سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در یکی از محافل حسینیه عاشقان ثارالله شرکت کردم و در آنجا رئیس عالی شورای قرآن آقای حشمتی حضور داشتند بعد از قرائتی که کردم آقای حشمتی از صدای من خوششان آمد و آقایان سید اسدالله و سید عبدالحمید حسینی به ایشان سفارش کردند که حتماً یک تلاوتی پیش رهبر داشته
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : طاهره نعمتی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تلاوت ناب سید طه حسینی در محضر رهبر انقلاب


بعضی نوجوانان که در راه قرآن، چه قرائت و چه حفظ مشغول می‌شوند، آن راه را بسیار سخت و دشوار می‌بینند. اما سخن بنده با ایشان این است که هرگاه به این فعالیت مبادرت می‌ورزند و قرآن خواندن را شروع می‌کنند، این راه برایشان آسان و هموار می‌شود و سختی قرآن، راحت می‌شود. خدا به انسان قلب وسیعی می‌دهد و در این راه حتما موفق می‌شوند.


سید طه حسینی

نامش سید طه است. از سلاله سادات و شهرتش حسینی است. از اهالی روستای چارك است كه این روزها به دهكده قرآنی كشور معروف شده است. روستای چارك از روستاهای استان بوشهر است و مردمی مهربان و صمیمی دارد. سید طه عضو یك خانواده 5 نفره است دو خواهر دارد و در مقطع سوم راهنمایی مشغول به تحصیل است. از هشت‌سالگی قرائت قرآن را شروع كرده و چهار سال است كه به صورت حرفه‌ای به قرائت كلام الهی می‌پردازد. وقتی كه از او درباره اساتیدش سۆال می‌كنیم، استاد اصلی خود را آقای سید عطااءلله حسینی و برادر ایشان آقای حبیب‌الله حسینی كه هر دو پسرعموی سید طه هستند نام می‌برد. مشوق خود را در مسیر قرآنی‌اش ابتدا خانواده و سپس اساتید زحمتكشش می‌داند.

اما جالب است بدانیم  نخستین كسی كه استعداد فوق العاده او را كشف كرد خواهرش بود كه او هم دانش‌آموز است؛ سید طه در این‌باره می‌گوید:

خواهرم، در گروه تواشیح مدرسه عضویت داشت و من هم سرودهایشان را حفظ و تکرار و تمرین می‌کردم و صدایم برایشان لذت‌بخش بود و مرا برای تمرین در قرائت دعوت کردند.

اما بعدها كه در مسابقه تلوزیونی اسراء و در مرحله مقدماتی آن شركت كرد با تلاوت فوق‌العاده زیبایی كه داشت نظرها را به سوی خود جلب كرد؛ سید طه درباره آن روز چنین می‌گوید:

در مرحله مقدماتی بعد از آنکه که من قرائت کردم استاد صدیق گفتند این یک پدیده است و بعد از آن در مرحله نیمه‌نهایی قبول شدم و به مرحله نهایی راه پیدا کردم. در مرحله نهایی هم به مقام اول دست یافتم و در آنجا بود که در سطح کشور شناخته شدم.

بهترین خاطره سید طه مربوط می‌شود به دیداری كه با مقام معظم رهبری داشت و در محضر ایشان دقائقی را به تلاوت قرآن پرداخت؛ خود از آن خاطره چنین می‌گوید:

در یکی از محافل حسینیه عاشقان ثارالله شرکت کردم و در آنجا رئیس عالی شورای قرآن آقای حشمتی حضور داشتند بعد از قرائتی که کردم آقای حشمتی از صدای من خوششان آمد و آقایان سید اسدالله و سید عبدالحمید حسینی به ایشان سفارش کردند که حتماً یک تلاوتی پیش رهبر داشته باشم، سپس صدای بنده را به دفتر آقا ایمیل کردند که جواب آمد شما برگزیده شدید و بایستی بیایید تهران و تست بدهید. رفتم تهران با سه چهار نفر دیگر هم رقابت کردم که به عنوان نفر دوم قبول شدم. و بعد از آن موفق به قرائت در حضور مقام معظم رهبری شدم.  و بهترین خاطره ام هم همین است و این چنین توفیقی نصیب هر کسی نمی‌شود که جلوی ایشان قرائت کند. اصلا باور نمی‌کردم این اتفاق رخ دهد. وقتی در جلسه وارد

سید طه حسینی

شدم و قرار شد شروع به قرائت کنم، حس غیر قابل بیانی داشتم. احساس می‌کردم به اراده خودم نیستم.

چند روز پیش از اینکه می‌خواستم در محضر مبارک رهبری قرائت داشته باشم خواب دیدم که در زمین فوتبال هستم و مربی مرا صدا زد و گفت سید طه بیا اینجا و یک توپ طلا خالص را به من داد.

راستی او در اوقات فراعت و تعطیلات تابستان با بازی‌های كودكانه مخصوصا فوتبال خود را سرگرم می‌كند و به گفته خودش كمتر به تماشای تلوزیون می‌پردازد مگر این كه برنامه خاصی داشته باشد!

و اما در انتهای این كوتاه‌سخن، خوب است توصیه سید طه را به هم‌سن و سال‌هایش بشنویم كه البته این توصیه می‌تواند راهگشای هریك از ما نیز باشد:

بعضی نوجوانان که در راه قرآن، چه قرائت و چه حفظ مشغول می‌شوند، آن راه را بسیار سخت و دشوار می‌بینند. اما سخن بنده با ایشان این است که هرگاه به این فعالیت مبادرت می‌ورزند و قرآن خواندن را شروع می‌کنند، این راه برایشان آسان و هموار می‌شود و سختی قرآن، راحت می‌شود. خدا به انسان قلب وسیعی می‌دهد و در این راه حتما موفق می‌شوند.

برای دریافت فایل تصویری این تلاوت، اینجا را كلیك كنید.


نویسنده: نعمتی

كارشناس شبكه تخصصی قرآن تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین