سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بهروز افخمی : ورزشكاران دلیل شادی مردم هستند دومین جشنواره ی فیلم های ورزشی تلویزیونی گشایش یافت دبیر كل كمیته ملی المپیك : توجه هنر به ورزش در تحقق اهداف ورزش مهم است دومین جشنواره ی فیلم های ورزشی تلویزیونی عصر دیروز در مح...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دومین جشنواره ی فیلم های ورزشی تلویزیونی گشایش یافت

دبیر كل كمیته ملی المپیك : توجه هنر به ورزش در تحقق اهداف ورزش مهم است

دومین جشنواره ی فیلم های ورزشی تلویزیونی عصر دیروز در محل آكادمی ملی المپیك گشایش یافت .

به گزارش ایسنا ، بیش از 330 اثر ازهنرمندان داخلی و خارجی ، در این دوره به نمایش در می آید . آثاری از كشورهای منطقه ی جنوب و غرب آسیا با تأیید هیات داوران جشنواره ی تهران در بیست و یكمین جشنواره ی بین المللی میلان شركت خواهند كرد .

علاوه بر 20 كشور شركت كننده در بخش مسابقه ، آثار 4 كشور سوئد ، یونان ، بلژیك و سنگاپور كه مهمان این جشنواره هستند ، به نمایش در می آید .

در جشنواره امسال یك هیات 3 نفره برای انتخاب و گزینش فیلم ها در نظر گرفته شده است كه در كنار هیأت داوری متشكل از 5 تن از كارگردانان و و فیلم سازان ایرانی ، فیلم های جشنواره را ارزیابی خواهند كرد .

دبیر كل كمیته ی ملی المپیك در مراسم افتتاحیه ی جشنواره فیلم های ورزشی با تأكید بر تاثیر هنر در ورزش گفت : توجه هنر به ورزش در راه دستیابی به اهداف قهرمانی ورزش مهم و جایز اهمیت است .

به گزارش خبرنگار ورزشی ایسنا ، بهرام افشارزاده به تشریح تاثیرات هنر در ورزش پرداخت و افزود : هنر تا حدی می تواند با به تصویر كشیدن نقاط ضعف و قوت ،  ورزش را در هزارم ثانیه ثبت كند .

وی گفت : فیلم های ورزشی یادگارهای ارزشمندی را در صحنه های بین المللی به پای قهرمانان می ریزند .

گفتنی است این جشنواره در 9 منطقه دنیا در حال اجرا است ، در هر منطقه آثار برتر برای جشنواره بین المللی میلان كه 7 تا 12 آبانماه برگزار می شود ، مشخص خواهند شد .

دومین جشنواره ی فیلم های ورزشی تلویزیونی

بهروز افخمی : ورزشكاران دلیل شادی مردم هستند

بهروز افخمی گفت : وقتی لفظ معرفت را در مورد قهرمانان به كار می بریم ،  به یاد جهان پهلوان تختی می افتیم .

 نماینده ی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم های ورزشی با یادآوری ساخت فیلم « جهان پهلوان تختی » گفت : در تحقیقی كه از شخصیت تختی داشتم به مطلبی برخوردم كه تختی بعد از گرفتن اولین مدال طلا گفته بود : « وقتی از روی سكو پایین آمدم ، دیدم نه چیزی به من اضافه شده و نه وزنم كم شده و من فقط دلیل شادی مردم بودم » .

كارگردان فیلم جهان پهلوان تختی افزود : همین یك جمله نشان می دهد كه چرا تختی جهان پهلوان شد .

افخمی گفت : علت محبوبیت ورزشكاران داشتن معرفت و مغرور نشدن از موفقیت ها است . فیلسوف بزرگی نیز گفته است : « پختگی انسان رسیدن به جدیتی است كه كودكان در هنگام بازی دارند » .

وی تأكید كرد : ورزشكاران دلیل شادی مردم هستند .

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین