سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بد اخلاقی نه تنها باعث افسردگی‌تان می‌شود، بلکه عملکرد سیستم ایمنی‌تان را نیز پایین می‌آورد، و منجر به بیماری شما می‌شود. در اینجا چند رهنمون برای ارتقا حوصله، روح و روان و سلامت شما آورده شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هفت نکته برای خوش اخلاقی

پیدا کردن یک همسر خوش‌اخلاق


بد اخلاقی نه تنها باعث افسردگی‌تان می‌شود، بلکه عملکرد سیستم ایمنی‌تان را نیز پایین می‌آورد، و منجر به بیماری شما می‌شود. در اینجا چند رهنمون برای ارتقا حوصله، روح و روان و سلامت شما آورده شده است.


1- یک موضوع خنده‌دار (خنده درمانی)

توسط نرمن کازنیز پایه گذاری شده، تا مفهوم واقعی آن به سرانجام برسد. تحقیقات نشان داده است که شادی و خنده، عملکرد سیستم ایمنی بدن را تعالی می‌بخشد. خصوصاً تولید سلول‌هایی که به طور طبیعی به حفاظت بدن از بیماری و سرطان کمک می‌کنند. خنده، آزاد شدن اندورفین را نیز در مغز افزایش می‌دهد (ترکیبی که به شما احساس خوب بودن می‌دهد). بدون شک، مردم شاد، سالم‌تر و طولانی‌تر زندگی می‌کنند. بنابراین، مطالب خنده‌دار دلخواهتان را بخوانید، فیلم‌های کمدی مورد نظرتان را ببینید و بخندید.

2 - یک آمینو اسید برای نظم دادن به مغز

وقتی یک عدم تعادل یا نقصان، باعث بد اخلاقی می‌شود، اروپایی‌ها از یک ترکیب طبیعی مکمل که در سلول‌های بدن انسان یافت می‌شود، برای تنظیم اخلاق و حوصله و تنظیم سلامت مغز استفاده می‌کنند. (SAMe (S-adenosil-L-methionine از میتونین بدست می‌آید، که اسید آمینه‌ای است که نقشی در تولید انتقال‌دهنده‌های عصبی مثل سروتنین و دفامین بازی می‌کند. یک مطالعه نشان داد که SAMe روی بیمارانی که نتایج ناموفق در ارتباط با ضد افسردگی عادی داشتند، کارساز بود. برای کمک گرفتن از SAMe، مکملی از ترکیب با ویتامین، B6 و B12 بدست آورید.

حتماً دلیلی وجود دارد که از گل‌ها به زیبایی یاد می‌شود. گل‌های رنگارنگ، تأثیر قدرتمندی روی ذهن دارند. آن‌ها می‌توانند سبب ترفیع خلق‌وخوی آدم‌ها شوند،

3- بدست گرفتن تندرستی

تماس با مردم، تولید اندورفین را افزایش می‌دهد. هورمون رشد و DHEA، زندگی را طولانی‌تر و اثرات منفی استرس را کمتر می‌کند. مطالعات نشان داده‌اند بیمارانی که به طور منظم ارتباط داشته‌اند، سریع‌تر از دیگرانی که تنها بوده‌اند، بهبود یافته‌اند. بنابراین در آغوش گرفتن و احساسات برقرار کردن با شخصی دیگر، باعث بهبود اخلاق هر دوی شما می‌شود.

4- هورمون‌های جوانیتان را تقویت کنید

برای جاری کردن سیل جوانی هورمون‌های رشد در بدنتان، نیازی به قرص ندارید. تحقیقات نشان داده‌اند، چمباتمه زدن و فشردن پا، تولید طبیعی هورمون جوانی را به شدت زیاد می‌کند. افزایش هورمون رشد، به ترفیع حوصله و اخلاق در بین دیگر امتیازات بدنی تعبیر می‌شود. آن را با تمرین وزنه، خم کردن زانو، شنای سوئدی و پارو زدن بالا نگه دارید.

5- یک نفس نیرو بخش بگیر

نفس کشیدن به طور صحیح، برای از بین بردن مواد سمی و زاید، بسیار مهم می‌باشد. در حقیقت تخمین زده شده است که هر انسانی در حدود 30 درصد از مواد سمی بدن خود را از طریق روده‌ها دفع می‌کند، اما بقیه مربوط به دستگاه تنفسی می‌باشد. همچنین از طریق نفس کشیدن، ذهن و فکر باز می‌شود، انرژی افزایش پیدا می‌کند و خلق‌وخو بهبود پیدا می‌کنند.

گل

6- با بوییدن، احساس سرخوشی پیدا کنید

تحقیقات حاکی از آن است که بوییدن، تأثیر مستقیمی روی بدن و ذهن انسان دارد. وقتی كه شخص، اعصاب بویایی خود را تحریک می‌کند، سیستم limbic مغز خود را فعال می‌سازد که با حافظه و روحیه شخص در ارتباط می‌باشند. این موضوع برای بو درمانی مفید است، که یک سنت سلامتی طبیعی است و از طریق استفاده از بوی گیاهان صورت می‌گیرد. بو درمانی، معالجه افسردگی به وسیله یاسمن، انبساط خاطر با اکالیپتوس، شادمانی و هوشیاری به وسیله گریپ‌فروت را توصیه می‌کند. روغن این گیاهان را روی شقیقه، گردن یا نقاطی از بدن خود بمالید. در روشی دیگر، این داروهای گیاهی را بجوشانید و بخار آن‌ها را با بینی استنشاق کنید.

7- به وسیله گل‌ها سرحال شوید

حتماً دلیلی وجود دارد که از گل‌ها به زیبایی یاد می‌شود. گل‌های رنگارنگ، تأثیر قدرتمندی روی ذهن دارند. آن‌ها می‌توانند سبب ترفیع خلق‌وخوی آدم‌ها شوند، حتی در زمان استرس زیاد. یک تحقیق نشان داد که افرادی که در حین تایپ کردن، 5 دقیقه در کنار یک دسته گل هستند، راحت‌تر این کار را انجام می‌دهند، نسبت به افرادی که در زمان تایپ کردن، فقط کنار شاخ و برگ گیاهان می‌نشینند.

منبع: میگنا


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: NASIMMEHR

برگرفته از انجمن: روانشناسی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین