سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
اماراتی ها با دست بردن در قرعه کشی تمام تلاش خودشان را کرده اند تا ایران و کره جنوبی در مرحله حذفی به یکدیگر برخورد کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کارشکنی اماراتی ها این بار در والیبال


اماراتی ها با دست بردن در قرعه کشی تمام تلاش خودشان را کرده اند تا ایران و کره جنوبی در مرحله حذفی به یکدیگر برخورد کنند.


والیبال ایران

یک بار دیگر لابی بازی اماراتی ها علیه ایران. این بار در جام ملتهای والیبال آسیا.آنها کارشکنی کردند تا دست ایران به قهرمانی آسیا نرسد .هر چند تا قبل از این اعراب با لابی بازی سرایران را در فوتبال می بریدند اما حالا با میزبانی دبی برای جام ملتهای آسیا،والیبال هم از گزندشان در امان نمانده.ایران که قهرمانی دوره قبل را یدک می کشد و با درخشش در لیگ جهانی ،بی برو برگرد مدعی اصلی قهرمانی این دوره هم هست.از طرفی اعراب که هیچ نشانی از آنها در والیبال نیست و به زور یک تیم را برای حضور در مسابقات تشکیل می دهند این بار با پول و لابی بازی می خواهند سری بین سر ها در بیاورند!

آنها در اولین قدم برای قرعه کشی به جای اینکه طبق فرمول fivb،رنکینگ جهان و آسیا جمع کنند و با تقسیم به دو ،گروه تیم ها بچینند، بدون توجه به این فرمول خودشان تیم ها را چیدند.ایران هم باشد،سرگروه گروه c شد و باید دور مقدماتی با کویت و قزاقستان بازی کند.در حالی که به خاطر قهرمانی دوره قبل باید سرگروه گروه b می شد.به جای استرالیا. با این شکل ایران در دور دوم که مسابقات حذفی است،حریف کره می شود.ناگزیر یک تیم حذف و دیگری بالا می رود. برنامه ای که به ضرر دو تیم ایران و کره است. در مقابل به نفع ژاپن و چین و تیم های عربی. برنامه ای که خیلی راحت پرده از نقشه اعراب برمی دارد.

سعید درخشنده روی کارشکنی اعراب علیه ایران صحه می گذارد:«کنفدراسیون والیبال آسیا خلاف قانون برای قرعه کشی عمل کرده است.طبق مقررات باید گروه تیم ها طبق فرمول رنکینگ جهانی و اسیایی تیم ها جمع وتقسیم بر دو مشخص شود.با این شرایط فایران تیم دوازدهم جهان است و اول آسیا 12+یک می شود 13 و تقسیم به دو 35 /6 .با این حساب ایران باید به جای استرالیا سرگروه b باشد نه c.این قرعه کشی تنها به ضرر ما و کره است. »او دلیل این لابی بازی را نقشه برای بالا آمدن تیمشان می داند وبس:«امارات میزبان جام ملتها،می خواهد از امتیاز میزبانی نهایت استفاده را ببرد.انها می خواهند حداقل به جمع هشت تیم برتر برسند. از طرفی دلشان نمی خواهد ایران قهرمان شود.به همین خاطر این برنامه را چیده اند که ایران در دور دوم ایران با کره بازی کند و یکی حذف شود و کار آنها آسان.»

با این شکل ایران در دور دوم که مسابقات حذفی است،حریف کره می شود.ناگزیر یک تیم حذف و دیگری بالا می رود. برنامه ای که به ضرر دو تیم ایران و کره است. در مقابل به نفع ژاپن و چین و تیم های عربی. برنامه ای که خیلی راحت پرده از نقشه اعراب برمی دارد

در مقابل ایرانی ها هم بیکار ننشسته اند ودست بکار شدند.فدراسیون برای مقابله نامه اعتراضش را به کنفدراسیون داد. هرچند کنفدراسیونی ها توجیه کرده اند اما جواب آنها طرف ایرانی را قانع کننده نکرده .درخشنده می گوید:«ما اعتراضمان را در نامه ای به گنفدراسیون آسیا دادیم.آنها هم بلافاصله جواب دادند .انها می گویند برای اینکه میزبان بتواند اسپانسر وتبلیغات سالن مسابقات را بگیرد،مجبور بودیم قبل از اعلام رنکینگ جدید جهانی قرعه کشی کنیم.این دلیل باز هم برای ما قانع کننده نیست.چرا که حتی اگر رنگینگ قبلی ایران یعنی چهاردهمی جهان ما و اولی آسیا را جمع می کردند می شد 15 که تقسیم به دو عدد 30 /7 به دست می امد. استرالیا هم که رنکینگ 11 را داشت و با چهارمی اسیا جمع می شد با یاران برابر می شدو باید بین ایران و استرالیا قرعه می کشیدند.»به نظر عضو کمیته مسابقات avc ایران باز هم می تواند پیگیر اعتراضش باشد:«ما باید مصرانه اعتراضمان را ادامه دهیم. این باید نامه را به fivb بدهیم.به هر حال در نامه به کنفدراسیون آسیا گفتیم که از جدول و مقرارات قرعه کشی سر در می اوریم.تنها راه چاره هم جابه جایی ایران با استرالیا در گروه b , c است.»

البته ایرانی ها بدشان نمی اید که گوشی را دست کره ای ها هم بدهند.همه قصه حذف ایران به گروه بندی تیم ها ختم نمی شود. در ادامه سناریو آنها با حذف سعید درخشنده عضوایرانی کمیته مسابقات avc از کمیته کنترل جام ملتها،راه را جور دیگری برای قهرمانی ایران بستند و در عوض میدان را برای اعمال نفوذ خود باز گذاشتند.کار به جایی رسید که avc خواست ایرانی ها را در کمیته کنترل جام ملتها بازی ندهند.ظاهرا با اینکه هیات رئیسه قول ضمنی برای حضور درخشنده در کمیته کنترل جام ملتها به داورزنی داده بود،اما عیس حمزه نائب رئیس کویتی کنفدراسیون کار خودش را کرد تا این بار تیم ایران بدون هیچ حامی بماند.البته انها برای اینکه صدای ایرانی ها در نیاید، به سعید درخشنده ماموریت داد تا در اندونزی رئیس کمیته فنی مسابقات والیبال بازیهای کشورهای اسلامی باشد. محمد رضا داورزنی ایراد در قرعه کشی جام ملتها را تنها شیطنت می داند و بس:«من این کار را شیطنت زیرکانه اعراب می دانم.چرا که ایران شانس قهرمانی است. اگر دردور دوم مقابل کره از گردونه رقابتها خارج شود،اتوماتیک تیم امارات یا یک کشور عربی دیگر بالا می آید.بنابراین ما به این مساله اعتراض کردیم .هرچند avc جواب داده اما دلایلش قانع کننده نیست.به هر حال ما از حق خودمان نمی گذریم و به fivb شکایت می کنیم.»

گروه بندی تیم ها در دور مقدماتی

گروه A: امارات (میزبان)، اردن و تایلند

گروه B: استرالیا با بحرین و میانمار

گروه C: ایران، کویت و قزاقستان

گروه D: چین، عربستان و چین تایپه

گروه E: ژاپن ، عمان و سری لانکا

گروه F: کره جنوبی، عراق و افغانستان

گروه G: هند، قطر و ازبکستان

گروه H: پاکستان، لبنان و اندونزی

بخش ورزشی تبیان

منبع : خبرآنلاین

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین