گروه G، مالزی از گروه H، کره‌شمالی از گروه I و ژاپن از گروه J به عنوان تیم‌های برتر گروه‌های دهگانه راهی مرحله نهایی شدند.

فوتبال نوجوانان آسیا

در این بین اما شاگردان مصطفی قنبرپور با درخشش در گروه E و کسب سه پیروزی مهم که یکی از آنها برابر امارات میزبان جام جهانی نوجوانان در سال جاری بدست آمد، به عنوان تیم نخست گروهش به مرحله نهایی صعود کرد.

طبق برنامه‌ریزی مسابقات، این 10 تیم به علاوه میزبان و 5 تیم برتر گروه‌های دهگانه تیم‌های حاضر در مرحله نهایی را تشکیل می‌دهد که باید دید AFC از بین تیم‌های تاجیکستان، یمن، بحرین، سوریه، امارات، قطر، هنگ کنگ، کره‌جنوبی، چین و ویتنام کدام تیم‌‎های می‌تواند به مرحله نهایی راه یابند.

البته بر اساس انتخابات دوره‌های گذشته باید گفت بحرین، سوریه، قطر، کره‌جنوبی و چین اولویت حضور در مرحله نهایی را دارند و تیم‌های تاجیکستان، یمن، امارات، هنگ کنگ و ویتنام در آستانه حذف زودهنگام از این مسابقات قرار دارند. ضمن اینکه در بین تیم‌های حذف شده نام عراق یکی از 4 تیم برتر آسیا در جام جهانی نوجوانان 2013 امارات قرار دارد که این یکی از شگفتی‌های جام بود.

در زیر بازی‌های برگزار شده در روز پایانی مرحله انتخابی رقابتهای قهرمانی نوجوانان آسیا 2014 - تایلند و جدول رده‌بندی گروه‌های دهگانه به شرح زیر است:

دیدارهای گروه A با انجام دو بازی به پایان رسید که کویت با نتیجه 2 بر یک مقابل هند شگفتی‌ساز گروه به پیروزی دست یافت تا با 12 امتیاز و به عنوان صدرنشین به مرحله بعدی صعود کند. تاجیکستان هم در دیگر بازی گروه با 5 گل لبنان را در هم کوبید تا با 7 امتیاز و به خاطر تفاضل گل بهتر نسبت به هند، در رده دوم قرار بگیرد. تاجیکستان هنوز حذف نشده اما به نظر نمی‌رسد این تیم بتواند به عنوان یکی از تیم‌‎های برتر دوم گروه‌ها به مرحله بعدی صعود کند.

جدول رده‌بندی گروه A:

1- کویت 12 امتیاز

2- تاجیکستان 7 امتیاز - تفاضل گل 16+

3- هند 7 امتیاز - تفاضل گل 9+

4- لبنان 3 امتیاز

5- بوتان بدون امتیاز

در گروه B امروز ازبکستان موفق شد با نتیجه 4 بر صفر از سد یمن گذشت تا با 6 امتیاز، به عنوان تیم نخست راهی مرحله نهایی مسابقات شود. یمن با 3 امتیاز و فلسطین بدون امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند. در این بین به نظر نمی‌رسد یمن از شانس کمی برای صعود به مرحله نهایی به عنوان یکی از دو تیم برتر گروه‌های 10 گانه را دارد.

جدول رده‌بندی گروه B:

1- ازبکستان 6 امتیاز

2- یمن 3 امتیاز

3- فلسطین بدون امتیاز

شگفتی مسابقات اما در گروه C رقم خورد، جائیکه عراق با شکست 2 بر یک مقابل بحرین و پیروزی 4 بر صفر نپال برابر ترکمنستان، از دور رقابتها کنار رفت. در این گروه نپال با 7 امتیاز به عنوان صدرنشین و تیم برتر راهی مرحله نهایی شد و بحرین با 6 امتیاز این شانس را دارد به عنوان یکی از تیم‌های دوم برتر به تایلند برسد. عراق با 4 امتیاز و ترکمنستان بدون امتیاز هم از گردونه مسابقات کنار رفتند.

بر اساس انتخابات دوره‌های گذشته باید گفت بحرین، سوریه، قطر، کره‌جنوبی و چین اولویت حضور در مرحله نهایی را دارند و تیم‌های تاجیکستان، یمن، امارات، هنگ کنگ و ویتنام در آستانه حذف زودهنگام از این مسابقات قرار دارند. ضمن اینکه در بین تیم‌های حذف شده نام عراق یکی از 4 تیم برتر آسیا در جام جهانی نوجوانان 2013 امارات قرار دارد که این یکی از شگفتی‌های جام بود

جدول رده‌بندی گروه C:

1- نپال 7 امتیاز

2- بحرین 6 امتیاز

3- عراق 4 امتیاز

4- ترکمنستان بدون امتیاز

در گروه D عربستان و سوریه در مسابقه‌ای که حکم صدرنشینی را داشت به تساوی بدون گل رسیدند تا عربستان با 7 امتیاز راهی مرحله بعد شود و سوریه به عنوان تیم دوم، شانس حضورش در مرحله نهایی را بین تیم‌های برتر دوم گروه‌های دوگانه جستجو کند. افغانستان هم در دیگر بازی این گروه با نتیجه 2 بر یک از سد اردن گذشت تا به رده سوم صعود کند.

جدول رده‌بندی گروه D:

1- عربستان 7 امتیاز

2- سوریه 5 امتیاز

3- افغانستان 3 امتیاز

4- اردن یک امتیاز

در گروه E هم ایران با برتری 3 بر صفر مقابل امارات با 9 امتیاز صعود مقتدرانه‌ای به مرحله بعدی داشت و امارات به عنوان تیم دوم این گروه باید منتظر بماند تا در بین تیم‌های دوم گروه‌های دیگر شانس خود را برای حضور در مرحله نهایی جستجو کند. دیگر بازی این گروه پاکستان و سریلانکا در دیداری کاملا تشریفاتی به تساوی بدون گل رسیدند. ناکامی امارات میزبان جام جهانی نوجوانان در صعود مستقیم به مرحله نهایی هم دومین اتفاق مهم مرحله گروهی بود.

جدول رده‌بندی گروه E:

1- ایران 9 امتیاز

2- امارات 6 امتیاز

3- پاکستان یک امتیاز - تفاضل گل 4-

4- سریلانکا یک امتیاز - تفاضل گل 14-

عمان در گروه F هم دست به کار بزرگی زد و با پیروزی 4 بر 3 مقابل قطر به عنوان تیم نخست راهی مرحله نهایی شد. قطر با 3 امتیاز و قرقیزستان با یک امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند. قطر هم باید منتظر اتفاقات گروه‌های دیگر باشد تا بتواند به عنوان تیم دوم به مرحله بعدی برسد.

جدول رده‌بندی گروه F:

1- عمان 4 امتیاز

2- قطر 3 امتیاز

3- قرقیزستان یک امتیاز

فوتبال نوجوانان آسیا

در گروه G استرالیا با نتیجه 3 بر یک سنگاپور را شکست داد تا با 4 پیروزی و 12 امتیاز به عنوان تیم نخست به مرحله بعدی مسابقات صعود کند. هنگ کنگ هم با نتیجه 3 بر یک چین تایپه را مغلوب کرد تا با 9 امتیاز در رده دوم قرار بگیرد و شانس صعود به مرحله نهایی را همچنان از دست ندهد. تیم‌های سنگاپور با 6 امتیاز، چین تایپه با 3 امتیاز و ماکائو بدون امتیاز در رده‌های سوم تا پنجم این گروه قرار گرفتند.

جدول رده‌بندی گروه F:

1- استرالیا 12 امتیاز

2- هنگ کنگ 9 امتیاز

3- سنگاپور 6 امتیاز

4- چین تایپه 3 امتیاز

5- ماکائو بدون امتیاز

سومین اتفاق مهم مرحله مقدماتی هم در گروه H رخ داد. تیم مالزی که جمعه شب با نتیجه 2 بر صفر کره‌جنوبی را شکست داده بود، عصر یکشنبه هم با نتیجه پر گل 13 بر صفر از سد گوآم گذشت تا با 10 امتیاز و به عنوان صدرنشین این گروه جواز حضور در مرحله نهایی مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا را بدست آورد. کره‌جنوبی هم با نتیجه 4 بر یک لائوس را شکست داد تا با 9 امتیاز در رده دوم گروه بایستد و شانس خود را برای حضور در مرحله نهایی جام حفظ کند. لائوس با 7 امتیاز، برونئی با 3 امتیاز و گوآم بدون امتیاز از صعود به مرحله بعدی باز ماندند.

جدول رده‌بندی گروه F:

1- مالزی 10 امتیاز

2- کره‌جنوبی 9 امتیاز

3- لائوس 7 امتیاز

4- برونئی 3 امتیاز

5- گوآم بدون امتیاز

در گروه I هم دیدار حساس کره‌شمالی و چین با تساوی بدون گل به پایان رسید تا کره‌شمالی با تفاضل گل بهتر مستقیما به مرحله نهایی صعود کند و چین با قرار گرفتن در رده دوم، شانس حضور در این رقابتها را داشته باشد. میانمار در دیگر بازی این گروه هم با نتیجه 5 بر صفر برابر ماریانا شمالی به پیروزی دست یافت.

جدول رده‌بندی گروه I:

1- کره‌شمالی 7 امتیاز - تفاضل گل 21+

2- چین 7 امتیاز - تفاضل گل 15+

3- میانمار 3 امتیاز

4- ماریانا شمالی بدون امتیاز

آخرین گروه مرحله مقدماتی هم گروه J بود که ژاپن در روز پایانی با 3 گل اندونزی را شکست داد تا به عنوان تیم نخست راهی مرحله نهایی شود. ویتنام هم با نتیجه 3 بر صفر فیلیپین را شکست داد تا با 6 امتیاز در رده دوم قرار گرفته و شانس صعود به مرحله نهایی را داشته باشد.

جدول رده‌بندی گروه J:

1- ژاپن 9 امتیاز

2- ویتنام 6 امتیاز

3- اندونزی یک امتیاز - تفاضل گل 4-

4- فیلیپین یک امتیاز - تفاضل گل 12-

بخش ورزشی تبیان


منبع: مهر

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین