سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یکی از کاربران، باگی عجیب و البته خطرناک را در iOS 7 پیدا کرده که از طریق آن می توان رمز Lockscreen را دور زد و به عکس های موجود در دستگاه دسترسی پیدا کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

باگ خطرناک iOS 7


یکی از کاربران، باگی عجیب و البته خطرناک را در iOS 7 پیدا کرده که از طریق آن می توان رمز Lockscreen را دور زد و به عکس های موجود در دستگاه دسترسی پیدا کرد.

باگ خطرناک ios 7

با وجود اینکه شرکت ها سعی می کنند ابتدا با عرضه نسخه بتا برای تعداد محدودی از کاربران، اشکالات نرم افزار خود را شناسایی و بر طرف کنند، اما با این وجود باز هم هر بار مشکلاتی باقی خواهد ماند. اپل نیز چنین سیاستی را پیش گرفت، اما درست در لحظه ای که iOS 7 را در اختیار همگان قرار داد، میلیون ها نفر این فرصت را پیدا کردند تا مشغول کار با این سیستم عامل شوند و اشکالات تازه ای را از آن استخراج کنند.

یکی از کاربران، باگی عجیب و البته خطرناک را در iOS 7 پیدا کرده که از طریق آن می توان رمز Lockscreen را دور زد و به عکس های موجود در دستگاه دسترسی پیدا کرد. پس از دسترسی به عکس ها شما می توانید از طریق حساب شبکه های اجتماعی متصل به سیستم عامل، به اشتراک محتوا نیز بپردازید و حسابی دردسر ساز شوید.

نحوه دور زدن Lockscreen بدین صورت است که در ابتدا باید قبل از وارد کردن رمز، در این صفحه بخش مرکز کنترل را باز کنید، به اپلیکیشن ساعت رفته و در آنجا دکمه Power را نگه دارید تا نوار قرمز رنگ ظاهر شود. در صفحه باز شده گزینه Cancel را انتخاب کنید و بلافاصله دو بار دکمه Home را فشار دهید تا وارد بخش مولتی تسکینگ شوید؛ در این بخش اپلیکیشن دوربین را پیدا کنید و به داخل آن بروید.

باگ خطرناک ios 7

هم اکنون مشاهده می کنید که در گوشه اپلیکیشن دوربین آخرین عکس ثبت شده نمایش داده می شود که با لمس آن می توانید وارد اپلیکیشن تصاویر شده و کلیه عکس ها و ویدیو های موجود را مشاهده کنید. با توجه به اینکه گزینه Share نیز در این قسمت فعال است، در صورتی که حسابی از شبکه های اجتماعی به دستگاه قربانی متصل باشد، این امکان را دارید تا از قول وی، عکس ها و هرچه دوست دارید را در این شبکه ها به اشتراک گذارید.

باگ مذکور حفره امنیتی بسیار خطرناکی است که می تواند منجر به این شود تا اپل زود تر از حد انتظار آپدیت 7.0.2 را ارائه دهد. در حال حاضر در صورتی که می خواهید از این مشکل در امان بمانید، باید از بخش تنظیمات، امکان دسترسی به مرکز کنترل از داخل Lockscreen را غیر فعال کنید.

همچنین یک باگ دیگر کشف شده که این بار امکان برقراری تماس با وجود قفل بودن صفحه هم ممکن شد.

این باگ را نه یک هکر حرفه ای که یک کاربر ساده کشف کرده و ویدیوی آن را برای مجله Forbes ارسال نموده؛  خیلی ساده کافی ست به قسمت تماس های اضطراری بروید و شماره مورد نظرتان را بگیرید. حالا چند بار روی دکمه سبزِ تماس تپ کنید تا تلفن، شما را به یک صفحه سیاه منقش به لوگوی اپل ببرد و بعد تماس شما را برقرار کند.

 بهتر است تا رفع باگ های کشف شده و نشده نسخه جدید iOS در به روز کردن دستگاه خود تجدید نظر کنید و به اگر پیش از این iOS 7 را روی تلفن تان نصب کرده اید از تجربه شخصی خود بنویسید

این روش چندین بار روی چند آیفون از اپراتورهای مختلف آزمایش شده و با اینکه در بعضی لازم بوده بیش از یک دقیقه تپ کردن ادامه یابد ولی به هر حال روی همه تلفن ها جواب داده.

فردی که این باگ را کشف کرده در مکاتبه ای با شرکت اپل خواستار دریافت جایزه به خاطر کشف و معرفی بک باگ شده ولی اپل از این کار سر باز زده. حتماً می دانید که فیسبوک و گوگل برخوردی متفاوت با این مسائل دارند و اگر کسی باگ سیستم آنها را گوشزد کند مورد تفقد قرار می دهند.

باگ خطرناک ios 7

در مقابل، اپل [طبق گفته این فرد] جواب داده:‌ «ما فیسبوک نیستیم و جایزه یا هرچیز دیگری نمی دهیم» این اولین باری نیست که قفل صفحه iOS به مشکل بر می خورد. قبلاً هم در iOS 6.1 باگی وجود داشت که دسترسی به دفترچه تلفن و امکان تماس را فراهم می کرد.

شاید حرف کاشف این باگ دور از حقیقت نباشد که: «شرکت اپل توجه بیش از حدی به اضافه کردن امکانات جدید کرده و این باعث غافل شدنش از مسائل خیلی ابتدایی شده» «به نظرم این مشکل هم مربوط به بخشی می شود که به اندازه کافی به آن توجه نشده»، «آنها به جای اینکه به بر طرف کردن باگ های سیستم خود بپردازند به تقلید از سامسونگ دنبال [اضافه کردن] چیزهای جدید افتاده اند»

با این اوصاف بهتر است تا رفع باگ های کشف شده و نشده نسخه جدید iOS در به روز کردن دستگاه خود تجدید نظر کنید و به اگر پیش از این iOS 7 را روی تلفن تان نصب کرده اید از تجربه شخصی خود بنویسید.

 

فرآوری: فاطمه مجدآبادی

بخش دانش و زندگی تبیان


برگرفته از نگهبان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین